Příběhy ze světa Liebherr

Lanové rypadlo, které změnilo společnost Liebherr

První lanové rypadlo v roce 1979 bylo u výrobce lodních jeřábů společnosti Liebherr v Nenzingu diskutabilní. Přesto však položilo základní kámen výroby stavebních strojů v této provozovně. Po čtyřiceti letech provozu se rypadlo HS 870 vrátilo domů.

Čtěte příběh

Všední den bez bariér

Bezbariérové přístupy usnadňují život každému. Elektrohydraulické ovladače Liebherr pozvedávají užívání kolejových vozidel na novou úroveň komfortu a bezpečnosti. Umožnění bezbariérového nastupování a vystupování je výhodou nejenom pro lidi se zdravotním postižením.

Čtěte příběh

Vánoční pečení s Liebherrem

V této vánoční pohádce trochu jiného druhu ožijí v domácí kuchyni sny o strojích Liebherr. S obvyklou hbitostí, přesností a zručností proběhne smíchání přísad, vyhnětení těsta a nakonec vykrajování sušenek.

Zobrazit článek

Zahrajte si s těmi velkými

Těžební rypadlo R 9800 obdrželo nového člena rodiny z řady LEGO Technic. Je čas zjistit, jak se oba stroje sestavují.

Čtěte příběh

Putování kamenů

Rachotící dopravní pásy, stroje Liebherr v plném proudu a nespočetné množství kamenů: Každý den se vytěží a zpracovávají na plovoucích štěrkových provozech společnosti Zech Kies GmbH tuny štěrku z ústí alpského Rýna. Odkud však surovina pochází a jak pomáhají stroje Liebherr s těžbou? Doprovázeli jsme kameny na jejich cestě.

Čtěte příběh

Historie staveb

Stavební práce mění náš svět. Budují nová mistrovská díla architektury a vytvářejí obraz našich měst. V prvním příspěvku našeho seriálu se podíváme na slavné symboly Německa, na jejichž budování se podílely stavební stroje Liebherr.

Čtěte příběh

Když se nápady začínají rýsovat

Komplexní datové výpočty, digitální simulace a několik set hodin kopání a jízdy na náročném testovacím polygonu: V Kirchdorfu an der Iller dokončuje společnost Liebherr vývoj příští generace zemních a průmyslových strojů.

Čtěte příběh

Roztocký obr

Portálový jeřáb TCC 78000 společnosti Liebherr pozvedává technologii námořních jeřábů na novou úroveň. Baltský přístav se vybavil tímto jeřábem superlativů pro velké úkoly v překládce těžkých břemen. Tím se otevírá nová budoucnost.

Čtěte příběh

Po veletrhu Bauma je před veletrhem Bauma

Rok 2019 byl ve znamení veletrhu Bauma. Mnohaměsíční přípravy a detailní zpracování až do poslední sekundy. Sedm dní inovací, davů lidí, kultur z celého světa, diskuzí. Ale to vše už dávno skončilo a všichni jsme se vrátili ke své každodenní práci. Jak však společnost Liebherr zpracovává získané dojmy a informace z jednání se zákazníky? Jak ovlivňují prezentované novinky budoucnost na staveništích? Pohled do zákulisí.

Čtěte příběh

Mobilita v Číně: Lihai a jeho dlouhá cesta domů

Dopravní systém v Číně je jedním z nejmodernějších na světě. Lihai Zhao je jedním z milionů Číňanů, kteří cestují touto obrovskou zemí, aby viděli své rodiny na čínském Novém roce - Liebherr pomáhá zrychlit a zpříjemnit cestu.

Čtěte příběh

Jenom ticho

Elektrická kola slibují bez námahy zážitek z řízení bez nepříjemného hluku na pozadí. Technologie ozubení od společnosti Liebherr to umožňuje.

Čtěte příběh

Vize bezpečnosti

Kolové nakladače Liebherr poskytují maximální bezpečnost recyklační společnosti v Mnichově

Čtěte příběh

V mrazivých výšinách

Čtyři věžové otočné jeřáby Liebherr v nepřetržitém provozu na stavbě nejvyšší budovy v Evropě – věže Lakhta. Servisní pracovník společnosti Liebherr zajišťoval hladký průběh prací i za extrémních povětrnostních podmínek. Ohlédnutí.

Čtěte příběh

Energetická revoluce 2.0

Nejvyšší větrné turbíny s 246,5 metry. Pilotní projekt, jehož cílem je zajistit, aby byla zelená energie skladovatelná, a tím flexibilně dostupná. Jedna z nejzajímavějších kapitol budoucnosti energetické přeměny Německa se píše poblíž Schwäbisch Hall - pomocí jeřábů Liebherr.

Čtěte příběh

Připraven k akci se zvířaty

Zoo Dortmund nyní představuje velmi výraznou "šelmu břemene". Vypadá to jako žirafa, hrabata jako šelmy, je vyzbrojena jako nosorožec a pohybuje se stejně jistě jako himálajský tahr.

Čtěte příběh

Alternativní pohonné systémy

Kam směřujeme v oblasti technologií pohonných systémů? Dipl.-Ing (TU) Klaus Graner, výkonný ředitel a ředitel technologie pohonných systémů společnosti Liebherr-Components Biberach GmbH, se zabývá důkazy.

Čtěte příběh

Všechno v novém

Po pěti letech vývoje oznámila společnost Liebherr-France z Colmaru zahájení nové epochy pásových rypadel. Těžký stroj generace 8 představuje technologickou revoluci – jak u stroje samotného, tak i v jeho výrobě.

Čtěte příběh

Blízko k nebi

Všechno je extrémní na nejvyšším německém staveništi. Každý, kdo zde pracuje na téměř 3000 metrů, musí být odlétán z velmi speciální formy. Stejně jako společnost 150 EC-B firmy Liebherr věrně sloužila svým účelům za všech poveternostních podmínek za poslední dva roky. Zde můžete vidět, jaké zvláštní výzvy má stavba nového lanovky na Zugspitze na člověka a stroj.

Čtěte příběh

Vzhůru k revoluci!

INTUSI, nový kus řídicí technologie, představuje revoluci ve strojové komunikaci. Vznikl ve společném rozvojovém projektu Technické univerzity (TU) Dresden a Liebherr.

Čtěte příběh

Mohlo by Vás zajímat

Zemní stroje

V oblasti zemních strojů nabízí Liebherr široký program čelních kolových nakladačů, hydraulických a lanových rypadel, ale také buldozery, pásové nakladače, teleskopické manipulátory a kloubové dampry.

Zemní stroje

Věžové jeřáby

Liebherr je největším světovým dodavatelem věžových jeřábů. Naše nabídka zahrnuje stroje všech řídicích systémů a velikostních tříd pro každý úkol stavitelství.

Věžové jeřáby Liebherr

Vzhůru k revoluci!

Máte zájem o produktový program přepravy Liebherr? Kliknutím sem zobrazíte informace o produktu.

Čtěte příběh