Divize obráběcích strojů a automatizačních systémů

S více než šedesáti lety zkušeností patří společnost Liebherr k předním výrobcům strojů a nástrojů na výrobu ozubených kol a automatizačních systémů. Koordinaci aktivit divize obráběcích strojů a automatizačních systémů zastřešuje společnost Liebherr-Verzahntechnik GmbH v Kemptenu (Německo).

Odvalovací a profilovací brusky Liebherr

Odvalovací a profilovací brusky Liebherr

Odvalovací a profilovací brusky Liebherr
Bruska na ozubení LGG 180 pro odvalovací a profilovací broušení kombinuje krátké časy broušení s konstantně vysokou kvalitou při výrobě ve velkých sériích. Tento stroj používají například výrobci a dodavatelé automobilového průmyslu k broušení ozubených komponent pro převodovky do osobních automobilů.

Stroje na výrobu ozubených kol

Již na začátku padesátých let zahájila společnost Liebherr výrobu strojů na ozubená kola. Dnes patří Liebherr k předním světovým výrobcům odvalovacích frézek, odvalovacích obrážeček, odvalovacích a profilovacích brusek a nástrojů na výrobu ozubení. Tyto produkty využívá mnoho významných firem mezinárodního strojírenského a automobilového průmyslu. Trend udávající technologie vysokorychlostního obrábění bez použití chladicích prostředků pro výrobu ozubení šetří nejenom životní prostředí, ale také zvyšují produktivitu stroje.

Segment produktů automatizačních systémů

Segment produktů automatizačních systémů vyrábí portálové roboty pro manipulaci s obrobky do 6 500 kg a automatické zakládací a odebírací systémy pro obráběcí stroje a různá dopravníková zařízení. Široké portfolio produktů, jako např. lineární portály, paletizační a dopravníkové systémy umožňují realizovat projekty ve všech oblastech výroby a montáže. Modulární struktura, použití kvalitních komponent a nasazení vysoce kvalifikovaných odborných pracovníků zajišťují nadprůměrnou dostupnost systémů. Divize automatizačních systémů ve spolupráci s významnými výrobci strojů realizuje propojení výrobních linek, automatizaci obráběcích center a systémovou integraci obráběcích strojů.

Výrobní závody a Evropě, USA a v Asii

Aktivity divize obráběcích strojů a automatizačních systémů řídí zastřešující společnost Liebherr-Verzahntechnik GmbH v německém Kemptenu, která současně funguje jako výrobní závod s pobočkou v německém Ettlingenu u Karlsruhe. Další výrobní závody se nacházejí v Collegno u Turína (Itálie), v Saline, Michigan (USA) a v Bengalúru (Indie). Tyto výrobní závody doplňuje celosvětová obchodní a servisní síť zastoupení.

Výrobní program obráběcích strojů a automatizačních systémů

Společnost Liebherr nabízí pro oblast strojů na výrobu ozubení a automatizačních systémů rozsáhlý sortiment.

Výrobní závody

Divize obráběcích strojů a automatizačních systémů má pět výrobních závodů v Evropě, USA a v Asii.

Bangalore (Indie)
Collegno (Itálie)
Ettlingen (Německo)
Kempten (Německo)
Saline (USA)