Divize komponent

Společnost Liebherr-Component Technologies AG se sídlem v Bulle (Švýcarsko) koordinuje jako zastřešující společnost všechny aktivity divize komponent ve firemní skupině Liebherr. Divize se specializuje na vývoj, konstrukci, výrobu a modernizaci výkonných komponent v oblasti mechanických, hydraulických a elektrických pohonů a řídicí techniky.

Velká valivá ložiska divize komponent

Velká valivá ložiska divize komponent

Velká valivá ložiska divize komponent
Velká valivá ložiska patří k výrobnímu programu divize komponent společnosti Liebherr. Výroba ložisek v rozsahu průměrů od 400 mm do 6 000 mm probíhá v provozovnách v Biberachu (Německo) a v Monterrey (Mexiko). Oblasti použití jsou různé. Ve větrných elektrárnách se velká valivá ložiska používají například pro natáčení listů vrtulí a pro otáčení celé strojovny po větru.

Rozsáhlý výrobní program

Rozsáhlý výrobní program zahrnuje vznětové a plynové motory, vstřikovací systémy, řídicí jednotky motorů, axiální pístová čerpadla a motory, hydraulické válce, velká valivá ložiska, převodovky a lanové navijáky, rozvodná zařízení, elektrické a elektronické komponenty a software. Kvalitní komponenty se používají v jeřábech a zemních strojích, báňském průmyslu, námořních aplikacích, větrných elektrárnách, automobilové technice nebo také v leteckém průmyslu a dopravě. Synergické efekty z jiných segmentů produktů firemní skupiny Liebherr jsou využívány k neustálé stimulaci dalšího technologického vývoje.

Vývoj s vazbou na zákazníka

Vysoký podíl vlastní výroby a používání moderních a flexibilních výrobních zařízení umožňuje společnosti Liebherr, aby svým zákazníkům nabízela řešení na míru. Každá komponenta je koncipována podle individuálních přání a požadavků – od nápadu přes vývoj, vyrobení a uvedení do provozu až po sériovou výrobu. Pro mechanické a hydraulické komponenty hnacího ústrojí nabízí společnost Liebherr ve svém specializovaném závodě modernizaci v různých stupních.

Výrobní závody a prodej po celém světě

Vývoj a výroba komponent Liebherr probíhá v celkem deseti provozovnách. Ty se nacházejí v Biberachu an der Riß, Deggendorfu, Ettlingenu, Kirchdorfu an der Iller a Lindau (všechny v Německu), dále v Bulle (Švýcarsko), Colmaru (Francie), Ta-lienu (Čínská lidová republika), Monterrey (Mexiko) a v Guaratinguetá (Brazílie). Společnost Liebherr-Components AG se sídlem v Nussbaumenu (Švýcarsko) odpovídá za prodej a servis těchto produktů pro zákazníky na celém světě mimo firemní skupinu Liebherr. Podporu jim přitom poskytují obchodní pobočky a zastoupení a obchodní zástupci v dalších zemích.

Komponenty

Divize komponent nabízí rozsáhlý výrobní program pro nejrůznější oblasti použití.

Výrobní závody

Divize komponent firemní skupiny má deset výrobních závodů na celém světě.

Biberach an der Riß (Německo)
Bulle (Švýcarsko)
Colmar (Francie)
Ta-lien (Čínská lidová republika)
Deggendorf (Německo)
Ettlingen (Německo)
Guaratinguetá (Brazílie)
Kirchdorf an der Iller (Německo)
Lindau (Německo)
Monterrey (Mexiko)