Tiskové zprávy | 04/05/2021 Výměna pracovního nářadí stisknutím tlačítka: Rychloupínací systém LIKUFIX je dostupný pro další kolové nakladače Liebherr

  • Se systémem LIKUFIX je výměna hydraulického pracovního nářadí bezpečná a komfortní a lze ji provádět stisknutím tlačítka z kabiny
  • Dříve: Systém LIKUFIX byl dostupný pouze u střední typové řady kolových nakladačů
  • Nyní: Systém LIKUFIX je k dispozici také pro čtyři malé kolové nakladače a pro některé kolové nakladače XPower

Plně automatický rychloupínací systém LIKUFIX vyvinutý společností Liebherr, jehož použití je známé u hydraulických rypadel Liebherr, se v posledních letech dobře osvědčil také u kolových nakladačů střední typové řady. Jeho přednosti vynikají při pracích, které vyžadují použití různého pracovního nářadí, protože systém LIKUFIX umožňuje obsluze stroje stisknutím tlačítka v kabině bezpečně a komfortně vyměnit mechanické a hydraulické pracovní nářadí.

Společnost Liebherr rozšiřuje dostupnost svého plně automatického rychloupínacího systému LIKUFIX na další modely kolových nakladačů. Systémem LIKUFIX lze od nynějška vybavit oba kompaktní nakladače L 506 a L 508, oba stereo® nakladače L 507 a L 509 a také velké kolové nakladače XPower až po model L 580. I nadále zůstává systém LIKUFIX v nabídce beze změny také pro středně velké kolové nakladače Liebherr L 526, L 538 a L 546.

Systém LIKUFIX umožňuje: rychlou a bezpečnou výměnu pracovního nářadí za provozu kolového nakladače

Menší kolové nakladače Liebherr od modelu L 506 Compact až po L 509 Stereo jsou známé jako univerzální stroje vhodné na každou práci. Systém LIKUFIX ještě více zvyšuje jejich flexibilitu. Obsluha stroje stisknutím tlačítka dokáže během několika sekund vyměnit například hydraulickou otevírací lžíci 4v1, paletizační vidle nebo zametací stroj. Přitom neztrácí cenný čas, protože zapojení hydraulických hadic provede systém LIKUFIX automaticky a spolehlivě.

Práce s hydraulickým pracovním nářadím, jako jsou vysokovýklopné lopaty, lopaty s přidržovačem, drapáky na dřevo nebo separační lopaty, je běžná u větších kolových nakladačů Liebherr. Proto společnost Liebherr nabízí svůj plně automatický rychloupínací systém také pro větší modely kolových nakladačů. Systém LIKUFIX umožňuje obsluze stroje pohodlnou výměnu tohoto a dalšího pracovního nářadí stisknutím tlačítka z kabiny. Tím se zvyšuje bezpečnost, protože obsluha při výměně pracovního nářadí nemusí vystupovat z kabiny. Není tak vystavena žádnému nebezpečí, které hrozí například v recyklačních provozech s vnitropodnikovou dopravou.

Rychloupínací systém LIKUFIX je dimenzován na tvrdé podmínky. Hydraulická spojka je uložena na pružinách. Síly působící na rychlovýměnný systém tak nejsou přenášeny na systém hydraulických přípojek. Dokonce i po dlouhé době provozu jsou spoje mezi hydraulickými okruhy absolutně těsné. Pro usnadnění údržby jsou všechny pohyblivé díly snadno přístupné. Zákazníci mohou v případě potřeby provádět čištění a sami zvládnou jednoduchou údržbu, jako je například výměna těsnění.