Tiskové zprávy | 26/02/2021 Předání největšího demoličního rypadla Liebherr pro AWR Abbruch GmbH

  • Největší sériový demoliční stroj Liebherr
  • Pracovní dosah až 55 m

Slavnostní předání stroje se konalo za účasti generálního ředitele Liebherr-France SAS, Martina Schickel a francouzské ministryně práce, Brigitte Klinkert.

Nové rypadlo Liebherr R 980 Demolition disponuje úctyhodnými parametry: provozní hmotnost 190t, rozšířený a zesílený hydraulicky roztažitelný podvozek, odnímatelné protizávaží 35t a různá provedení výložníků o délce až 55 m.

Stroj byl řadu let vyvíjen, testován a upravován ve spolupráci s předními demoličními firmami a provedení stroje odráží i zkušenosti a specializované požadavky tohoto odvětví.

Pásové rypadlo R 980 Demolition VHHD

Stroj má speciální zesílené provedení podvozku, který jako základní nosný prvek musí odolávat extrémnímu zatížení. Pro přepravu se vzhledem k velikosti a hmotnosti dílů se podélné nosníky s pasy demontují a transportují zvlášť. Pro přepravu se také demontují jednotlivé segmenty protizávaží.

Pro různá nasazení je k dispozici celá řada výložníků s výškovými dosazy 21, 26, 36 a 55 m, s odpovídající velikostí nářadí. Pro výložníky 21 a 26 m je možné pracovat s nářadím třídy 15t, pro výložník 36 m s nářadím 7t a nejdelší teleskopický výložník 55 m je možné připojit nářadí 3 t.

Bližší informace rádi poskytneme na vyžádání.

Pásové rypadlo u zákazníka

Nové speciální rypadlo R980 zakoupila německá společnost AWR Abbruch GmbH, která se specializuje především na demoliční práce. Ve flotile demoličních strojů provozuje několik dalších demoličních rypadel, např. předchůdce, model R 974 a dále řadu dalších rypadel a nakladačů Liebherr.

Předání stroje probíhalo za účasti nejvyššího vedení Liebherr France Colmar, vedení společnosti AWR a také francouzské ministryně práce a sociálních věcí.