Tiskové zprávy | 18/01/2018 Společnost Liebherr doplní novou typovou řadu stereo nakladačů® na veletrhu Intermat 2018

  • Inovovaná typová řada zahrnuje čtyři stereo nakladače® s provozní hmotností od 5,5 do 9,2 tun
  • Větší modely L 514 a L 518 se dodávají od léta 2017
  • Největším kolovým nakladačem společnosti Liebherr na veletržním stánku Intermat bude robustní L 576 XPower®

Společnost Liebherr připravuje na veletrh Intermat 2018 nejnovější generaci stereo nakladačů®. Zahrnuje čtyři kolové nakladače s provozní hmotností od 5,5 do 9,2 tun. Dva modely nové typové řady na veletrhu oslaví svoji světovou premiéru. Stereo nakladače Liebherr jsou již více než dvě desetiletí synonymem bezpečnosti a spolehlivosti. Označení těchto kolových nakladačů poukazuje na jejich jedinečné stereo řízení, které spojuje výhody různých systémů řízení. Díky tomu mají stereo nakladače Liebherr výrazně nižší poloměr otáčení měřený podle vnější hrany pracovního nářadí ve srovnání s jinými kolovými nakladači této velikostní kategorie.

Stereo řízení tvoří optimálně vyvážená kombinace kloubového řízení s řízenou zadní nápravou. Kloubové řízení pomáhá obsluze stroje při přesnějším ovládání pracovního nářadí. To je důležité, když obsluha stroje musí při úchopu palety manévrovat s paletizačními vidlemi. Tlumení ve středovém kloubu kromě toho vyrovnává nerovnosti pojezdové plochy a zajišťuje vysoký jízdní komfort. Inženýrům společnosti Liebherr se podařilo pomocí řízené zadní nápravy dosáhnout snížení úhlu natočení kloubu stereo nakladače® na 30° při zachování stejné manévrovatelnosti stroje. Díky tomu zůstává těžiště stereo nakladače® zachováno uprostřed stroje i při přepravě těžkých břemen. Zvýšená stabilita a vyváženost.

Stereo nakladače® L 514 a L 518 jsou na trhu od poloviny roku 2017

V létě roku 2017 představila společnost Liebherr větší modely L 514 a L 518 – první dva zástupce nové typové řady stereo nakladačů. Nakladač L 514 Stereo je vhodný pro práce v komunálních službách, při stavbách komunikací a jako spolehlivý pomocník pro nejrůznější použití.

U většího stereo nakladače L 518 se jedná o zcela nový model v nabídce kolových nakladačů Liebherr, který je koncipován pro průmyslové použití. Například pro provoz s plnými pryžovými pneumatikami při recyklaci materiálu.

Oba kolové nakladače jsou poháněné vznětovým motorem o výkonu 76 kW / 103 PS splňujícím emisní stupeň IV / Tier 4f. Standardní objem lopaty je 1,5 m³ u typu L 514 a 1,7 m³ u typu L 518. Při provozní hmotnosti 8 860 kg umožňuje nový nakladač L 514 úctyhodnou překlopnou sílu 5 750 kg, což zajišťuje vysokou produktivitu. Totéž platí také pro model L 518, jehož poměr provozní hmotnosti (9 190 kg) a překlopné síly (6 550 kg) je rovněž vyvážený.

Pro provoz s delšími přejezdovými vzdálenostmi nabízí společnost Liebherr nové stereo nakladače® s volitelnou výbavou „Speeder“. Tato verze strojů umožňuje dosahovat vyšších rychlostí. To umožňuje provozovateli úsporu času a efektivní přemísťování stereo nakladače® z jednoho pracoviště na jiné.

Nová kabina řidiče stereo nakladače® nastavuje nová měřítka.

Hlavní důraz při vývoji nové kabiny řidiče byl kladen na komfort a bezpečnost. Díky velkým proskleným plochám se podobá přehlednému kokpitu. Vynikající výhled na všechny strany zajišťuje vysokou míru bezpečnosti. Šikmo osazené čelní sklo je praktické při běžném provozu. Obsluze stroje umožňuje optimální výhled na zvednuté pracovní nářadí. Komfort zvyšují další propracované detaily, jako větrací okno, které obsluha kolového nakladače může otevřít o 180 °.

U nových stereo nakladačů byla pro konstruktéry společnosti Liebherr důležitá jednoduchá a intuitivní obsluha. Z tohoto důvodu jsou všechny ovládací prvky ergonomicky a přehledně uspořádány. Nová kabina stereo nakladače se vyznačuje dostatečným prostorem a působí uspořádaným a jasně strukturovaným dojmem. Propracované řešení vytváří optimální pracovní prostředí pro obsluhu stroje. Příkladem je ovladač Liebherr integrovaný v sedadle obsluhy a odpružený společně s ním, nastavitelný sloupek řízení nebo individuálně polohovatelný displej.

Další kolové nakladače na veletrhu Intermat

Největším kolovým nakladačem společnosti Liebherr na veletržním stánku Intermat bude robustní L 576 XPower®. Srdcem tohoto kolového nakladače o hmotnosti necelých 26 tun je inovativní pohon pojezdu s rozvětvením výkonu XPower, který splňuje požadavky emisního stupně IV / Tier 4f. Spojuje optimální hydrostatický pohon, který je optimální pro krátký nakládací cyklus, s mechanickým pohonem, jehož výhody se projevují při překonávání dlouhých vzdáleností a při jízdě do kopce. Kombinace obou pohonů v jednom kolovém nakladači zajišťuje při splnění veškerých požadavků maximální efektivitu a vynikající úspory pohonných hmot.

Na veletrhu Intermat představí společnost Liebherr odbornému publiku další exponáty ze svého výrobního programu kolových nakladačů. Například nakladač L 506 Compact, který je známý jako praktický a bezpečný univerzální stroj, nebo spolehlivý nakladač L 538 ze střední typové řady. Společnost Liebherr kromě toho předvede kolový nakladač L 550 z nabídky pro trhy s nižší regulací spalinových plynů, který je koncipován pro provoz v zemích mimo Evropu a Severní Ameriku.