Tiskové zprávy | 16/07/2019 Kolový nakladač Liebherr L 586 XPower® s adaptivním pracovním osvětlením firmy Dowideit Recycling GmbH

  • Kolový nakladač Liebherr L 586 XPower® za provozu při recyklaci stavební suti
  • Rozhodujícím kritériem pro investici byla nízká spotřeba paliva
  • Adaptivní pracovní osvětlení pomáhá obsluze při ztížených světelných podmínkách
  • Firma Dowideit Recycling GmbH zakoupila již druhý kolový nakladač XPower

Bischofshofen (Rakousko), 27. června 2019 – kolový nakladač Liebherr L 586 XPower® byl před nedávnem uveden do provozu ve strojovém parku firmy Dowideit Recycling GmbH z Wustermarku. Výhody kolového nakladače XPower, které spojují efektivitu spotřeby pohonných hmot, robustnost a komfort, přesvědčily firmu ke koupi. Adaptivní pracovní osvětlení – inteligentní ovládání světel kolového nakladače XPower – zajišťuje ještě vyšší bezpečnost v místě provozu. Rozhodnutí o koupi ovlivnily rovněž pozitivní zkušenosti se strojem L 580 XPower®, který je ve strojovém parku již provozován.

U firmy Dowideit je nový kolový nakladač L 586 XPower® určen pro recyklaci stavební suti, zemní práce a kompostování. Kolový nakladač o hmotnosti necelých 34 tun disponuje značnou překlopnou silou 23 500 kg. Jeho denní provozní doba činí kolem deseti hodin. Za hodinu překládkového provozu spotřebuje v průměru 14,8 litrů.

V recyklační provozovně firmy Dowideit je nejvyšší prioritou bezpečnost. Špatné světelné poměry v místě provozu jsou pro obsluhu stoje při práci s kolovým nakladačem velmi náročné. Zejména v zimě, kdy provoz na začátku i na konci směny probíhá za soumraku. Řešením tohoto problému je vybavení nového kolového nakladače L 586 XPower® adaptivním pracovním osvětlením. Jedná se přitom o inteligentní ovládání světel, které společnost Liebherr nabízí jako volitelnou výbavu.

Při vybavení adaptivním pracovním osvětlením optimalizuje přídavný světlomet LED v přední části vozu světelné poměry při zvednutém pracovním nářadí. Výsledkem je optimálně osvětlený pracovní prostor, ve kterém se snižuje zátěž obsluhy stroje v důsledku oslnění, zrcadlení a střídání stínů. Při vybavení stroje adaptivním pracovním osvětlením zajišťují dobré osvětlení a vysokou míru bezpečnosti čtyři pracovní světlomety s nastavením jasu osazené na horní hraně kabiny (LED nebo halogenové) a dva sériově dodávané přední světlomety (LED nebo halogenové).

„Adaptivní pracovní osvětlení umožňuje osvětlení celého pracovního prostoru kolového nakladače. Díky tomu je při nakládce umožněn lepší přehled v zastíněných oblastech. To zvyšuje bezpečnost při provozu a obsluze strojů usnadňuje jejich každodenní práci,“ prohlašuje spokojeně jednatel Thomas Dowideit.

Firma z Wustermarku v Braniborsku je spolehlivým dodavatelem služeb v oblasti inženýrských staveb, demolicí, recyklace a přepravy. Další divize firmy se specializuje na obchodování se zeminami. Zákazníci používají zpracovaný materiál například na stavby pozemních komunikací nebo v zahradnictví či v zemědělství. Hlavní úlohu při zpracování přebírá nový nakladač Liebherr L 586 XPower®.