Nová generace pásových rypadel

Generace 8 pásových rypadel Liebherr je pohledem do budoucnosti. Koncept strojů byl kompletně přepracován a nabízí zákazníkům ještě větší výkonnost a komfort. Nová nové generace pásových rypadel nabízí vyšší výkon motoru, standardně těžké protizávaží pro vyšší objemy lžíce a nejnižší spotřebu paliva. K dalším inovacím patří nové řešení hydraulicky přestavitelného výložníku. Stroje dosahují zajímavých nosností, což vede k další úspoře paliva.

V první fázi zahrnuje 8. generace sedm modelů, R 922, R 924, R 926, R 930, R 934, R 938 a R945. Všechny stroje mají motory s emisním stupněm V.

Komfort a bezpečnost

Pásová rypadla generace 8 jsou vybavena novými komfortními kabinami, které obsluze přinášejí příjemné pracovní podmínky. Standardně mají vzduchem odpružená sedadla automatickou klimatizaci, dotykový displejem 7" s intuitivním ovládáním a zatahovacím předním sklem.

Koncepce osvětlení nové generace rypadel byla zcela přepracována. Společnost Liebherr nyní standardně dodává LED světla, která umožňují velmi dobrou svítivost a přitom dlouhou a hospodárnou práci. Pozorovací kamery v zadním a bočním prostoru zaručují dodatečnou bezpečnost. Dalšími bezpečnostními moduly jsou certifikovaná kabinová nástavba ROPS, nouzový únik zadním oknem a lehký přístup a výstup pomocí sklápěcí konzoly.

Vyšší výkony při nižší spotřebě paliva

Nová pásová rypadla disponují vyššími rypnými silami a tažnými silami podvozku. Přitom byl optimalizován točivý moment otočné nástavby. Výsledkem těchto změn je vyšší výkonost stroje. Pro snížení spotřeby paliva a ještě hospodárnější provoz strojů byla také přepracována koncepce vybavení.

Pro všechny modely jsou možné různé kombinace podvozků. Např. speciálně pro použití v náročných podmínkách, které vyžadují vysokou stabilitu, byl vyvinut nový podvozek WLC.

Zjednodušená a bezpečnější údržba

Údržba pásových rypadel generace 8 je nyní ještě jednodušší. Byl rozšířen přístup k otočné nástavbě rypadla a plošina pro údržbu je standardně opatřena madly a zábradlím. Plošina chrání všechny komponenty, slouží jako úložný prostor a nabízí jednoduchou možnost plnění nádrže na močovinu.

U některých modelů jsou body údržby dosažitelné i ze země. U pásových rypadel Liebherr nové generace lze stav motorového oleje, hydraulického oleje, paliva a Ad Blue sledovat z kabiny.

Potřebujete další informace?

Obraťte se na nás e-mailem nebo pomocí kontaktního formuláře.