Orta Ölçekli Bir Şirketten Uluslararası Bir Şirketler Grubuna Dönüşüm

Firmanın kuruluşundan 20 yıl sonra, Liebherr in dünya çapında yaklaşık 6.000 çalışanı bulunmaktadır. Satışlar ekonomideki dalgalanmalara rağmen sürekli olarak artıyor. Liebherr genişleyip yeni birimler kuruyor.

Colmar'da üretilen RT 1000 modeli paletli ekskavatörün çalışma ağırlığı 20 tondur.

Colmar'da üretilen RT 1000 modeli paletli ekskavatörün çalışma ağırlığı 20 tondur.

1961: Fransa daki İlk Lokasyon

1950 li yılların sonunda, Liebherr işini uluslararası çapta genişletmek için İrlanda, Güney Afrika ve Avusturya daki ilk şirketlerini kurmuştu.

Paletli ekskavatörler için yeni bir üretim tesisi için yer arayan Liebherr, Alsas bölgesindeki Colmar şehrini seçiyor. Colmar ın Avrupa daki merkezi konumu ve ulaşım kolaylığı bu kararın ana nedenleridir. Ayrıca, Fransa daki bir lokasyonun yerel pazara girişi kolaylaştıracağı düşünülüyor.

Büyük İşler İçin Büyük Makineler

Temel Temmuz 1961 de atıldıktan sonra, Colmar lokasyonu hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor. Hafriyat, yıkım, tünel inşaatı – talepler arttıkça boyutlar da büyüyor. Fransa daki fabrika yıllar ilerledikçe bir paletli ekskavatör uzmanı haline geliyor. İlerleyen uzmanlaşma yeni iş alanlarını açıyor. 10 yıl gibi kısa bir süre içinde, Liebherr madencilik ekskavatörlerini üretmeye başlıyor.

Prof. Dr. Weyres Hans Liebherr'e Aachen Teknik Üniversitesinin fahri doktorasını takdim ediyor.

Prof. Dr. Weyres Hans Liebherr'e Aachen Teknik Üniversitesinin fahri doktorasını takdim ediyor.

1964: Hans Liebherr Fahri Doktora Alıyor

Elinde 30 u aşkın kule vinci patenti, yaklaşık 20 hidrolik ekskavatör patenti ve 10 dan fazla beton üretimi patenti bulunduran Liebherr yenilikleriyle dünya çapındaki birçok şantiyedeki işi kolaylaştırıyor.

Hans Liebherr birçok teknolojik başarıya imza atmanın yanı sıra girişimciliğiyle de ün kazanıyor. Aachen Teknik Üniversitesi bu kazanımlardan dolayı Hans Liebherr e fahri doktora veriyor.

1968: Yirmi Yıllık Büyümenin Ardından Pozitif Bir Bilanço

1960 lı yılların ikinci yarısında, Liebherr ekonomik durgunluklara rağmen başarısına başarı katıyor. Şirketin 20 nci mali yılının bilançosu: 400 milyon Alman Markı ciro ve dünya çapında 6.000 kişilik bir kadro. Liebherr yön belirleyen bir iş makineleri üreticisi olarak piyasadaki yerini alıp birçok yeni iş alanı açmıştır.

Liebherr mobil vinçlerinin atası: AK 40 ağırlığı altı tona kadar olan yükleri kaldırabiliyor.

Liebherr mobil vinçlerinin atası: AK 40 ağırlığı altı tona kadar olan yükleri kaldırabiliyor.

1969: Ehingen den Tüm Dünyaya

Liebherr sadece Almanya nın dışında değil, Almanya nın içinde de gelişiyor. Liebherr-Werk Ehingen GmbH nin 1969 da kurulmasıyla, şirket önde gelen mobil ve paletli vinç sağlayıcısı haline geliyor. Ağır rekabet koşullarına rağmen, Liebherr izleyen yıllarda çok sipariş alıyor. İhracat hızlanıyor. Ar-ge departmanı başarılı genişlemeye katkıda bulunuyor. Mobil vinçler, gemi vinçleri veya offshore çözümleri olsun – mühendisler devamlı olarak kullanım alanlarını genişletmeye ve taşıma kapasitelerini artırmaya çalışıyor.