Genişleme ve Yeniden Yapılanma

1970 li yılların başında Liebherr denizaşırı ülkelere giriş yapıyor. Şirket Avrupa da da genişlemeye devam ediyor. Sürekli büyüme, beraberinde şirketler grubunun ilerideki teşkilatlanmasının nasıl olması gerektiği sorusunu doğuruyor. İdarenin sonraki kuşağa devredilmesi için çalışmalar başlıyor.

 • 1974 Kanada da Satış Başlıyor

  Kuzey Amerika da var olan şirketlere ek olarak Kanada da yeni bir şirket kuruluyor. Liebherr-Canada Ltd. 1974 te Burlington da (Ontario, Kanada) hidrolik ekskavatör satışına başlıyor.

 • 1974 Liebherr Amerika Kıtasına Açılıyor

  Liebherr Amerika kıtasındaki faaliyetlerini genişleterek Şubat ayında Guaratinguetá da (São Paulo, Brezilya) Liebherr Brasil Ltda. yı kuruyor. Şirket özellikle gemi, liman ve tersane vinçleri üretiyor.

 • 1976 Avusturya da Yeni Üretim Tesisleri

  1970 li yılların ortalarında Liebherr in Ehingen deki fabrikasının kapasitesi artık yetmiyor. Bu nedenle, Hans Liebherr gemi vinçleri üretimini Avusturya nın Nenzing şehrine taşımaya karar veriyor. Aynı zamanda, Tirol un Telfs şehrinde paletli dozer ve yükleyicilerin seri üretimi başlıyor.

 • 1978 İsviçre den İş Makinesi Komponentleri

  İsviçre nin Fribourg kantonundaki Bulle şehrinde kurulan Liebherr Machines Bulle SA iş makineleri için tahrik ve kontrol komponentlerinin üretimine başlıyor. Ürün gamı şu anda dizel ve gaz motorlarının yanı sıra hidrolik komponentleri içeriyor.

 • 1980 Lienz – Avusturya daki Dördüncü Lokasyon

  Şubat 1980 de yeni bir fabrikanın açılışı kutlanıyor. Avusturya nın Doğu Tirol bölgesinde bulunan Lienz şehrindeki tesislerde özellikle sanayi tipi buzdolapları ve derin dondurucular üretiliyor.

 • 1971-1980: Global Genişleme

  1970'ten itibaren Liebherr Amerikan kıtasında temellenmeye başlıyor. Hans Liebherr'in hizmete ve yerel müşterilere yakın olmaya verdiği önemden dolayı, Virginia eyaletindeki Newport News'ta Liebherr-America Inc. isimli bir şirket kuruluyor. Bu şirket Kuzey Amerika pazarına hidrolik ekskavatörler, paletli yükleyiciler ve tekerlekli yükleyiciler sunuyor. Şirket ayrıca takım tezgâhları, malzeme aktarma teknolojisi ve havacılık ekipmanları alanlarını temsil ediyor.

  1974'te Guaratinguetá (Brezilya) ve Burlington'da (Ontario, Kanada) yeni şirketler kuruluyor. Avrupa'da, şirket artan talebi karşılamak için Avusturya ve İsviçre'de yeni üretim tesisleri kurdu.

  1976: Şirketin Yeniden Yapılandırılması

  Hans Liebherr güvenilirlik ve sürekliliği şirketin idaresi açısından hayati değerler olarak görüyor. Bu nedenle, Liebherr idarenin yeni kuşağa devredilmesi için erkenden hazırlık yapıyor. 1970 li yılların ortasında, Hans Liebherr şirketler grubunu yasal açıdan bağımsız iki kısma ayırıyor: Başında Liebherr-Holding GmbH olan Alman bir şirketler grubu ve başında Liebherr-International AG olan İsviçreli bir şirketler grubu.

  LTM 1025: All-terrain tipi vinç hem asfaltta hem arazide kullanılabiliyor.

  LTM 1025: All-terrain tipi vinç hem asfaltta hem arazide kullanılabiliyor.

  1977: İlk All-Terrain Tipi Vinç

  Yapılanma devam ederken, Liebherr teknik yenilikler sunmaya devam ediyor. 1977 de şirket hem yollara hem araziye uygun olan, dünyanın ilk all-terrain tipi mobil vinç olan LTM 1025 i tanıtıyor. 24 metrelik teleskopik kolu 25 tonluk kaldırma kapasitesi olan vinç yepyeni kullanım olanakları sunuyor. Ardılı LTM 1030 ile birlikte, bu vinç all-terrain konseptini oturtuyor.

  Tüm sektörlerin beğenisini kazanan bir yenilik sayesinde şirketin cirosu ve ihracatı izleyen yıllarda giderek artıyor.