Yeni Ufuklara Doğru

Liebherr soğutma ve dondurma alanındaki dijitalleşme çabaları ve hidrolik komponentler için 3D baskı yöntemini kullanarak çıtayı yükseltiyor. Liebherr ürünleri dünya çapında heyecan verici, dikkat çekici projelerde yer alıyor.

IFA 2016'da, Liebherr-Hausgeräte yarının akıllı buzdolabını tanıtıyor.

IFA 2016'da, Liebherr-Hausgeräte yarının akıllı buzdolabını tanıtıyor.

2016: Geleceğin Akıllı Buzdolabı

"Making your life smarter" başlığı altında, Liebherr-Hausgeräte 2016 yılındaki IFA fuarında geleceğin akıllı buzdolabını tanıtıyor. Buzdolaplarını ve derin dondurucuları bir ağa bağlamak için "SmartDevice" adı altında Microsoft'la ortak olarak geliştirilen interaktif dijital teknolojiyle, gıdalar daha sağlıklı bir biçimde saklanabilir ve yenilikçi bir yaklaşımla yönetilebilir. Bu teknoloji sayesinde müşteriler buzdolaplarını bir uygulamayla kontrol edebilir, saklanan gıdaları bir kameranın nesne tanıma sistemiyle tanıyabilir ve stok ve alışveriş listeleri oluşturabilir.

Özel bir dostluk maçı: Liebherr madencilik kamyonunda oynayan Alman ve Avusturya milli takımları.

Özel bir dostluk maçı: Liebherr madencilik kamyonunda oynayan Alman ve Avusturya milli takımları.

2016: Madencilik Kamyonunda bir Masa Tenisi Maçı

Almanya'nın Münih kentinde düzenlenen, dünyanın en büyük iş makineleri fuarı olan Bauma özel bir masa tenisi maçına konukluk ediyor: 165 tonluk bir Liebherr madencilik kamyonunun 130 metrekarelik damper alanında, Almanya'nın ve Avusturya'nın milli takımları bir dostluk maçı yapıyor. Timo Boll, Bastian Steger, Patrick Franziska ve Alman milli takımının başka yıldız oyuncuları Avusturya takımında yer alan Werner Schlager, Chen Weixing ve Stefan Fegerl'e karşı heyecanlı maçlar yapıyor. 25 yılı aşkın bir süreden beri masa tenisi sporuyla ilgilenen Liebherr, Alman masa tenisi liginde oynayan TTF Liebherr Ochsenhausen, Almanya ve Avusturya milli takımlar ve Uluslararası Masa Tenisi Federasyonunun (ITTF) güçlü bir ortağıdır.

 • Avrupa'nın En Yüksek Binasının İnşası

  St. Petersburg'taki (Rusya) Lakhta Center inşaatında birkaç Liebherr kule vinç yer alıyor.

 • Hamburg: "Elbphilharmonie" Tamamlanıyor

  LTM 1750-9.1 model numaralı mobil vinç, yıllarca "Elbphilharmonie" konser salonunun inşaatında çalışan dört kule vinci söküyor.

 • Rostock: Bir Offshore Vincin Kurulumu

  İki liman vinci "Giant 7" adlı ağır yük gemisinde bir offshore vinç kuruyor.

 • San Francisco: Tramvaylar Hidrolik Direksiyon Yaylarıyla Donatılıyor

  Liebherr San Francisco'daki (ABD) tramvayların hidrolik direksiyon yaylarıyla donatılması için sipariş alıyor.

 • Liebherr'in Özel Baskı Yatakları Tünel Açma Segmentinde İşbaşında

  Liebherr Robbins Company'nin tünel açma makineleri için baskı yatakları üretmeye başlayarak Amerikan tünel açma pazarına giriyor.

 • 2016: Liebherr Ürünleri Dünya Çapında Kullanılıyor

  Liebherr makineleri dünya çapında önemli büyük projelerde yer alıyor. Örneğin, 10 adet kule vinç Avrupa'nın en yüksek binası olan St. Petersburg'daki (Rusya) 462 metrelik Lakhta Tower'in inşasında çalışıyor. Hamburg'daki (Almanya) "Elbphilharmonie" konser salonunun bitiminde inşaat alanında yıllarca görev yapan dört kule vinç bir mobil vincin yardımıyla sökülüyor. Rostock'ta (Almanya), iki mobil liman vinci devasa "Giant 7" ağır yük gemisinde bir offshore vinç kuruyor. Amerika'nın San Francisco metropolündeki tramvaylar artık Liebherr'in ürettiği hidrolik direksiyon yaylarıyla donatılacaklar. Komponentler bölümü ilk kez bir tünel açma makinesi için bir baskı yatağı teslim ederek Amerikan tünel açma pazarına giriyor.

 • Liebherr-Components Biberach GmbH'nin Şubesi Havadan Görüntüsü

  Elektrik dağıtım birimleri, elektrikli motorlar ve jeneratörlerin geliştirilip üretildiği yeni tesisler yaklaşık 14,5 hektarlık bir alanda yer alıyor.

 • Liebherr USA, Co.: Karma Satış ve Hizmet Şirketi

  Merkezi Newport News'ta (Virginia, ABD) bulunan Liebherr USA, Co. sekiz ayrı Liebherr bölümünün holding şirketidir.

 • 2016: ABD'de Yeni Yapılanma ve Biberach an der Riß'te Açılış

  Haziran ayında faaliyet gösteren Liebherr-Components Biberach GmbH elektrik dağıtım birimleri, elektrikli motorlar ve jeneratörlerin geliştirip üretilmesi için Biberach an der Riß'te yeni bir şube açıyor. Yeni geliştirme ve üretim tesisleri yaklaşık 14,5 hektarlık bir alanda yer alıyor. Bu şekilde Liebherr Komponentler bölümünü genişletiyor.

  Aynı ayda Liebherr USA, Co. faaliyete başlıyor. Yeni karma satış ve hizmet şirketi Kuzey Amerika'da toplam sekiz bölümün ürünlerinden sorumludur. Bu yeni yapılanmanın amacı, müşteri hizmetlerini daha da iyileştirmektir.

  Liebherr-Aerospace tarafından geliştirilip üç boyutlu yazıcıyla üretilen valf bloklu spoiler aktüatörü

  Liebherr-Aerospace tarafından geliştirilip üç boyutlu yazıcıyla üretilen valf bloklu spoiler aktüatörü

  2017: Airbus A380, İlk Kez Üç Boyutlu Yazıcıyla Üretilen Bir Hidrolik Komponentiyle Uçuyor

  Mart 2017'de, Airbus A380 ilk kez Liebherr-Aerospace'in üç boyutlu yazıcıyla ürettiği valf bloklu bir spoiler aktüatörüyle uçuyor. Böylece, aditif yöntemle titan tozundan üretilmiş bir hidrolik komponenti ilk kez bir Airbus'un ana uçuş kumanda sisteminde kullanılıyor. A380 uçağındaki titan valf bloğu uçağın manevra edilmesi ve uçağın inişten sonra frenlenmesi gibi önemli fonksiyonlar üstleniyor. Normal bir dövme valf bloğu gibi çalışan üç boyutlu yazıcıda üretilen komponentin iki önemli avantajı var: Bu komponent yüzde 35 oranında daha hafif olup daha az parçadan oluşmaktadır.

 • Bregenz Festivali: Gösteri Sahnesi Kule Vinçlerle Kuruluyor

  "Carmen" operası için Konstanz Gölünün dibinde bir 154 EC-H 6 Litronic kuruldu. 71 K modeli kule vinç 2000 yılından beri kültür festivalinin elinde bulunuyor.

 • Eyfel Kulesinde Çalışan Mobil Liebherr VinciEyfel Kulesinde Çalışan Mobil Liebherr Vinci

  LTM 1300-6.2 mobil vinç hayır amaçlı bir etkinlik çerçevesinde 18 metrelik bir yelkenliyi Paris'in simgesi olan kulenin galerisine yerleştiriyor.

 • Dünyanın En Uzun Gergin Eğik Askılı Köprüsünün İnşası

  İskoçya'daki Queensferry Crossing Köprüsünün inşasında 10'dan fazla mobil vinç modeli ve üç bölümün ürünleri yer alıyor.

 • Süveyş Kanalındaki bir Altyapı Projesi

  Mısır'daki Süveyş kanalındaki bir altyapı projesi, toplam 10 adet ağır hizmet tipi vinçle destekleniyor. Makinelerin arasında son model HS 8100 HD de var.

 • Liebherr'in En Büyük Fore Kazık Makinesi Kuala Lumpur'daki Bir Konut İnşaat Projesinde

  Yeni Liebherr LB 44-510 fore kazık makinesi, Güneydoğu Asya pazarında türünün en büyüğüdür.

 • 2017: Bregenz'ten Kuala Lumpur'a Kadar Etkileyici Misyonlar

  2017 yılında da Liebherr ürünleri dünya çapında kullanılmaya devam ediyor. Örneğin, Bregenz Festivalinin sahnesi iki kule vincin yardımıyla kuruluyor. Paris'te bir mobil vinç ağırlığı beş ton ve uzunluğu 18 metre olan bir yelkenliyi Eyfel kulesinin birinci katına kaldırıyor. Bu gösterinin amacı, tüm dünyadan gelen çocukların hayat kurtaran kalp ameliyatı olmalarını sağlayan bir tıp inisiyatifine dikkat çekmektir. İskoçya'nın doğu kıyısında 10'dan fazla farklı mobil vinç modelleri ve üç bölümün ürünleri dünyanın en uzun gergin eğik askılı köprünün inşasında yer alıyor. Dünya ticaretinin en önemli deniz yollarından biri olan Mısır'daki Süveyş kanalında, 10 adet ağır hizmet tipi paletli vinç ve başka paletli vinçler milyarlarca dolarlık bir altyapı projesinde çalışıyor. Liebherr'in en büyük fore kazık makinesi Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'daki gözde "Sentral Suites" konut inşaat projesinde yer alıyor.

  1949'dan beri en büyük vinç:

  1949'dan beri en büyük vinç: "Orion" adlı özel gemi HLC 295000 ile donatılıyor.

  2017: Liebherr Tarihindeki En Büyük Vinci Kuruyor

  Şirket tarafından kurulan en büyük vinç unvanını taşıyan, Liebherr'in offshore tipi ağır yük vinci HCL rüzgâr santrallerinin kurulumu, petrol ve gaz sektöründe ve offshore sistemlerinin sökümü için kullanılıyor. 2017'de, Liebherr "Orion" adlı geminin ağır yük vincinin siparişini alıyor. Bu dev 50 metrelik koluyla ağırlığı 3.000 tona varan yükleri 170 metre yüksekliğe kadar kaldırabiliyor.

  Nisan ayında, Bischofshofen'de fabrika 50.000'inci tekerlekli yükleyiciyi tamamlıyor.

  Nisan ayında, Bischofshofen'de fabrika 50.000'inci tekerlekli yükleyiciyi tamamlıyor.

  2017: Jübile Makineleri – Sarı Yerine Altın, Boya Yerine Grafiti Sanatı

  Nisan 2017'de 50.000'inci tekerlekli yükleyici – bir L 566 XPower® – Bischofshofen'de tamamlanıyor. Şirketler grubu ve eski müşterimiz tekerlekli yükleyici jübilesini altın renkli boyayla kutluyor. 75.000'inci ekskavatörün teslimatı sırasında A 918 Compact Litronic modeli tuval olarak kullanılıyor. MadC olarak tanınan "Street Art" sanatçısı Claudia Walde, bir milat niteliğindeki bu makineyi rengarenk grafiti eserleriyle süslüyor.

  Gaildorf'daki Schwäbische Alb manzaralı doğal elektrik inşaatı

  Gaildorf'daki Schwäbische Alb manzaralı doğal elektrik inşaatı

  2017: Liebherr Makineleri Enerji Devrimine Katkıda Bulunuyor

  Schwäbisch Hall yakınlarında, enerji reformunun en heyecanlı bölümlerinden biri hazırlanıyor. "Gaildorf Doğal Elektrik Deposu" adlı pilot projesinde, rüzgâr türbinleri ilk kez bir pompaj depolamalı hidroelektrik santraliyle eşleştirilerek doğal kaynaklı elektrik enerjisini depolanabilir hale getirip tedarik esnekliği sağlıyor. Yüksekliği 246,5 metre olan dünyanın en yüksek onshore rüzgâr santrallerinin kurulduğu bu proje Liebherr makineleriyle desteklenmektedir.

 • Liebherr-Ettlingen GmbH'nin Reman Yetkinlik Merkezinin 2.500 metrekarelik binasının açılışı

 • Kirchdorf an der Iller'de kurulacak yeni bir geliştirme ve sergi merkezi için temel açma töreni

 • Liebherr-Transportation Systems'in İsviçre'nin Reiden şehrindeki yeni hizmet merkezi

 • 2017: Liebherr Üretim Tesisleriyle Satış ve Hizmet Ağına Yatırım Yapmaya Devam Ediyor

  2017 yılında Liebherr üretim tesislerine ve küresel satış ve hizmet ağına yaklaşık 749 milyon Avro yatırım yapıyor. Örneğin, Nisan ayında Liebherr-Ettlingen GmbH'nin Reman Yetkinlik Merkezinin 2.500 metrekarelik m² binasının açılışı yapılıyor. Sadece iki ay sonra, Kirchdorf an der Iller'deki yeni geliştirme ve sergi merkezinin inşası temel açma töreniyle başlıyor. Raylı taşımacılık alanındaki müşterilere daha iyi hizmet verebilmek için, Eylül ayında İsviçre'de Liebherr-Transportation Systems'in yeni bir hizmet noktası açılıyor.

  İlk

  İlk "yeşil" klima "Eco-Clim": Eşsiz yolcu konforu, düşük bakım maliyeti.

  2018: Çevre Dostu Raylı Taşıtlar İçin "Eco-Clim" Klima Sistemi

  İki yıllık bir test sürecinden sonra, ilk "yeşil" klima sistemi olan "Eco-Clim" Fransız demiryolu şirketi SNCF'nin bir banliyö trenine monte ediliyor. Bu çevre dostu klima sisteminde kimyasal soğutucular yerine havacılık kaynaklı hava destekli bir soğutma teknolojisi kullanılıyor. Bu teknoloji ozon tabakasına zarar vermediği için küresel ısınmaya karşı yürütülen mücadeleye önemli bir katkıda bulunuyor.

  Andreas Scheuer (Federal Ulaşım Bakanı), Dr. Dietmar Woidke (Brandenburg Eyaleti Başbakanı)), Dr. Angela Merkel (Federal Başbakan), Dr. h.c. Willi Liebherr (Liebherr-International AG Yönetim Kurulu Başkanı) ve Delphine Gény-Stephann (Fransız Ekonomi İşlerinden Sorumlu Devlet Sekreteri) (soldan sağa) Liebherr-Aerospace'in ILA standında

  Andreas Scheuer (Federal Ulaşım Bakanı), Dr. Dietmar Woidke (Brandenburg Eyaleti Başbakanı)), Dr. Angela Merkel (Federal Başbakan), Dr. h.c. Willi Liebherr (Liebherr-International AG Yönetim Kurulu Başkanı) ve Delphine Gény-Stephann (Fransız Ekonomi İşlerinden Sorumlu Devlet Sekreteri) (soldan sağa) Liebherr-Aerospace'in ILA standında

  2018: Başbakan Merkel Liebherr'i ILA Fuarında Ziyaret Ediyor

  25 ile 29 Nisan 2018 tarihleri arasında, Liebherr Berlin'deki Uluslararası Havacılık ve Uzay Fuarına (ILA) katılıyor. Başbakan Dr. Angela Merkel'in Federal Ulaşım Bakanı Andreas Scheuer ve Brandenburg eyaletinin Başbakanı Dr. Dietmar Woidke'yle birlikte Liebherr-Aerospace'in standına yaptığı ziyaret, hafızalarda kalan unutulmaz bir anıdır. Ziyaretçilerin arasında Ekonomi Başkanı Peter Altmaier ile federal devletin Uzay ve Havacılık Koordinatörü Thomas Jarzombek gibi ekonomi ve politika dünyasından başka ünlü isimler de vardı.

  Yeni bir rekor: 2018'de Liebherr'in cirosu 10 milyar Avroyu geçiyor.

  Yeni bir rekor: 2018'de Liebherr'in cirosu 10 milyar Avroyu geçiyor.

  2018: Liebherr'in Yıllık Cirosu İlk Kez 10 Milyar Avro'yu Geçiyor

  2018 yılında, Liebherr Şirketler Grubu 10.551 milyon Avro'luk cirosuyla tarihinde ilk kez 10 milyar Avro'yu geçiyor. Şirket böylece önceki yıla göre 739 milyon Avro veya yüzde 7,5'lik bir artış gerçekleştiriyor. İş makineleri ve madencilik ekipmanında ciro yüzde 10,8'lik bir artışla 6.833 milyon Avro'ya ulaşıyor. Özellikle Hafriyat, Madencilik ve Mobil Vinçler bölümleri bu olumlu gelişmeye katkıda bulundu. Liman ve Gemi Vinçleri, Havacılık ve Taşımacılık, Diş İşleme Teknolojisi ve Otomasyon Sistemleri, Beyaz Eşya, Komponentler ve Oteller bölümlerinin de dahil olduğu diğer ürün alanlarında ciro toplam yüzde 2,0'lik bir artış kaydererek 3.718 milyon Avro'ya yükseldi.

  2018 yılının faaliyet raporu için buraya tıklayın.

 • Oberopfingen'de Yeni Bir Fabrikanın Açılışı

  Komponentler bölümünün büyüme stratejisi: Liebherr hidrolik silindir, amortisör ve sistem çözümleri için üretim alanını ikiye katlıyor.

 • Hindistan Pazarına Giriş

  Liebherr Aurangabad şehrinde yıllık 500.000 cihaz kapasiteli modern bir üretim tesisi açarak bu gelişen pazara giriyor.

 • Hamburg Limanındaki Yeni Liebherr Satış ve Hizmet Merkezinin İnşası

  Temel atma töreni: Liebherr'in Gemi Vinçleri bölümünün yöneticileri Hamburg'un ekonomi senatörü Frank Horch ve Implenia ile HPA'nın temsilcileriyle birlikte

 • Kirchdorf'ta Yeni Bir Lojistik Merkezinin İnşası

  Malzeme akışı ve çalışma süreçlerinin yeniden yapılandırılması ve iyileştirilmesi, üretimi daha verimli ve kaliteli hale getiriyor.

 • Liebherr USA, Co.'nun Newport News'taki Yeni Şirket Merkezi İçin Temel Açma Töreni

  Liebherr USA, Co. için Newport News'ta yeni bir şirket merkezinin temeli atılıyor.

 • 2018: Üretim, Satış ve Hizmet Yatırımları 800 Milyon Avro'yu Geçiyor

  Nisan ayında Liebherr-Components Kirchdorf GmbH Oberopfingen'de (Almanya) hidrolik silindirler için yeni bir fabrika açıyor.
  23.000 metrekarelik bir alanda hidrolik silindirlerin lojistik, montaj, kontrol ve boyama aşamaları için iki yeni fabrika binası inşa ediliyor.
  Sadece bir ay sonra, Liebherr Aurangabad'da (Hindistan) da 20 hektarlık yeni bir üretim tesisi açıyor.
  Liebherr Appliances India Private Limited, Hindistan pazarı için üst segment buzdolapları ve derin dondurucular üretiyor.
  Haziran ayında ayrıca Hamburg limanındaki yeni Liebherr satış ve hizmet merkezinin inşası başlıyor.
  Hamburg şubesi mobil liman vinçleri, gemi vinçleri, offshore vinçler ve iş makineleriyle ilgili faaliyetlerden sorumlu olacak.
  Aynı ayda Kirchdorf an der Iller'de (Almanya) Liebherr-Hydraulikbagger GmbH'nin yeni bir lojistik merkezi için temel açma töreni yapılıyor.
  Temmuz ayında ise Liebherr USA, Co.'nun Newport News'taki yeni şirket merkezinin inşası başlıyor.
  Yaklaşık 45 milyon dolarlık yatırımın amacı, Liebherr'in ABD'deki uzun vadeli büyümesine destek olmaktır.

 • Yüzyılın İnşa Projesi "Grand Paris": Paris'in Altyapısının İyileştirilmesi

  Sekizden fazla noktada Liebherr vinçleri ve iş makineleri dev metropoldeki trafik sorununa çare üretiyor.

 • Rostock Limanındaki Yeni Ağır Yük Vincinin Kurulumu Başlıyor

  Yüksekliği 164 metre olan TCC 78000 tipi ağır yük vinci boyutları giderek artan liman ve gemi vinçlerinin yüklenmesine olanak tanıyor.

 • Helsinki'nin Güneyindeki Jätkäsaari Yarımadası 2030'a Kadar Gözde Bir Semt Haline Getirilecek

  İnşa işi başlamadan önce, Liebherr'in HS 8130 HD model numaralı ağır hizmet tipi vinç zemini sıkıştırıyor. Bu amaçla, yaklaşık 14 tonluk bir kütle 10 metre yükseklikten yere düşürülüyor.

 • Liebherr HLC 150000 Açık Denizde

  Yeni HLC 150000 ağır yük vinci OHT'nin yeni kurulum gemisinde görev başında.

 • Santiago de Chile: 23 Kule Vincin Yer Aldığı Büyük Bir Havalimanı Projesi

  Şantiye ve Liebherr kule vinçler yolculara nefes kesen bir manzara sunuyor.

 • 2018: Liebherr Ürünleri Dünya Turunda

  2018 yılında da Liebherr ürünleri dünya çapında önemli büyük projelerde yer alıyor, örneğin Avrupa'nın en büyük şantiyesi olan "Grand Paris" projesinde.
  2030 yılına kadar devam edecek bu önemli projenin Fransa'nın başkentindeki trafik sorununu çözmesi bekleniyor.
  Almanya'nın Rostock limanında Liebherr kendi üretim tesislerinden gelen ağır yükleri ve başka firmaların ağır yüklerini kaldırmak için dünyanın en yüksek performanslı karasal ağır yük vinçlerinden birini kuruyor.
  Yaklaşık 1.000 kilometre uzakta, ağır hizmet tipi Liebherr vinçlerinden biri Finlandiya'daki Jätkäsaari yarımadasının genişletilmesini destekliyor.
  Projenin amacı, Helsinki'nin güneyinde yaklaşık 21.000 kişiye konut sağlayacak yeni bir semt oluşturmak.
  Liebherr Norveçli vinç operatörü OHT'yle birlikte başka bir proje gerçekleştiriyor: HLC 150000 ağır yük vinci rüzgâr santrali temellerinin kurulumunu yapan bir gemide kullanılıyor.
  48.000 ton taşıma kapasiteli kurulum gemisi, vincin daha istikrarlı şekilde çalışması için operasyon sırasında dalabilir.
  Bu şekilde, HLC değişik çevre senaryolarına dayanıklı olup neredeyse tüm hava koşullarında kullanılabilir.
  Liebherr ürünleri Güney Amerika'da da önemli işlerde yer alıyor.
  Örneğin, Santiago de Chile'nin havalimanı, 23 kule vincin yardımıyla 265.000 metrekarelik ek alan, yeni bir terminal ve daha geniş bir otopark alanı kazanıyor.

  Gault & Millau aşçı şapkaları: Thomas Carvalho de Sousa (solda) ve Mario Döring (sağda) aşçılık hünerleriyle birçok Gault & Millau aşçı şapkası elde ettiler.

  Gault & Millau aşçı şapkaları: Thomas Carvalho de Sousa (solda) ve Mario Döring (sağda) aşçılık hünerleriyle birçok Gault & Millau aşçı şapkası elde ettiler.

  2018: Aşçılar Ödül Kazanıyor

  "Gault & Millau" restoran kılavuzu iki Liebherr aşçısını ödüle layık görüyor.
  Thomas Carvalho de Sousa (solda) aşçılık hünerleriyle Schruns'taki (Avusturya) Löwen Hotel Montafon adına iki Gault & Millau aşçı şapkası kazanırken, Interalpen-Hotels Tyrol'da (Avusturya) görevli Mario Döring (sağda) de üç aşçı şapkası elde ediyor.
  Michelin yıldızlarının yanı sıra, Gault & Millau aşçı şapkaları "haute cuisine"in en gözde ödülleri arasında yer alıyor.

  Geleceğe Bakış

  Liebherr Şirketler Grubu 65 yıllık şirket tarihinde istikrarlı bir şekilde büyümüştür.
  Uzun vadeli yatırımlar, organik büyüme ve ürün yelpazesinin stratejik ilaveleri başarıya önemli ölçüde katkıda bulunmuşlardır.
  Şirketin geleneksel pazarlardaki konumu güçlenmiştir, ve dünya çapında yeni pazarların kapısı açılmıştır.
  Uluslararası bir şirketler grubu olan Liebherr yarınlara doğru yelken açarken bir aile şirketi olarak benimsediği ilkelere bağlı kalmaya kararlıdır.

  Liebherr Şirketler Grubunun Temel Değerleri
  Şirket Kurucusunun Portresi