Komponentler bölümü

Bölümün bağlı olduğu ana şirket olarak, Bulle'de bulunan (İsviçre) Liebherr Komponent Teknolojileri AG, Liebherr Grubu'un Komponentler bölümünün tüm faaliyetlerini koordine etmektedir. Bölüm, mekanik, hidrolik ve elektrikli tahrik ve kontrol teknolojisi için yüksek performanslı komponentlerin geliştirilmesi, tasarımı, üretimi ve yenilenmesi konularında uzmandır.

Komponentler bölümünden geniş çaplı rulmanlar

Komponentler bölümünden geniş çaplı rulmanlar

Komponentler bölümünden geniş çaplı rulmanlar
Geniş çaplı rulmanlar Liebherr Komponentler Bölümünün ürün yelpazesinin bir kısmını oluşturmaktadır. Bunlar Biberach (Almanya) ve Monterrey'de (Meksika) üretilmekte olup çapları 400 ile 6,000 mm arasında değişmektedir. Söz konusu ürünler pek çok farklı uygulama için kullanılmaktadır. Büyük çaplı rulmanlar, örneğin rüzgar türbinlerinde rotor kanatlarını ayarlamak ve elektrik santralinde sapma kontrolü için kullanılmaktadır.

Çok çeşitli ürün yelpazesi

Kapsamlı komponent ürün yelpazesi, dizel ve gaz motorları, yakıt enjeksiyon sistemleri, motor kontrol üniteleri, eksenel pistonlu pompa ve motorlar, hidrolik silindirler, geniş çaplı rulmanlar, dişli kutuları, halat vinçleri, şanzuman değişim dişli anahtarları, elektronik ve güç elektroniği komponentlerini ve yazılımlarını içerir. Yüksek kaliteli komponentler, vinç ve hafriyat ekipmanlarında, maden endüstrisinde, denizcilik uygulamalarında, rüzgar türbinlerinde, taşıt teknolojisi, havacılık ve trafik mühendisliği alanlarında kullanılır. Liebherr Grubu’un diğer ürün bölümlerinden gelen sinerjik etkiler, teknolojide devamlı iyileştirmeler yapılmasına önayak olması için kullanılmaktadır.

Müşteri odaklı gelişim

Yüksek üretim derinliği ve modern esnek üretim tesisleri Liebherr'in müşterilerine bireysel çözümler sunmasını kolaylaştırmaktadır. Her komponent; ürün fikri, geliştirme, imalat ve hizmete alımdan seri üretime kadar geçen süreçte müşterilerin istekleri ve gereksinimleri doğrultusunda dizayn edilmektedir. Liebherr, özel bir tesiste farklı kademelerdeki güç aktarma organlarının mekanik ve hidrolik komponentlerinin onarılıp yenilenmesini sağlamaktadır.

Dünya genelindeki üretim tesisleri ve satışları

Liebherr, on tesiste komponent geliştirip üretmektedir. Bu tesisler; Biberach an der Riss, Deggendorf, Ettlingen, Kirchdorf an der Iller, Lindau (tümü Almanya) ve de ayrıca Bulle (İsviçre), Colmar (Fransa), Dalian (Çin Halk Cumhuriyeti), Monterrey (Meksika) ve Guaratinguetá (Brezilya)'dadır. Şirket merkezi Nussbaumen'de (İsviçre) bulunan Liebherr-Components AG, bu ürünlerin Liebherr Grubu dışındaki müşterilere dünya genelinde satış ve servisinden sorumludur. Şirket buradan diğer ülkelerdeki satış ofisleri, ticari ofisler ve bayiler tarafından desteklenmektedir.

Ürünler ve Sistem Komponentleri

Liebherr farklı pek çok uygulama için çok geniş bir yelpazede ürün tedarik etmektedir.

Production plants

The Liebherr Group's Components division runs ten production sites all over the world: