Komponentler Bölümü

Liebherr Şirketler Grubunun Komponentler bölümündeki tüm etkinlikleri, Bulle'de (İsviçre) bulunan Liebherr-Component Technologies AG tarafından koordine ediliyor. Bu bölüm mekanik, hidrolik ve elektrikli tahrik ve kontrol teknolojisi alanında yüksek performanslı komponentlerin geliştirilmesi, dizayn edilmesi, üretilmesi ve işlenmesinde uzmanlaşmıştır.

Komponentler Bölümünün Kule Dönüş Dişlileri

Komponentler Bölümünün Kule Dönüş Dişlileri

Komponentler Bölümünün Kule Dönüş Dişlileri
Liebherr'in Komponentler bölümünün ürün yelpazesinde kule dönüş dişlileri de yer almaktadır. Çapı 400 ila 6.000 mm olan kule dönüş dişlileri Biberach (Almanya) ve Monterrey'de (Meksika) üretiliyor. Ürün çok çeşitli alanlarda kullanılıyor. Örneğin, kule dönüş dişlileri pervane ayarı ve türbin kasasının rüzgârın yönüne göre çevrilmesi için kullanılıyor.

Geniş Ürün Yelpazesi

Geniş yelpazede dizel ve gaz motorları, enjeksiyon sistemleri, motor kumanda sistemleri, eksenel pistonlu pompa ve motorlar, hidrolik silindirleri, kule dönüş dişlileri, şanzımanlar ve halat tamburları, elektrik dağıtım birimleri, elektronik ve güç elektroniği komponentleri ve yazılım yer almaktadır. Kaliteli komponentler vinçlerde, hafriyat makinelerinde, madencilikte, gemi ve limanlarda, rüzgâr santrallerinde, taşıt teknolojisinde, havacılıkta ve taşımacılıkta kullanılıyor. Teknolojik ilerlemenin devamını sağlamak üzere, Liebherr Şirketler Grubunun başka ürün alanlarından gelen sinerji efektleri de kullanılmaktadır.

Müşteri Odaklı Geliştirme

Dikey bütünleşme ve modern, esnek üretim tesisleri sayesinde, Liebherr müşterilerine özelleştirilmiş çözümler sunabiliyor. Her komponent, ürün fikrinden başlayarak geliştirme, üretim, hizmete alma ve seri üretime kadar bireysel istek ve gereksinimlere göre tasarlanıyor. Güç aktarma organlarının mekanik ve hidrolik komponentleri için, Liebherr uzmanlaşmış bir fabrikada çeşitli aşamalarda yenileme hizmetleri sunuyor.

Dünya Çapındaki Üretim Tesisleri ve Satış Noktaları

Liebherr 10 ayrı lokasyonda komponentler geliştirip üretiyor: Biberach an der Riß, Deggendorf, Ettlingen, Kirchdorf an der Iller ve Lindau (beşi Almanya'da), Bulle (İsviçre), Colmar (Fransa), Dalian (Çin Halk Cumhuriyeti), Monterrey (Meksika) ve Guaratinguetá (Brezilya). Merkezi Nussbaumen'de (İsviçre) bulunan Liebherr-Components AG bu ürünlerin Liebherr Şirketler Grubunun dışındaki müşterilere pazarlanmasından sorumludur. Bu şirketin faaliyetleri, birçok başka ülkede de faaliyet gösteren satış noktaları, temsilcilikler ve yetkili satıcılarca destekleniyor.

Komponentler – Ürünler

Komponentler bölümü farklı uygulama alanları için geniş bir ürün gamı sunuyor.

Üretim Lokasyonları