Kule Vinç bölümü

Bu ürün bölümü, birçok farklı gereksinimi karşılayan kule vinçler ve mobil kule vinçleri geliştirip üretmektedir. Müşterilerin gereksinimlerine özel olarak uyarlanmış vinçler her pazar bölgesinde üretilmektedir. Bölüm ayrıca, örneğin elektrik santrali ile tesis inşaatı veya rüzgar santralleri inşaatı konularında proje danışmanlık hizmetleri de sunmaktadır.

Büyük bir inşaat sahasında kullanılan Liebherr kule vinçler

Büyük bir inşaat sahasında kullanılan Liebherr kule vinçler

Büyük bir inşaat sahasında kullanılan Liebherr kule vinçler
Liebherr'in vinç sistemleri, dünyanın dört bir yanındaki büyük inşaat sahalarında kullanılmaktadır. Kule Vinçler Bölümünün hizmet kapsamına, inşaat sahası planlaması ve ikinci el makinelerin kiralanması ve satışı dahildir.

Zorlu uygulama alanları için vinç sistemleri

Dünya genelindeki beş bölgede, geniş bir ürün yelpazesinde üstten dönen vinçler, hızlı montaj vinçleri ve mobil kule vinçleri üretmektedir. Liebherr vinç sistemlerinin yük taşıma kapasiteleri 13 ile 5.000 metre arasında değişmektedir. Vinçler, 100 metreye kadar erişim sağlamaktadır, bağlantısız serbest duruşlu makineler 120 metreye kadar maksimum kanca yüksekliğine erişebilmektedir. Bölümü denetleme ve kontrol etme görevi, aynı zamanda bir üretim tesisi de bulunan Liebherr-Werk Biberach GmbH (Almanya) tarafından gerçekleştirilmektedir.

İnşaat alanlarının planlamasına odaklanma

Kule Vinç bölümü, "Liebherr Tower Crane Solutions" adı altında, özel projelerle ilgili ve elektrik santralleri, sanayi tesisleri ve rüzgar santralleri gibi projelerde danışmanlık hizmetleri vermek amacıyla Biberach an der Riss'de (Almanya) bir danışmanlık ve planlama ekibi oluşturmuştur. Bu amaçla, ekip dünya çapındaki Liebherr şirketleri ve bayiler ağını kullanarak kule vinç alanında tasarım, statik, üretim, satış, kiralama ve satış sonrası hizmeti departmanları arasındaki işbirliğini koordine etmektedir. Amaç, dünya genelinde müşterilere inşaat projelerinde mümkün olan en iyi avantajları sağlamaktır.

İkinci el ve kiralık makine satışı

Biberach'daki tesiste aynı zamanda ikinci el ve kiralık kule vinçler için bir hizmet merkezi bulunmaktadır. Bu merkez, dünya genelinde ikinci el Liebherr vinçlerin alım-satımından sorumludur. Yerinden yönetimli Liebherr şirketlerinin kiralık havuzlarından da kiralık makine ve aksesuar temin edebilir.

Kule Vinç bölümü ürün yelpazesi

Liebherr, çok çeşitli ihtiyaçlar için kule vinçler ve mobil kule vinçler sunmaktadır.

Üretim tesisleri

Kule vinç bölümü dünya genelinde beş tesis işletmektedir.