Diş İşleme Teknolojisi ve Otomasyon Sistemleri Bölümü

60 yıllık deneyimi bulunan Liebherr, dişli işleme takımları ve otomasyon sistemleri alanlarında dünyanın önde gelen üreticilerinden biridir. Diş İşleme Teknolojisi ve Otomasyon Sistemleri bölümünün etkinlikleri Kempten'deki (Almanya) Liebherr-Verzahntechnik GmbH tarafından koordine ediliyor.

Liebherr'in Dişli Yapma ve Profil Taşlama Tezgâhı

Liebherr'in Dişli Yapma ve Profil Taşlama Tezgâhı

Liebherr'in Dişli Yapma ve Profil Taşlama Tezgâhı

LGG 180 dişli yapma ve profil taşlama tezgâhı, seri üretimde kısa bir işleme süresiyle birlikte yüksek bir kalite sağlıyor. Örneğin, bu makine otomotiv sektöründe ve yan sanayiinde araba şanzımanlarının dişlilerini taşlamak için kullanılıyor.

Dişli Teknolojisi

Liebherr 1950'li yılların başında diş işleme makinelerinin üretimine başlamıştır. Bugün Liebherr freze tezgâhları, profil taşlama makineleri ve diş işleme takımları alanında dünyanın önde gelen üreticilerinden biridir. Bu ürünler uluslararası makine ve taşıt sektöründeki birçok ünlü şirket tarafından kullanılıyor. Dişli teknolojisindeki soğutucusuz hızlı işleme yöntemi çevreyi korumanın yanı sıra makinenin verimliliğini artırıyor.

Otomasyon Sistemleri

Otomasyon Sistemleri alanında, ağırlığı 6.500 kiloya kadar olan parçaları kavrayabilen robotlar, takım tezgâhları için otomatik yükleme ve tahliye sistemleri ve çeşitli taşıma sistemleri sunuluyor. Lineer portaller, palet elleçleme sistemleri ve konveyör sistemlerini kapsayan geniş ürün gamı, tüm üretim ve montaj projelerinin gerçekleştirilmesine olanak tanır. Modüler tasarım, kaliteli komponentlerin kullanımı ve kalifiye personelin çalışmaları sayesinde sistemler olağanüstü bir kullanılabilirlik düzeyine ulaşıyor. Liebherr'in Otomasyon Sistemleri alanı ünlü makine üreticileriyle birlikte hatları bileştiriyor, işleme merkezlerini otomatikleştiriyor ve takım tezgâhlarının sistem entegrasyonunu sağlıyor.

Avrupa, ABD ve Asya'daki Üretim Tesisleri

Diş İşleme Teknolojisi ve Otomasyon Sistemleri bölümünün etkinlikleri, Kempten'deki (Almanya) Liebherr-Verzahntechnik GmbH tarafından koordine ediliyor. Bu şirketin hem Kempten'de hem de Karlsruhe yakınındaki Ettlingen'de (Almanya) üretim tesisleri var. Küresel bir satış ve hizmet organizasyonu bulunan şirketin ayrıca Torino yakınındaki Collegno (İtalya), Saline (Michigan, ABD) ve Bangalore'de (Hindistan) üretim tesisleri var.