Dişli İşleme Takımları ve Otomasyon Sistemleri Bölümü

Liebherr, altmış yılı aşkın deneyimiyle dünyanın lider dişli teknolojisi, dişli işleme takımları ve otomasyon sistemlerinin üreticilerinden biridir. Dişli işleme takımları ve otomasyon sistemleri bölümü, Kempten'de (Almanya) bulunan Liebherr-Verzahntechnik GmbH tarafından koordine edilmektedir.

Liebherr’den dişli taşlama tezgahı

Liebherr’den dişli taşlama tezgahı

Liebherr’den dişli taşlama tezgahı
Dişli taşlama işlerine yönelik olarak tasarlanan LGG 180, büyük ekipman segmentinde kısa taşlama sürelerini kesintisiz yüksek kalite ile bir araya getirmektedir. Örneğin, otomobil üreticileri ve otomotiv yan sanayisi tedarikçileri tarafından, otomobil vites kutularının dişli kısımlarını işlemek için kullanılmaktadır.

Dişli işleme takımları ürün alanı

Liebherr, 1950'lerin başında dişli teknolojisi üretmeye başladı. Grup şu anda dişli frezeleme, dişli açma tezgahları, dişli yapma ve profil taşlama tezgahları ve dişli işleme takımları konusunda dünyanın önde gelen üreticilerinden biridir. Bu ürünler uluslararası otomotiv sektöründen, rüzgar türbini üreticilerine kadar birçok tanınmış şirket tarafından kullanılmaktadır. Dişli teknolojisinde soğutucu madde gerektirmeyen, yüksek hızlı dişli işleme konusunda geleceğe odaklanmış teknoloji sadece çevreyi korumakla kalmaz aynı zamanda makine verimliliğini de arttırır.

Otomasyon sistemleri ürün alanı

Otomasyon sistemleri ürün alanında, Liebherr takım tezgahlarının ve çeşitli taşıma sistemlerinin otomatik olarak yüklenip boşaltılmasının yanı sıra ağırlıkları 6.5000 kilograma kadar olan parçaların elleçlenmesine yönelik gantryler tedarik etmektedir. Tüm üretim ve montaj alanlarındaki projeler, doğrusal portallar, palet taşıma sistemleri ve konveyör sistemleri gibi çok çeşitli ürünlerle uygulanabilmektedir. Modüler yapı, yüksek kaliteli komponentler ve uzman personel, sistemlerin ortalamanın üzerinde bir derecede hizmete hazır olmasını garanti etmektedir. Önde gelen makine üreticileriyle birlikte, Liebherr otomasyon sistemleri ürün alanı, üretim hattı bağlantısı, işleme merkezlerinin otomasyonu ve takım tezgahlarının sistem entegrasyonunu gerçekleştirmektedir.

Avrupa, ABD ve Asya'daki üretim tesisleri

Dişli işleme takımları ve otomasyon sistemleri ürün bölümü, aynı zamanda üretim tesisi olarak faaliyet gösteren ve Karlsruhe (Almanya) yakınındaki Ettlingen’de başka bir şubeyi de işleten, Kempten’deki(Almanya) Liebherr-Verzahntechnik GmbH tarafından yönetilmektedir. Diğer üretim tesisleri, Torino yakınlarındaki Collegno (İtalya), Saline, Michigan (ABD) ve Bangalore’da (Hindistan) bulunmakta olup dünya genelinde bir satış ve servis organizasyonu ile desteklenmektedir.

Dişli işleme teknolojisi ve otomasyon sistemleri ürün yelpazesi

Liebherr, dişli teknolojisi ve otomasyon sistemleri alanında geniş bir yelpazede ürün tedarik etmektedir.

Üretim tesisleri

Dişli İşleme Teknolojisi ve Otomasyon Sistemleri bölümü, Avrupa, ABD ve Asya'daki beş lokasyonda üretim tesisleri işletmektedir.