Diş İşleme Teknolojisi ve Otomasyon Sistemleri Bölümü

60 yıllık deneyimi bulunan Liebherr, dişli işleme takımları ve otomasyon sistemleri alanlarında dünyanın önde gelen üreticilerinden biridir. Diş İşleme Teknolojisi ve Otomasyon Sistemleri bölümünün etkinlikleri Kempten deki (Almanya) Liebherr-Verzahntechnik GmbH tarafından koordine ediliyor.

Dişli Teknolojisi

Liebherr 1950 li yılların başında diş işleme makinelerinin üretimine başlamıştır. Bugün Liebherr freze tezgâhları, profil taşlama makineleri ve diş işleme takımları alanında dünyanın önde gelen üreticilerinden biridir. Bu ürünler uluslararası makine ve taşıt sektöründeki birçok ünlü şirket tarafından kullanılıyor. Dişli teknolojisindeki soğutucusuz hızlı işleme yöntemi çevreyi korumanın yanı sıra makinenin verimliliğini artırıyor.

Otomasyon Sistemleri

tomasyon Sistemleri alanında, ağırlığı 6.500 kiloya kadar olan parçaları kavrayabilen robotlar, takım tezgâhları için otomatik yükleme ve tahliye sistemleri ve çeşitli taşıma sistemleri sunuluyor. Lineer portaller, palet elleçleme sistemleri ve konveyör sistemlerini kapsayan geniş ürün gamı, tüm üretim ve montaj projelerinin gerçekleştirilmesine olanak tanır. Modüler tasarım, kaliteli komponentlerin kullanımı ve kalifiye personelin çalışmaları sayesinde sistemler olağanüstü bir kullanılabilirlik düzeyine ulaşıyor. Liebherr'in Otomasyon Sistemleri alanı ünlü makine üreticileriyle birlikte hatları bileştiriyor, işleme merkezlerini otomatikleştiriyor ve takım tezgâhlarının sistem entegrasyonunu sağlıyor.

Avrupa, ABD ve Asya daki Üretim Tesisleri

Diş İşleme Teknolojisi ve Otomasyon Sistemleri bölümünün etkinlikleri, Kempten deki (Almanya) Liebherr-Verzahntechnik GmbH tarafından koordine ediliyor. Bu şirketin hem Kempten de hem de Karlsruhe yakınındaki Ettlingen de (Almanya) üretim tesisleri var. Küresel bir satış ve hizmet organizasyonu bulunan şirketin ayrıca Torino yakınındaki Collegno (İtalya), Saline (Michigan, ABD) ve Bangalore de (Hindistan) üretim tesisleri var.