Madencilik Bölümü

Liebherr Şirketler Grubunun Madencilik bölümü küre çapındaki açık madencilik sektörüne büyük iş makineleri tedarik ediyor. Bu bölümün etkinlikleri, Fransa'daki Liebherr-Mining Equipment Colmar SAS tarafından koordine ediliyor.

Açık Madencilik Donanımı

Açık Madencilik Donanımı

Açık Madencilik Donanımı

Madencilik bölümü açık madencilik için damperli kamyonlar ve hidrolik ekskavatörler üretiyor.

Özel Ürünler, Özelleştirilmiş Çözümler

Madencilik bölümü hammadde üretiminde kullanılan yükleme ve taşıma makinelerini iki lokasyonda üretiyor: Colmar'da (Fransa) ve Newport News'ta (Virginia, ABD). Ürün yelpazesi, çalışma ağırlığı 100 ila 800 ton arasında değişen ve motor gücü 3.000 kilovata varan sekiz büyük hidrolik ekskavatörü kapsıyor. Bu ekskavatörlerin maksimum kova hacmi 47,5 metreküptür. Dizel-elektrik tahrikli büyük damperleri kamyonlar, 220 ton ve 360 tonluk yük kapasitesine sahiptirler.

Azami Verimlilik İçin Son Teknoloji Makineler

Liebherr bu sektördeki en gelişmiş ve modern makineleri sunuyor. Şirketin hedefi, çalışma ağırlığı 100 tondan fazla olan ekskavatörler ve yük kapasitesi 100 tondan fazla olan damperli kamyonlar alanındaki en geniş ürün yelpazesine sahip olmaktır. Bu doğrultuda, şirketin tüm makine sınıflarındaki başlıca geliştirme hedefi, makinelerin kullanılabilirliği, teknik güvenilirliği ve azami enerji verimliliğini artırmaktır. Ton/saat bazındaki düşük maliyetleri sayesinde, Liebherr'in madencilik ekskavatörleri ve kamyonları eşsiz verimlilik seviyelerine ulaşıyorlar.

Dünya Çapında 7/24 Müşteri Hizmetleri

Açık madencilikte, yüksek performanslı makinelerin 24 saat kullanıma hazır olması beklenir. Bu nedenle, müşteri hizmeti madencilikte önemli bir rol oynuyor. Madencilik bölümü devamlı olarak servis ağının genişletilmesi, yedek parça temini, komponentlerin işlenmesi ve servis personelinin eğitimi gibi alanlara yatırım yapıyor.

Madencilik – Ürünler

Madencilik bölümü açık madenler için yüksek performanslı büyük makineler üretiyor.

Üretim Lokasyonları

Liebherr Şirketler Grubunun Madencilik bölümünün iki üretim tesisi bulunmaktadır: