Madencilik Makineleri bölümü

Liebherr Grubu'nun Madencilik bölümü, uluslararası madencilik endüstrisine, açık maden işletmeciliğinde hammadde çıkarılmasına yönelik büyük makinalar tedarik etmektedir. Bu faaliyetler, bölümün ana şirketi olan Colmar (Fransa) merkezli Liebherr-Mining Equipment SAS tarafından koordine edilmektedir.

Açık maden işletmeciliğine yönelik maden ekipmanları

Açık maden işletmeciliğine yönelik maden ekipmanları

Açık maden işletmeciliğine yönelik maden ekipmanları
Madencilik bölümü, açık maden işletmeciliğinde hammadde çıkarılmasına yönelik damperli kamyonlar ve hidrolik ekskavatörler üretmektedir.

Özel ürünler ve özel çözümler

Hammadde çıkarılmasına yönelik yükleme ve taşıma ekipmanları iki tesiste üretilmektedir: Colmar (Fransa) ve Newport News (Virginia, ABD). Ürün yelpazesi, şu anda çalışma ağırlıkları 100 ila 800 ton arasında değişen ve 4000 hp'ye kadar güç çıkışı olan dokuz büyük hidrolik ekskavatör barındırmaktadır. Bu ekskavatörlerin kova hacmi 47.5 metreküpe kadar çıkmaktadır. Dizel elektrikli tahrik konsepti sayesinde, büyük damperli kamyonlar 220 ile 360 ton arasında yük taşıma kapasitelerine ulaşabilmektedir.

Maksimum verimlilik için son teknoloji ürünü makineler

Liebherr, sayısız yenilik sayesinde endüstrideki son teknoloji ekipman yelpazesinin önde gelen bir tedarikçisidir. Amaç, çalışma ağırlığı 100 tonun üzerinde olan ekskavatörlere ve 100 ton ve üzeri yük taşıma kapasiteli damperli kamyonlara yönelik en geniş kapsamlı ürün yelpazesini sunmaktır.

Yüksek makine kullanılabilirliği, teknik güvenilirlik ve tahrik sisteminin tamamında maksimum enerji verimliliği tüm makine sınıfları için ana gelişim hedefidir. Sahada, Liebherr maden ekskavatörleri ve maden kamyonları, düşük işletme maliyetiyle saat başına daha fazla ton çekebildikleri için çok yüksek verimlilik oranlarına ulaşmaktadırlar.

Dünya genelindeki müşteri hizmetleri ve servisler için kilit unsur 7/24 hizmete hazır olmak

Yüksek performanslı makineler, açık maden ocağı işletmeciliğinde günün 24 saati kullanıma hazır olmalıdır. Bu nedenle, müşteri hizmetleri maden endüstrisinde çok önemli bir rol oynamaktadır. Liebherr'in Madencilik bölümü, yedek parça tedariki, komponent yenilemesi, servis çalışanlarının yeterliliği ve eğitimi gibi konularda kendi şubeleri aracılığıyla servis ağının genişlemesi için sürekli olarak yatırım yapmaktadır. Bu da, müşterilerimize makinenin tüm kullanım ömrü boyunca uçtan uca bir hizmet modeli sunar.

Madencilik bölümü ürün yelpazesi

Madencilik bölümü, açık maden işletmeciliğine yönelik yüksek performanslı büyük makineler üretmektedir.

Üretim tesisleri

Liebherr Grubunun Madencilik Bölümünün iki üretim tesisi vardır.