Biz Bir Aile Şirketiyiz

Bu gerçek kurumsal kültürümüzü kökten etkilemiştir ve başarılarımızın devamı için sağlam bir temel oluşturur. Liebherr Şirketler Grubu tamamıyla Liebherr ailesine aittir.

“Bizim için, bağımsız olmak hızlı ve bağımsız bir şekilde kararlar verebilmek anlamına geliyor.”

Bir aile şirketi olarak tüm faaliyetlerimizde karar verme ve hareket etme özgürlüğüne değer veriyoruz. Sağlam bir işletme anlayışı ve sağlanan kârların şirkette kalmasıyla elde edilen finansal bağımsızlığımız bunun temelini oluşturuyor.

Şirketler grubumuzun göze çarpan çeşitlendirmesi de bizi bazı sektör veya pazarlarda meydana gelebilecek konjonktürel dalgalanmalardan bağımsız kılar. Ayrıca, bağımsız olmamız, kilit teknolojilere son detaya kadar hâkim olduğumuz anlamına geliyor.

“Yıllar boyunca istikrar ve güvenilirlik sağlamak istiyoruz.”

Müşteri ve iş ortaklarımızla güven ve dürüstlük esasına dayanan yakın bir işbirliği içerisindeyiz. Bizim için, uzun vadeli edinimler kısa vadeli başarılardan çok daha önemlidir.

Sunduğumuz özelleştirilen ürün ve hizmetler gerçek katma değer ve yarar sağlıyor. Memnuniyetimiz, müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın memnuniyetine endekslidir. Bu tutum sayesinde kuruluş yılımız olan 1949'dan beri büyümeye devam ediyoruz.

“Sistematik olarak her zaman bir adım önde olmaya çalışıyoruz.”

Liebherr, başarılı fikir yönetimi ve yenilikçiliğiyle eşsizdir. Başarı ve deneyimlerimizi temel alarak şirketin tüm alanlarında gelişmeye devam ediyoruz.

Çalışanlarımızın yaratıcılığını desteklerken, en büyük teknolojik zorluklara bile göğüs geriyoruz. Merkezi olmayan şirket yapımız küresel çapta rekabet ederek piyasa sinyallerini değerlendirmemize ve fikirlerimizi hızlı bir şekilde somutlaştırmamıza olanak tanır.

Yeni teknolojileri müşterilerimizin yararına kullanıyoruz. Yüklü araştırma ve geliştirme harcamalarımızla yeni yollar keşfediyoruz ve yeni trendlerin kapısını aralıyoruz.

“Liebherr i candan benimseyen çalışanlarımızı çok takdir ediyoruz.”

Yıllarca bize sadık kalan, motivasyonu yüksek, yetenekli ve coşkulu çalışanlarımız bizim en değerli varlığımızdır.

Bunun altyapısı olarak güvenli istihdam ve sağlıklı bir çalışma ortamı sunuyoruz. Yatay hiyerarşimiz sayesinde çalışanlarımız sorumluluk üstlenip özgürce hareket edebiliyor. Bunun yanı sıra, girişimciliği destekliyor ve çalışanlarımıza çeşitli eğitim programları sunuyoruz.

Liebherr kültürel açıdan da çeşitliliğin öncüsüdür. Şirketimiz nezaket, saygı, dürüstlük ve güven havasında gerçekleşen uluslararası ekip çalışmasından büyük yarar görüyor.

“En yüksek performansa ulaşmak tutkumuzdur.”

Liebherr isminin temsil ettiği değerlerle uyumlu olarak, ürün ve hizmetlerimiz her zaman kaliteli olmalı ve müşterilerimizin başarısına somut bir katkıda bulunmalı. Bu bizim en önemli önceliğimizdir. Ürünlerimizin üretim sürecindeki kaliteyi güvence altına almak için üretim tesislerimizi devamlı olarak modernize ediyoruz. Kalite bilincini hem destekliyoruz hem talep ediyoruz – sadece kendimizden değil, fakat birlikte çalıştığımız başka şirketlerden de.

“Toplum ve çevreye karşı olan sorumluluğumuzu her zaman yerine getirmek istiyoruz.”

Küresel çapta faaliyet gösteren bir aile şirketi olarak topluma ve çevreye karşı büyük bir sorumluluk altındayız. Ancak bunu faaliyetlerimizde hesaba kattığımız takdirde uzun vadede başarılı olacağımızın bilincindeyiz.

Tüm operasyonlarımızda insanları ve çevreyi korumaya gayret ediyoruz. Bu nedenle, ürün ve üretim süreçlerimizin güvenli, randımanlı ve çevre dostu olmasına dikkat ediyoruz.

Bir aile şirketi olarak, etik davranışlara çok önem veriyoruz. Dünya pazarlarında adil rekabet ilkelerine bağlıyız.

Liebherr Şirketler Grubu uzun tarihinde sorumlu, geleceğe odaklı operasyonları sayesinde başarıyla büyümüştür. Bu nedenle, bugünden yarını düşünmek ilkelerimizden biri olmaya devam edecek.