Ailenin Üçüncü Kuşağı Şirket Yönetimine Giriyor

Üçüncü kuşağın şirket idaresine girmesi şirketin bağımsız bir aile girişimi olarak varlığını sürdürmesini garantiliyor. Liebherr Şirketler Grubu stratejik kriterlere göre seçilen lokasyonlara, teknolojik ilerlemeye ve modern bir altyapıya yatırım yapıyor.

Colmar (Fransa): Liebherr'in en büyük madencilik ekskavatörünün önünde poz veren Liebherr çalışanları

Colmar (Fransa): Liebherr'in en büyük madencilik ekskavatörünün önünde poz veren Liebherr çalışanları

2011: Colmar'da Madencilik Ekskavatörleri İçin Bir Üretim Tesisi Kuruluyor

2011 yılında, Liebherr-Mining Equipment Colmar SAS adı altında Fransa'da madencilik ekskavatörleri için yeni bir üretim ve geliştirme merkezi kuruluyor.

Liebherr 1961 yılında Colmar'da hafriyat, tünel açma ve endüstriyel elleçleme amaçlı hidrolik ekskavatörler üretmeye başlamıştı. Yeni fabrika, açık madencilikte kullanılan büyük hidrolik ekskavatörleri geliştirip üretiyor ve ilgili hizmetleri sağlıyor.

Liebherr Dzerzhinsk (Rusya) lokasyonunda birkaç ürün alanı için üretim yapıyor.

Liebherr Dzerzhinsk (Rusya) lokasyonunda birkaç ürün alanı için üretim yapıyor.

2011: Rusya'daki İlk Üretim Tesisi İşe Başlıyor

Liebherr'in Rusya'daki ilk üretim tesisi Dzerzhinsk'te açılıyor. 120 hektarlık alanda hafriyat makineleri ve kule vinçler için çelik bileşenler ve havacılık sektörü için uçuş kontrol ve kumanda sistemleri üretiliyor.

Soldan sağa: Patricia Rüf, Stéfanie Wohlfarth, Sophie Albrecht ve Jan Liebherr

Soldan sağa: Patricia Rüf, Stéfanie Wohlfarth, Sophie Albrecht ve Jan Liebherr

2012: Liebherr aile şirketi olarak kalıyor

Şirketler grubunun ortakları hisselerini çocuklarına devrediyor: Üçüncü kuşağın ilk temsilcileri olan Jan Liebherr, Stéfanie Wohlfarth, Sophie Albrecht ve Patricia Rüf şirket idaresine katılıp aile şirketinden hisse alıyorlar.

Onlar Dr. h.c. Willi Liebherr ve Dr. h.c. Isolde Liebherr ile birlikte şirketin bazı bölümlerini idare etmeye başlıyor. Bu aile fertleri şirketler grubunun gelecekte de Liebherr ailesiyle ayrılmaz bir bütün olarak kalacağını garantiliyor.

Karıştırma, taşıma, pompalama: Liebherr beton teknolojisi alanında gerekli olan her şeyi sunuyor.

Karıştırma, taşıma, pompalama: Liebherr beton teknolojisi alanında gerekli olan her şeyi sunuyor.

2012: Liebherr Beton Teknolojisi Yelpazesini Genişletiyor

Mobil ve sabit beton santralleri, transmikserler ve transmikserler için konveyör bantları: Liebherr beton üretme teknolojisi alanında 50 yılı aşkın deneyime sahiptir.

2012'de bu yelpaze beton pompalarıyla genişletiliyor. Waitzinger Baumaschinen GmbH'yi devralan Liebherr böylece beton teknolojisi alanında kapsamlı bir portföye sahip olup büyüme potansiyelini ve bu ürün segmentindeki uluslararası rekabet gücünü artırıyor.

2012: Lindenberg Üretim Tesisinin Kapsamlı Genişletilmesi

Liebherr-Aerospace Lindenberg'de (Almanya) kapsamlı bir genişletme projesi başlatıyor. Üretim kapasitesini uzun vadede artırmak için, 127.000 metrekarelik fabrikanın inşa işi 2018'de bitene dek 160.000 metrekareye artırılması hedefleniyor. Bu şekilde, 10.000 metrekarelik üretim alanı toplam 65.000 metrekareye ulaşıyor.

2014: Bulle'deki Tesisler Genişletiliyor

2014'ten başlayarak, İsviçre'deki Liebherr-Machines Bulle SA'nın üretim tesisleri aşamalı olarak genişletiliyor. Bu kapsamda yeni bir lojistik ve eğitim merkezi inşa ediliyor ve ar-ge merkeziyle üretim tesisleri genişletiliyor.

Liebherr'in güney Almanya'daki yeni lojistik merkezi

Liebherr'in güney Almanya'daki yeni lojistik merkezi

Liebherr'in güney Almanya'daki yeni lojistik merkezi

2015: Lojistik Merkezi Faaliyete Geçiyor

Şirketler grubunun yeni lojistik merkezi Kirchdorf an der Iller'de (güney Almanya) faaliyete başlıyor. Liebherr hafriyat makinelerinin yedek parçalarının dünya çapındaki teslimatı bu merkezden yapılıyor.

Uzun vadede, başka iş makinelerinin yedek parça lojistiğinin de bu lokasyona taşınması planlanmaktadır.

2015: Yeni Buzdolapları ve Derin Dondurucular Serisi "BluPerformance"

Berlin'deki IFA fuarında, Liebherr-Hausgeräte BluPerformance adı altında yeni nesil buzdolaplarını ve derin dondurucularını tanıtıyor. Tüm cihazlar A+++ enerji sınıfına aittir, hatta bazıları yüzde 20 daha tasarrufludur. Soğutma teknolojisi artık cihazın arkasında değil, altında yer aldığı için, gıda saklama alanı çok artıyor.

Dev LHM 800 mobil liman vincinin saatte 2.300 tonluk dökme yük kapasitesi eşsizdir.

Dev LHM 800 mobil liman vincinin saatte 2.300 tonluk dökme yük kapasitesi eşsizdir.

2015: Dünyanın En Büyük Mobil Liman Vincinin Teslimatı

Eylül ayında Liebherr Rusya'ya ilk LHM 800 tipi mobil liman vincini teslim ediyor. LHM 800, eşsiz boyutları ve kapasitesi açısından piyasadaki tüm diğer mobil liman vinçlerinden üstündür.

Yeni vincin 308 tonluk muazzam bir kaldırma gücü var. Konteyner elleçleme donanımlı vincin bomunun dayanak noktasının 36 metreden daha yüksekte olması, büyük yük gemilerin elleçlenmesini kolaylaştırır. 64 metrelik bom uzunluğu sayesinde, LHM 800 genişliği 22 konteyner sırası olan gemileri rahatlıkla yükleyip boşaltabilir.

Hibrid Pactronic® motoru sayesinde mobil liman vincinin dökme yük elleçleme kapasitesi saatte 2.300 tona varabiliyor. Bu, mobil liman vinci sektöründe bir rekordur!

2015: Rolls-Royce'la Birlikte Yarınlara Doğru

Liebherr-Aerospace ve Rolls-Royce Almanya'nın Friedrichshafen şehrinde Aerospace Transmission Technologies GmbH ismi altında yüzde 50-50'lik bir ortak girişim kuruyor. 2025 yılından itibaren kullanılması planlanan yeni Rolls-Royce "UltraFan" motorunun planet dişlisinin komponentleri burada üretilecek. Tek bir şanzıman, 500 orta sınıf arabanınkine eşit bir gücü aktarabilir.