Haberler | 27.01.2016 Liebherr’in yeni ürünü Pulser Reachstacker LRS 545

İlk reachstacker teslimatından on bir yıl sonra son teknoloji ürünü olarak geliştirilen LRS 545 konforlu operatör kabini, performansı ve çevre dostu özellikleriyle ön plana çıkmaktadır.

Yeni LRS 545, konteyner terminallerinin yüksek verimlilik ihtiyacına cevap verecek şekilde tasarlandı. Üst üste 5 adet konteyner istifleyebilmesinin yanında ilk sıradaki konteyner istifinden 45 ton ve ikinci sıradaki konteyner istifinden 31 ton elleçleme kapasitesine sahiptir. Yaklaşık 70 ton ağırlığı ile stabilite ve hız arasında ideal dengeyi sağlamaktadır. 230 kW güç üreten 4 silindirli Liebherr D944 dizel motor ile donatılan yeni LRS 545, güç ve yakıt ekonomisini bir arada sunmasının yanı sıra EU Stage IV / EPA Tier 4 emisyon standartları ile uyumludur.

Liebherr tarafından özel olarak geliştirilen ve diğer bazı denizcilik vinçlerinde de kullanılmakta olan Pactronic Hybrid Power Booster sistemi yeni LRS 545 için de opsiyonel olarak sunulmaktadır. Bakım gerektirmeyen Pactronic sistemi, emisyon değeri ve yakıt tüketimini arttırmaksızın 110 kW ekstra güç sağlamaktadır.

Yeni LRS 545 sürüş mekanizması hidrostatik şanzıman ile karakterize edilmiştir. Hidrostatik şanzıman, optimize edilmiş dizel motor devir kontrolü ile kademesiz hız kontrolü sayesinde daha düşük yakıt tüketimi avantajı da sunmaktadır. Ayrıca alternatif sürüş sistemlerine göre daha uzun servis aralıkları sayesinde bakım ve servis maliyetlerini düşürür.

Liebherr, Pulser Reachstacker ürün yelpazesini uzun dönemde genişletmeye devam edecek.

önceki sayfaya dön