Basın bildirileri | 06.06.2024 Liebherr, Komatek'te performans açısından verimli makinelerini ve dijital ürünlerini sergiledi

  • Liebherr, yaklaşık 1.155 m2'lik fuar standında hafriyat makineleri, malzeme elleçleme makineleri, mobil vinçler ve özel derin temel makineleri segmentlerine ait ürünleri sergiledi.
  • 29 Mayıs − 1 Haziran 2024 tarihleri arasında İstanbul'da Komatek'te, tematik alanlarda Liebherr, geniş kapsamlı dijital hizmetleri hakkında bilgiler verildi ve Türkiye'deki servis tekliflerini anlatıldı.

İnşaat makineleri, teknoloji ve ekipmanlarına yönelik uluslararası ticaret fuarında Liebherr, hafriyat makineleri, malzeme elleçleme makineleri, mobil vinçler ve özel derin temel makineleri ürün segmentlerinde yedi adet makine sergilendi. Yaklaşık 1.155 m2 alana sahip fuar standında, statik olarak sergilenen ürünlerin yanı sıra, dijital sunumlar ve Türkiye'de servis konusundaki sunumla teknoloji ve servis alanlarına odaklanıldı.

Güvenilir, güçlü ve verimli: A 920 mobil ekskavatör klasik hafriyat işleri, yol, kanal ve boru hattı inşaatları için idealdir.

Tek görüntü, web (273 KB) Galeri ZIP, Basılı & Web (18,8 MB)

Güçlü R 938 paletli ekskavatör, taş ocaklarında kullanıma yönelik bir koruyucu ızgarayla birlikte sunulmaktadır.

Tek görüntü, web (285 KB) Galeri ZIP, Basılı & Web (18,8 MB)

LH 40 M Industry malzeme taşıma makinesi, yüksek yük kapasiteleri ve 16,5 metre erişim mesafesiyle öne çıkıyor.

Tek görüntü, web (224 KB) Galeri ZIP, Basılı & Web (18,8 MB)

LTM 1450-8.1 mobil vinç, esneklik ve maliyet etkinliği için tasarlanmıştır.

Tek görüntü, web (208 KB) Galeri ZIP, Basılı & Web (18,8 MB)

Arka tarafa monte edilen gücü arttırılmış tahrik, doğal bir karşı ağırlık görevi görür ve iyi düşünülmüş bir balast konseptinin bir parçasıdır. Kabindeki geniş cam yüzeyler ve arkadaki net hatlar, her yönden iyi bir görüş sağlar.

Tek görüntü, web (251 KB) Galeri ZIP, Basılı & Web (18,8 MB)

Hızlı ve çevik: Güçlü çalışma hidroliği sayesinde T 60-9s teleskopik yükleyici, büyük miktarlarda malzemeyi verimli bir şekilde taşımayı başarır.

Tek görüntü, web (203 KB) Galeri ZIP, Basılı & Web (18,8 MB)

450 kNm nominal torka sahip LB 45 döner sondaj kuleleri çeşitli şekillerde kullanılabilir. Buna, Kelly sondaj borusu ve sürekli vidalı, tam deplasmanlı ve çift kafalı sondaj yöntemlerinin kullanıldığı uygulamalar da dahildir.

Tek görüntü, web (164 KB) Galeri ZIP, Basılı & Web (18,8 MB)

İş makineleri sektörü, 29 Mayıs − 1 Haziran 2024 tarihleri arasında İstanbul'da Komatek fuarında buluştu. Liebherr, IFM Fuar Merkezi'nde açık alanda bulunan 102 numaralı standında, özelleştirilebilir ürünleri ve yenilikçi teknolojileri sergiledi. Yaklaşık 1.155 m2 alana sahip olan stantta, toplantı salonları ve açık teras içeren bir bölüm yer aldı. Liebherr, fuar ziyaretçilerine A 920 Lastik tekerlekli ekskavatörü, R 945 paletli ekskavatörü, LH 40 M Industry malzeme elleçleme makinesini, LTM 450-8.1 mobil vinci, L 566 XPower tekerlekli yükleyiciyi, T 60-9s teleskopik yükleyiciyi ve LB 45 forekazık makinesi tanıttı. Teknoloji ve servis alanlarını ziyaret edenler, sergilenen ürünlerin yanı sıra, dijital ürünler ve Türkiye'de sunulan hizmetler hakkında da daha fazla bilgi edinebildi.

MyLiebherr dijital portalı, çözümleri ve hizmetleri bir araya getiriyor ve kullanıcıların bunlara kolayca erişmesini sağlıyor. Portal, makine ve süreçlerin planlanmasına, verimliliğine, güvenliğine ve bakımına yönelik çeşitli uygulamalar içerir. MyLiebherr ayrıca uzmanlar için eğitime, telematik çözümlere, inşaat sahası izlemeye ve mevcut makine bilgilerine yönelik entegre işlevler de sunmaktadır. Dijital çözümler söz konusu olduğunda Liebherr verilerin kayıt, geliştirme ve kullanma konusundaki sorumluluğunun bilincindedir. Şirketler grubu, yürürlükteki yerel yasal standartlara ek olarak uyguladığı bir veri koruma yönetmeliği kapsamında toplanan verilerin sorumlu bir şekilde işleneceğini taahhüt etmektedir. Bu taahhüt, örneğin belirli hizmetleri kullanmak için kimlik doğrulamanın veya yetkilendirmenin yanı sıra müşteri desteği veya ürün geliştirme alanlarındaki konu başlıklarını da kapsamaktadır.

A 920 Lastik Tekerlekli ekskavatör, gücünün ve verimliliğinin yanı sıra güvenliği ve konforuyla da etkileyicidir

Liebherr A 920 Litronic 6. nesil Lastik tekerlekli ekskavatörlerin önceliği üretkenlik, verimlilik ve maliyet etkinliğidir. 129 kW gücündeki dört silindirli sıralı motoru, zorlu çalışma koşulları için geliştirilmiştir. Verimli ve çevre dostu şantiye operasyonları için düşük yakıt tüketimini ve azaltılmış emisyonları en iyi koşullarda tutarak maksimum verimlilik sağlar. Makine konsepti özellikle yol, kanalizasyon ve boru hattı inşaatlarının yanı sıra klasik hafriyat işleri için de uygundur. Makine tüm kullanım ömrü boyunca güvenilir kullanım sağlar, bu da üretkenliği ve uzun vadede karlılığı artırır. Ayrıca ağırlığı 20 ton civarında olan Lastik tekerlekli ekskavatör, servis odaklı makine tasarımıyla da göz dolduruyor. Bu, bakım maliyetlerini ve arıza sürelerini minimuma indiren hızlı ve kolay bir bakımı mümkün kılar.

A 920, Liebherr Güç Verimliliği (LPE) sistemi ile donatılmıştır. Akıllı motor kontrolü, her çalışma durumunda tahrik bileşenlerinin ideal verimle çalışmasını düzenler. Geniş sürücü kabini, uzun çalışma günleri için bol miktarda konfor ve alan sunmaktadır. Otomatik klima kontrolü, kabinin her zaman doğru sıcaklıkta olmasını sağlar. Geniş pencere alanları ve dar açıklıklar her yönden ideal bir görüş sağlar. Tüm vites kollarına ve kontrol panellerine kolayca erişilebilmektedir ve geniş dokunmatik ekran, makineyle çalışmak için ihtiyacınız olan tüm bilgileri sağlayan, kullanımı kolay bir arayüze sahiptir.

Hem güçlü hem de ekonomik: R 945 paletli ekskavatör

Liebherr R 945 8. nesil paletli ekskavatör, yıkım veya özel hafriyat işleri, malzeme taşıma veya madencilik işleri gibi toplu hafriyat işleri için uygundur. 220 kW'lık inşaat makinesi motoru muazzam bir performans sağlamaktadır ve olağanüstü bir maliyet etkinliği anlamına gelen düşük yakıt tüketimi ile etkileyicidir. Kabin, taş ocaklarında veya yıkım işlerinde kullanıma yönelik bir koruyucu ızgaraya sahiptir. Liebherr, R 945 için çok çeşitli tür ve uzunluklarda ekipman seçenekleri sunmaktadır.

Üst şasi platformu sayesinde paletli ekskavatörün kabinine erişim her zaman için garantidir. Ayrıca katlanabilir konsol, kabine kolay ve güvenli giriş olanağı sağlar. Camlı, tamamen açılabilir ön cam, çalışma alanının net bir şekilde görülmesini sağlar; arka ve yan alanları izlemek için de kameralar kullanılır. Klimalı ve ferah çalışma alanı uzun süreli çalışmalar sırasında konfor sağlar; pinomatik koltuk dikey ve yatay süspansiyona sahiptir. Makine operatörü, motor ve hidrolik yağı seviyelerinin yanı sıra yakıt seviyesini de bir ekran yardımıyla her zaman takip edebilir. Makine üzerinde bakım çalışmaları gerçekleştirmek amacıyla paletli ekskavatör, alt yürüyüş takımından erişilebilen gelişmiş bir bileşen konsepti ile donatılmıştır.

LH 40 M Industry'de bulunan enerji geri kazanım sistemi, ekonomik yakıt tüketimi ile birlikte yüksek taşıma kapasitesi sağlar

Liebherr LH 40 M Endüstriyel malzeme elleçleme makinesi, hurda geri dönüşümünde, kereste depolarında ve dökme malların taşınmasında kullanılmak üzere özel olarak geliştirilmiştir. Bu makineler, yüksek taşıma kapasiteleri ve uzun çalışma aralıkları ile öne çıkmaktadır. LH 40 M malzeme elleçleme makinesinin maksimum erişim uzunluğu 16.5 metreye kadardır. Güçlü ve dinamik çalışma hareketleri için yüksek tork sağlayan 155 kW'lık Liebherr dizel motorla güçlendirilmiştir. Patentli Liebherr Enerji Geri Kazanım Sistemi ERC, azami kullanım performansını garanti ederken aynı zamanda yakıt tüketimini de azaltır. Operatör elini kumanda kolundan çektiğinde ve herhangi bir hidrolik fonksiyon etkileştirilmediğinde, standart otomatik rölanti sistemi motor devrini rölanti seviyesine düşürür. El yeniden kumanda koluna doğru hareket ettirilirse, önceki hıza hemen tekrar ulaşılabilir. Bu, enerji tasarrufunun yanı sıra gürültünün azalmasına da neden olur. Tercihe bağlı olarak sunulan otomatik motor kapatma özelliği sayesinde işletme maliyetleri de azaltılabilir. Liebherr, makinenin verimliliğini artırmak amacıyla çok çeşitli uygulamalara yönelik geniş bir ataşman yelpazesi sunuyor.

Boom Kaldırma silindirleri ve stik silindirleri üzerindeki standart emniyet valfleri, her çalışmada maksimum güvenlik sağlar ve ekipmanın kontrolsüz bir şekilde aşağı inmesini önler. Tercihe bağlı akustik ve görsel aşırı yük uyarı cihazı, sürücüyü mevcut yük durumu hakkında sürekli olarak bilgilendirir. Ayrıca yük tork sınırlayıcısı, çalışma hidroliğinin hızını otomatik olarak düzenler ve bu sayede azami yüke güvenli bir şekilde yaklaşma imkânı tanır. Aşırı yüklenme durumunda makinenin devrilmesine neden olacak fonksiyonlar kullanılamaz. Liebherr LH 40 M malzeme elleçleme makineleri, yerleşik bakım avantajlarına sahip servis odaklı makine tasarımıyla da etkileyicidir. Yük elleçleme makinelerinin bakım maliyetlerini ve arıza sürelerini en aza indirmek için Liebherr yük elleçleme makinelerinin bakımı hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

85 metrelik teleskopik bomlu LTM 1450-8.1 mobil vinç yola hazır

Liebherr, LTM 1450-8.1 mobil vinci geliştirirken yüksek bir maliyet / performans etkinliğine özen göstermiştir. Ayrı bir üst yapı motoruna olan ihtiyacı ortadan kaldıran Tek Motor Konsepti, bakım maliyetlerini minimuma indirmektedir. Yük taşıyan bileşenler ve vincin kaldırma kapasitesini destekleyen farklı transport çözümleri de diğer bir avantajdır. 8 dingilli ana makine, komple teleskopik bom ve tüm destek ayakları ile birlikte 12 ton dingil yüküyle karayolunda hareket edebiliyor ve 450 tonluk vinç süratle kullanıma hazır hale geliyor. Mobil vinç; 7 bölümlü, uzun ve güçlü bir teleskopik boma sahiptir. Tek parça katlanır jib bom ile hızlı ve kolay bir şekilde 7 metreden 35 metre uzunluğa kadar uzatılabilir. Katlanır bom; 0°, 10°, 20° veya 40° eğimle monte edilir. Daha da yükseğe erişmek istendiğinde sabit bir bom veya güçlü bir jib bom takılabilir. Bu, özellikle rüzgar türbinlerinin bakımı sırasında önemlidir. LTM 1450-8.1, büyük kule vinçlerin montajı için ideal mobil vinçtir. Uzun teleskopik bom özellikle rafinerilerde veya kimya tesislerinde kullanıma uygundur.

Kaldırma işleri Liebherr mobil vinçle hızlı ve esnek bir şekilde tamamlanabilir, ve gün içinde birkaç farklı iş yapmayı mümkün kılar. Hidrolik olarak ayarlanabilen VarioBallast® ile iki farklı balast yarıçapı arasında geçiş kolaylıkla ve hızlıca yapılabilir. LTM 1450-8.1 ile balast yarıçapı, hidrolik bir dönme mekanizması kullanılarak sürekli olarak yedi metreden beş metreye düşebilmektedir. VarioBase® sayesinde vincin desteği değişkendir, çünkü her bir destek ayağı farklı mesafelerde açılabilir. Böylelikle kapalı alanlarda güvenli çalışma sağlanır.

L 566 XPower® tekerlekli yükleyici, çok çeşitli uygulamaya uygun sağlam bir makinedir

Liebherr, XPower büyük tekerlekli yükleyici serisinden L 566 XPower® modelini Komatek'te tanıtıyor. XPower serisindeki tüm Liebherr tekerlekli yükleyiciler gibi, bu model de standart olarak yüksek performanslı bir yürüyüş tahrikine sahiptir. Bu, kısa yükleme döngüleri için ideal olan hidrostatik tahriki, avantajları uzun mesafelerde görülen mekanik tahrikle bir araya getirir. İki tahrik tipinin bir araya getirilmesinden, XPower tekerlekli yükleyicilerin güç ayırmalı şanzımanı sorumludur. Şanzıman değişken şekilde çalışır ve iki tahrik yolunun karışım oranını, sürekli ve otomatik olarak ilgili uygulamaya adapte eder. Bu da örneğin bir taş ocağında kısa yükleme döngülerinin yanı sıra dik tırmanışların veya uzun yolculukların üstesinden gelinmesi gerekse bile, düşük yakıt tüketimi ve azami güç üretimi ile sonuçlanır.

Liebherr L 566 XPower® tekerlekli yükleyici, üç çeşit kaldırma kolu ile sunulmaktadır. Bir yanda alt strok aralığı ve koparma kuvveti bakımından özellikle önemli olan Z-Bar kinematiği, diğer yanda yükseğe devirme kepçeleri ve kütük yükleme kıskacı gibi ağır ekipmanlarla çalışmak üzere tasarlanmış endüstriyel kinematik. Son olarak, bu lastikli yükleyici segmentindeki en uzun kaldırma kollarına sahip Z-Bar kinematiklerinin genişletilmiş bir versiyonu olan Yüksek Kaldırma kolları vardır. Bunlar, yüksek irtifalarda daha geniş çalışma aralığı ve daha verimli yükleme operasyonları sağlar; bu da özellikle tren vagonlarına veya yüksek kenarlı kamyonlara yükleme yapılırken avantajlıdır. Ayrıca L 566 XPower, hurda veya atık cüruf elleçleme gibi zorlu endüstriyel uygulamalar için de uygundur.

Liebherr tekerlekli yükleyici, sağlam görünümünün yanı sıra özellikle işlevsel avantajlarıyla öne çıkıyor. Tekerlekli yükleyicinin arkasına monte edilen tahrik bileşenleri doğal bir karşı ağırlık görevi görür ve iyi düşünülmüş bir balast konseptinin bir parçasıdır. Kabindeki geniş cam yüzeyler ve arkadaki net hatlar, her yönden iyi bir görüş sağlar. Kaput tarafından korunan bir arka görüş kamerası, makine operatörünün arka alanı gözlemlemesine yardımcı olur. Skyview 360° veya tartım cihazı gibi ek destek sistemleri sürücüyü destekler ve daha fazla güvenlik ve konfor sağlar.

Liebherr teleskopik yükleyiciler çevik ve hızlıdır ve üniversal makineler olarak etkileyicidir

Liebherr teleskopik yükleyiciler her şeyden önce çok yönlülükleri ve yüksek hareket kabiliyetleriyle öne çıkmakta ve endüstriyel kullanımda yeni standartlar belirlemektedir. Sınırlı alanın en iyi şekilde kullanılmasına yönelik teleskopik yükleyiciler, güçlü üniversal makineler olarak avantajlarını ortaya koymaktadır. Geri dönüşümde, ahşap endüstrisinde veya konteyner taşımada: T 60-9s teleskopik yükleyici hızlı ve çeviktir. Makine, güçlü çalışma hidroliği sayesinde büyük miktarlardaki malzemeyi verimli bir şekilde taşıyabilmekte ve kısa sürede azami yüksekliğe kadar yığın haline getirebilmektedir. T 60-9'ların kaldırma yüksekliği 8,8 metre, yatay erişim uzunluğu 4,9 metredir Hidrostatik tahrik, düşük yakıt tüketimiyle hızlı çevrim süreleri ve 40 km/saat’e varan aktarım hızları elde edilmesine olanak sağlar.

Sürekli değişken hidrostatik tahrik, sağlam genel yapı ve mükemmel görünürlük, çalışmayı güvenli ve konforlu hale getirir. Liebherr, mevcut EVO seviyesi ile teleskopik yükleyici konusundaki uzmanlığını daha da genişletmiştir. Verimliliği artıran yeni “EcoMotion” ve “MultiMotion” destek fonksiyonları öne çıkan özelliklerdendir. “EcoMotion” destek fonksiyonu, dizel motorun hızını artırmaya gerek kalmadan teleskopik bomun herhangi bir yük olmaksızın indirilmesini sağlar. Bu fonksiyon aynı zamanda daha fazla konfor sunar ve teleskopik bomun daha hızlı ve daha eşit bir şekilde indirilebilmesi sayesinde daha verimli çalışma hareketleri yapılmasına olanak tanır. "MultiMotion" fonksiyonu ile teleskopik bom, indirme sırasında bu fonksiyonun manuel olarak yeniden ayarlanmasına gerek kalmadan, çalışma hareketi ile orantılı bir şekilde tam otomatik olarak geri çekilir. Aynı zamanda, çok fonksiyonlu kumanda kolu ile tüm fonksiyonların yükten bağımsız olarak doğrudan kontrolü elinizin altındadır.

Güçlü tork, geniş uygulama yelpazesi ve yardımcı destek sistemleri, LB 45'te üst düzey çalışma konforu ve daha fazla güvenlik sağlar

LB 45 forekazık makinesi, 450 kNm torka sahiptir. Liebherr makineleri, uzman temel mühendisliğindeki çok çeşitli uygulamalar için uygundur. Buna, forekazık, CFA, tam deplasmanlı, çift kafalı delgi ve zemin karıştırma (DSM) yöntemlerinin kullanıldığı uygulamalar da dahildir. Zemin sertse, kuyu dibi çekici ile delgi son derece etkili bir yöntemdir. Hem arka ağırlıkları hem de bom modülerdir. Bu; hızlı, kolay kurulum ve esnek kullanım sağlar. Bom kafası farklı eksenler düşünülerek tasarlanmıştır ve bu nedenle tüm uygulamalar için uygundur. Delgi ekseninin 500 mm genişletilmesiyle LB 45 forekazık makinesi azami 3,3 metre delme çapıyla kullanılabilir. Aynı zamanda 5 kademeli Kelly bar kullanılarak azami delme derinliği 100 metreye çıkarılmış ve önemli ölçüde iyileştirilmiştir.

Kelly bar kilit takip sistemi sayesinde LB 45'teki Kelly Bar’ın teleskopik bölümleri çok daha kolay kilitlenebilir. Kelly kilitlerinin kabin içinden monitörde gerçek zamanlı olarak görüntülenmesi sayesinde operatör en yakın kilit noktasına olan gerçek mesafeyi her zaman bilir. Renkli olarak ekranda, kelly kademesinin kilitlenebileceğini bildirir. Kelly bar silkeleme işlemi sırasında yanlış konumdaysa bir uyarı sinyali belirir. Delgi destek sistemi, CFA sırasında betonlama işlemini otomatik hale getirir. Uzaktan kumanda, makinenin taşınmasını, montajını ve yüklenmesi işlemlerini kolaylaştırır.

Destek sistemleri kullanımda daha fazla güvenlik ve daha fazla zaman tasarrufu sağlar. Bu, makinenin kullanılabilirliğini artırır. LB 45'in kabin konsepti, optimize edilmiş bir görüş alanı ve fazlasıyla konfor sunar, gürültüyü azaltan bir tasarıma sahiptir ve makineye zarif bir görünüm kazandırır. Kabindeki modern klima sistemi hava kalitesini iyileştirir ve ortopedik sürücü koltuğu entegre ısıtma ve soğutma sistemi ile donatılmıştır.

İndirmek için

Basın Bülteni DOCX (1,2 MB)
Basın Bülteni PDF (959 KB)