Yhteystiedot

Pääkonttori

Liebherr-Finland Oy Ab

Pakkasraitti 8
04360 Tuusula
Finland

  • +358 9 83 66 03-0

Liebherr-Finland Oy Ab

Pakkasraitti 8
04360 Tuusula
Finland

  • +358 9 83 66 03-0

Toimitusjohtaja

Jarmo Alppivuori

040 549 2610
jarmo.alppivuori@liebherr.com

Myynti/ Etelä-Suomi

Petri Dubb

0400 357 858
petri.dubb@liebherr.com

Myynti/ Itä-Suomi

Ari Hopia

0400 275 711
ari.hopia@liebherr.com

Myynti/ Pohjanmaa ja Pohjois-Suomi

Jouni Pohjola

0400 413 800
jouni.pohjola@liebherr.com

Myynti/ Uudet ja käytetyt koneet

Juha Lampela

040 689 2700

juha.lampela@liebherr.com

Myyntihallinto

Marianne Lindfors

040 354 5390
marianne.lindfors@liebherr.com

Liebherr-Finland Oy Ab

Pakkasraitti 8
04360 Tuusula
Finland

  • +358 9 83 66 03-0

Myynti

Atle Westman

040 773 2077
atle.westman@liebherr.com

Huolto

Allan-Ole Petersen (Liebherr-Danmark ApS)

+45 (51) 25 66 59
allan-ole.petersen@liebherr.com

Varaosat

Kim Veng (Liebherr-Danmark ApS)

+45 (30) 55 32 87
kim.veng@liebherr.com

Liebherr-Finland Oy Ab

Pakkasraitti 8
04360 Tuusula
Finland

  • +358 9 83 66 03-0

Työnjohtaja

Robert Erlandz

0400 108 113
robert.erlandz@liebherr.com

Korjaamopäällikkö

Jukka Tenhunen

0400 125 369
jukka.tenhunen@liebherr.com

Työnjohtaja

Henri Aalto

0400 500 3435
henri.aalto@liebherr.com

Huoltopäällikkö

Pentti Lindqvist

040 703 8282
pentti.lindqvist@liebherr.com

Tekninen neuvoja

Emil Marttinen

040 756 2808
emil.marttinen@liebherr.com

Liebherr-Finland Oy Ab

Pakkasraitti 8
04360 Tuusula
Finland

  • +358 9 83 66 03-0

Varaosapäällikkö

Simo Hirvonen

040 732 2045
simo.hirvonen@liebherr.com

Varaosat

Karl Lark

040 352 8886
karl.lark@liebherr.com

Varaosavarasto

Tommi Väänänen

040 350 7033
tommi.vaananen@liebherr.com

Ajoneuvonosturit varaosat

Markku Tahvanainen

0400 174 776
markku.tahvanainen@liebherr.com

Liebherr-Finland Oy Ab

Pakkasraitti 8
04360 Tuusula
Finland

  • +358 9 83 66 03-0

Talousjohtaja / Financial Director Liebherr Scandinavia

Antti Jurvainen

040 775 1550
antti.jurvainen@liebherr.com

Kirjanpitäjä

Jonna Less

040 352 8885
jonna.less@liebherr.com

Liebherr-Finland Oy Ab

Pakkasraitti 8
04360 Tuusula
Finland

  • +358 9 83 66 03-0

Huolto- ja markkinointihallinto

Susanna Welling

040 751 8399
susanna.welling@liebherr.com

Liebherr-Finland Oy Ab

Pakkasraitti 8
04360 Tuusula
Finland

  • +358 9 83 66 03-0

Myynti

Ajoneuvonostureiden myynti

Taimisto Mika

0400 799 371
mika.taimisto@liebherr.com

Ajoneuvonosturit varaosat

Markku Tahvanainen

0400 174 776
markku.tahvanainen@liebherr.com

Huolto ja Varaosat

Työnjohto

Toni Vähäkangas

0400 185 266
toni.vaehaekangas@liebherr.com

Huoltoassistentti ajoneuvonosturit

Miia Alanen

050 341 2703
miia.alanen@liebherr.com

Ajoneuvonostureiden huoltopäivystys 24h

0400 170 434

Liebherr-Finland Oy Ab

Pakkasraitti 8
04360 Tuusula
Finland

  • +358 9 83 66 03-0

Myynti

Myynti ajoneuvonosturit

Mika Taimisto

0400 799 371
mika.taimisto@liebherr.com

Huolto ja Varaosat

Huolto

Henry Ovaska

040 801 9985
henry.ovaska@liebherr.com

Varaosat

Markku Tahvanainen

040 0174 776
markku.tahvanainen@liebherr.com

Myynti, Huolto ja Varaosat

Talhu Oy
Petikontie 17
01720 Vantaa

010 4249 400
kari.kuusela@talhu.fi
juha.vuorio@talhu.fi

Myynti

Tornokone Oy
Peltomäenkatu 4
04250 Kerava

09 8190 4428
kari.setala@tornokone.fi
www.tornokone.fi

Puwimex Oy
Louhostie 4
04300 Tuusula

Huolto ja Varaosat

Tornokone Oy
Peltomäenkatu 4
04250 Kerava

09 8190 4428
kari.setala@tornokone.fi
www.tornokone.fi

Myynti

WITT A/S
Gødstrup Søvej 9
7400 Herning
Denmark

+45 70 25 23 23
info@witt.dk

Witt A/S Filial Finland
09 3157 9150
info@witt.fi
www.witt.fi

Huolto ja Varaosat

WITT A/S
Gødstrup Søvej 9
7400 Herning
Denmark

+45 70 25 23 23
info@witt.dk

Piketa Oy
Rautatienkatu 19
33100 Tampere

03 233 3237
piketa@piketa.fi
www.piketa.fi

Suurtalouskylmälaitteet

Porkka Finland Oy
Soisalmentie 3
15860 Hollola

020 555 512
lauri.hindstrom@huurre.com
www.porkka.fi

Myynti, Huolto ja Varaosat

Oy Suomen Geartool Ab
Päivänkakkarantie 10
02270 Espoo

089 887 0480
gustav.ulander@sgt.fi