VYSOKOPEVNOSTNÍ VLÁKNOVÉ LANO PRO VĚŽOVÉ OTOČNÉ JEŘÁBY

Jeřáby Fibre: Vyšší nosnost s lehkostí

Přehled hlavních výhod

Jeřáby Fibre byly vyvinuty speciálně pro provoz s vláknovými lany. Od začátku roku 2020 jsou tyto jeřáby provozovány na stavbách v různých zemích a jejich provozovatelé využívají výhody z jejich předností.

O 20 % vyšší nosnost

Parametry nosného lana jeřábů Fibre odpovídají nosnosti ocelového lana se srovnatelným průměrem. Jeřáby díky vysoké úspoře vlastní hmotnosti lana a hákovnice vynikají významně vyšší výkonností v celém momentovém rozsahu.

Dlouhá životnost

Vláknové lano soLITE® také vzhledem ke své životnosti dalece překonává ocelová lana. Speciální kvalitní materiály a speciální struktura lana umožňují až čtyřnásobnou dobu životnosti.

Optimalizovaná montáž

Pro servisní techniky je manipulace s novým vláknovým lanem mnohem snadnější. Lano je pružné a lehké, takže výměna a navinutí lana probíhají rychleji a bezpečněji.

Bezpečnost

Z hlediska bezpečnosti lano soLITE® zdaleka překonává všechna dostupná lana. Ochranný plášť nemá nosnou funkci. Je vyroben z vláken s různou rychlostí otěru, která po opotřebení odhalí červené jádro. Tímto způsobem je zřetelně signalizována potřeba výměny.

Rozpoznání stavu vyžadujícího vyřazení z provozu

Při vývoji vláknového lana byl kladen zvláštní důraz na to, aby bylo možné co nejsnadněji určit okamžik výměny lana. Vnější plášť lana nemá nosnou funkci. Pokud dojde v průběhu času k opotřebení pláště, objeví se pod ním ležící červená signální vrstva. Ta je viditelná i z dálky a zřetelně indikuje nutnost výměny lana.

Příklad dvou stupňů poškození

Míra poškození 40 %

Indikační vlákna pláště jsou zřetelně opotřebená.

Míra poškození cca 100 %

Velké části jádra lana jsou dobře viditelné a již nejsou chráněné. Další provoz jeřábu není možný.

We need your consent This video is provided by Google*. When you load this video, your data, including your IP address, is transmitted to Google, and may be stored and processed by Google, also for its own purposes, outside the EU or the EEA and thus in a third country, in particular in the USA**. We have no influence on further data processing by Google. By clicking on “ACCEPT”, you consent to the data transmission to Google for this video pursuant to Art. 6 para. 1 point a GDPR. If you do not want to consent to each YouTube video individually in the future and want to be able to load them without this blocker, you can also select “Always accept YouTube videos” and thus also consent to the respectively associated data transmissions to Google for all other YouTube videos that you will access on our website in the future. You can withdraw given consents at any time with effect for the future and thus prevent the further transmission of your data by deselecting the respective service under “Miscellaneous services (optional)” in the settings later also accessible via the “Privacy Settings” in the footer of our website). For further information, please refer to Data Protection Declaration and the Google Privacy Policy. * Google Ireland Limited, Gordon House, Barrow Street, Dublin 4, Ireland; parent company: Google LLC, 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, USA
** Note: The data transfer to the USA associated with the data transmission to Google takes place on the basis of the European Commission’s adequacy decision of 10 July 2023 (EU-U.S. Data Privacy Framework).

Vysokopevnostní vláknové lano pro věžové otočné jeřáby

Máte otázky k záruce Fibre Care?

Máte zájem o naše jeřáby Fibre nebo o osobní poradenství k záruce Fibre Care?

Uveďte prosím stručně svůj požadavek a vyplňte následující formulář.

Náš odpovědný pracovník technické podpory Vás bude kontaktovat.