05.02.2017
Flexibilita a spolehlivost: Společnost Franz Göstl GesmbH již několik desetiletí důvěřuje pásovým nakladačům Liebherr

Silný stroj, silní partneři – předání nového pásového nakladače LR 636 při prvním pracovním nasazení u firmy Göstl

Silný stroj, silní partneři – předání nového pásového nakladače LR 636 při prvním pracovním nasazení u firmy Göstl

Silný stroj, silní partneři – předání nového pásového nakladače LR 636 při prvním pracovním nasazení u firmy Göstl
Silný stroj, silní partneři – předání nového pásového nakladače LR 636 při prvním pracovním nasazení u firmy Göstl, zleva doprava: Hansjörg Nocker (Liebherr), Herbert Kreillechner (Liebherr), Franz Göstl jun. (Franz Göstl GesmbH), Günther Maraska (Franz Göstl GesmbH), Herbert Dürnbeck (Porr)

V roce 1961 založil tehdy 21 letý Franz Göstl senior svoji vlastní společnost. Firma zpočátku zaměřená na obchod se dřevem a stavebním materiálem se soustavně rozvíjela. Dnes ve firmě pracuje také jeho syn a snacha i s jejich třemi dětmi. Nabídka služeb rodinné firmy zahrnuje v současné době kromě pozemních a inženýrských staveb, obchodu se dřevem a stavebními materiály, staveb silnic a pozemních komunikací, místní a dálkové dopravy, také recyklaci stavebních sutí a provádění zemních prací ve vinohradnictví. Zejména v oblasti recyklace je společnost Franz Göstl GesmbH považována za významnou firmu v regionu. Rozsáhlý strojový park čítá kromě 45 stavebních strojů také 36 nákladních vozidel. Od roku 1983 společnost používá pásové nakladače Liebherr. „Doposud máme s tímto strojem jenom ty nejlepší zkušenosti, a navíc se na společnost Liebherr spoléháme na základě naší několik desetiletí trvající spolupráce,“ tvrdí Franz Göstl jun.

Z těchto důvodů byl rozsáhlý strojový park nedávno doplněn o nový pásový nakladač Liebherr typ LR 636 s provozní hmotností 21.200 kg. Vznětový motor Liebherr poskytuje výkon 135 kW / 181 PS a splňuje emisní směrnice stupně IV / Tier 4f. Maximální kapacita lopaty je 4,6 m³. Hlavní komponenty nového pásového nakladače pocházejí z vlastní výroby společnosti Liebherr. K tomu patří mimo jiné také vznětový motor a vstřikovací systém Common Rail, ale také hydraulické a elektronické komponenty. Jsou optimálně sladěny podle požadavků výrobního programu strojů. „Stroj se vyznačuje mimořádně nízkou spotřebou pohonných hmot,“ vysvětluje Franz Göstl jun.

zpět na předchozí stranu