Yhteistietosivut

Näiltä sivuilta löydät yhteystiedot eri Liebherr tuotteiden myyjille ja huoltoon. Riippuen tuetteesta jälleenmyyjä on joko Liebherr-Finland tai ulkopuolinen myyntiyhtiö. Sivussa olevasta valikosta voit valita etsimäsi tuoteryhmän. Tuoteryhmän alta löydät lähimmän myyjän ja huollon yhteystiedot.

Mikäli et löydä etsimiäsi yhteystietoja sivussa olevasta valikosta, voit käyttää alla olevaa linkkiä etsiäksesi yhteystietoja Liebherrin kansainvälisiltä nettisivuilta.

Lisää yhteystietoja www.liebherr.com

Osoite

Liebherr-Finland Oy Ab

Pakkasraitti 8

04360 Tuusula

Finland

  • +358 9 83 66 03-0
  • +358 9 83 66 03-10

Pääkonttori

Liebherr-Finland Oy Ab

Pakkasraitti 8
04360 Tuusula
Finland

  • +358 9 83 66 03-0
  • +358 9 83 66 03-10

Liebherr-Finland Oy Ab

Pakkasraitti 8
04360 Tuusula
Finland

  • +358 9 83 66 03-0
  • +358 9 83 66 03-10

Toimitusjohtaja

Jarmo Alppivuori

09 8366 0330 Matkapuhelin: 040 549 2610
09 8366 0310
jarmo.alppivuori@liebherr.com

Myynti/ Lounais-Suomi

Petri Dubb

09 8366 0332 Matkapuhelin: 0400 357 858
09 8366 0310
petri.dubb@liebherr.com

Myynti/ Etelä- ja Itä-Suomi

Ari Hopia

0400 275 711
09 8366 0310
ari.hopia@liebherr.com

Myynti/ Pohjanmaa, Pohjois-Pohjanmaa ja Lappi

Jouni Pohjola

Isojoenkatu 12
60320 Seinäjoki
0400 413 800
06 423 3800
jouni.pohjola@liebherr.com

Myyntiassistentti

Marianne Lindfors

09 8366 0320 Matkapuhelin: 040 354 5390
09 8366 0310
marianne.lindfors@liebherr.com

Liebherr-Finland Oy Ab

Pakkasraitti 8
04360 Tuusula
Finland

  • +358 9 83 66 03-0
  • +358 9 83 66 03-10

Korjaamopäällikkö

Ari Kivelä

Matkapuhelin: 040 545 4864
ari.kivela@liebherr.com

Korjaamopäällikkö

Jukka Tenhunen

09 8366 0352 Matkapuhelin: 0400 125 369
09 8366 0310
jukka.tenhunen@liebherr.com

Tekninen neuvoja

Pentti Lindqvist

040 703 8282
pentti.lindqvist@liebherr.com

Huolto

Robert Erlandz

0400 108 113
robert.erlandz@liebherr.com

Huolto

Henry Ovaska

040 801 9985
henry.ovaska@liebherr.com

Huolto

Raimo Lamberg

0400 258 141
raimo.lamberg@liebherr.com

Huolto

Kimmo Salo

0400 960 611
kimmo.salo@liebherr.com

Huolto

Juha Ryth

040 801 9986
juha.ryth@liebherr.com

Huolto

Erno Linnainmaa

044 743 7802
erno.linnainmaa@liebherr.com

Huolto

Janne Sipilä

040 675 3603
janne.sipila@liebherr.com

Huolto

Markus Palmunen

040 675 3602
markus.palmunen@liebherr.com

Huolto Ilmajoki

Timo Hyyppä

0500 809 888
timo.hyyppae@liebherr.com

Huolto Turku

Teemu Ahtiainen

040 705 1035
teemu.ahtiainen@liebherr.com

Huolto Lappeenranta

Jarmo Laari

0400 364 622
jarmo.laari@liebherr.com

Huolto Pohjois-Suomi

Hannu Lustig

040 761 2018
hannu.lustig@liebherr.com

Liebherr-Finland Oy Ab

Pakkasraitti 8
04360 Tuusula
Finland

  • +358 9 83 66 03-0
  • +358 9 83 66 03-10

Varaosapäällikkö

Simo Hirvonen

09 8366 0370 Matkapuhelin: 040 732 2045
09 8366 0310
simo.hirvonen@liebherr.com

Varaosat

Karl Lark

09 8366 0372 Matkapuhelin: 040 352 8886
09 8366 0310
karl.lark@liebherr.com

Varaosavarasto

Tommi Väänänen

09 8366 0360 Matkapuhelin: 040 350 7033
09 8366 0310
tommi.vaananen@liebherr.com

Liebherr-Finland Oy Ab

Pakkasraitti 8
04360 Tuusula
Finland

  • +358 9 83 66 03-0
  • +358 9 83 66 03-10

Talousjohtaja / Financial Director Liebherr Scandinavia

Antti Jurvainen

09 8366 0344 Matkapuhelin: 040 775 1550
09 8366 0310
antti.jurvainen@liebherr.com

Kirjanpitäjä

Jonna Less

09 8366 0340 Matkapuhelin: 040 352 8885
09 8366 0310
jonna.less@liebherr.com

Liebherr-Finland Oy Ab

Pakkasraitti 8
04360 Tuusula
Finland

  • +358 9 83 66 03-0
  • +358 9 83 66 03-10

Markkinointiassistentti

Susanna Welling

09 8366 0322 Matkapuhelin: 040 751 8399
09 8366 0310
susanna.welling@liebherr.com

Liebherr-Finland Oy Ab

Pakkasraitti 8
04360 Tuusula
Finland

  • +358 9 83 66 03-0
  • +358 9 83 66 03-10

Myynti

Ajoneuvonostureiden myynti

Taimisto Mika

09 8366 0384 Matkapuhelin: 0400 799 371
09 8366 0310
mika.taimisto@liebherr.com

Huolto ja Varaosat

Huoltopäällikkö ajoneuvonosturit

Henri Niemelä

09 8366 0382 Matkapuhelin: 040 517 1094
09 8366 0381
henri.niemelae@liebherr.com

Työnjohto

Niemelä Tomi

0400 471 357
09 8366 0381
tomi.niemelae@liebherr.com

Huolto

Niemelä Niko

0500 471 357
09 8366 0381
niko.niemelae@liebherr.com

Huolto

Toni Vähäkangas

0400 185 266
toni.vaehaekangas@liebherr.com

Assistentti

Miia Alanen

09 8366 0380 Matkapuhelin: 050 341 2703
miia.alanen@liebherr.com

Ajoneuvonostureiden huoltopäivystys 24h

0400 170 434

Liebherr-Finland Oy Ab

Pakkasraitti 8
04360 Tuusula
Finland

  • +358 9 83 66 03-0
  • +358 9 83 66 03-10

Myynti

Myynti ajoneuvonosturit

Mika Taimisto

09 8366 0384 Matkapuhelin: 0400 799 371
09 8366 0310
mika.taimisto@liebherr.com

Huolto ja Varaosat

Huolto

Henry Ovaska

040 801 9985
henry.ovaska@liebherr.com

Myynti, Huolto ja Varaosat

Talhu Oy
Petikontie 17
01720 Vantaa

09 8545 350
09 8545 351
kai.kuusela@talhu.fi

Myynti

Tornokone Oy
Peltomäenkatu 4
04250 Kerava

09 8190 4428
09 8190 4411
kari.setala@tornokone.fi
www.tornokone.fi

Puwimex Oy
Louhostie 4
04300 Tuusula

Huolto ja Varaosat

Tornokone Oy
Peltomäenkatu 4
04250 Kerava

09 8190 4428
09 8190 4411
kari.setala@tornokone.fi
www.tornokone.fi

Myynti

WITT A/S
Gødstrup Søvej 9
7400 Herning
Denmark

+45 70 25 23 23
info@witt.dk

Witt A/S Filial Finland
Marja Repo
09 3157 9150
info@witt.fi
www.witt.fi

Huolto ja Varaosat

WITT A/S
Gødstrup Søvej 9
7400 Herning
Denmark

+45 70 25 23 23
info@witt.dk

Piketa Oy
Rautatienkatu 19
33100 Tampere

03 233 3237
piketa@piketa.fi
www.piketa.fi

Suurtalouskylmälaitteet

Porkka Finland Oy
Soisalmentie 3
15860 Hollola

020 555 512
020 555 5491
lauri.hindstrom@huurre.com
www.porkka.fi

Myynti, Huolto ja Varaosat

Oy Suomen Geartool Ab
Päivänkakkarantie 10
02270 Espoo

089 887 0480
089 887 0480
gustav.ulander@sgt.fi