Haberler | 16.07.2020 Yeni Orhanlı Merkez Ofisimiz’den Haberler Orhanlı’da ki Atölyemizde Tüm Makine Grupları Bir Arada

Türkiye’deki pazar payını her geçen gün arttıran ve önemli projelere imza atan Liebherr Türkiye, satış sonrası servis desteğini güçlendirmek ve yedek parça stoğunu arttırmak için yeni merkez binası yatırımını hayata geçireli bir yıldan biraz fazla olmuş bile...

Merkezimiz hala Tuzla Orhanlı'da.

Tek görüntü, web (451 KB)

Liebherr Grubu, Türkiye’nin gelecekteki pazar payına olan inancı, bu yatırımın hayata geçirilmesini de olumlu yönde etkiledi.

Tek görüntü, web (399 KB)

Kriz döneminde büyüme.

Tek görüntü, web (251 KB)

5 bin metrekaresi servis alanı olmak üzere toplamda 17 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulan merkez binamız, Tuzla Orhanlı’da hizmet vermeye doludizgin devam ediyor. Liebherr, 2008 yılından beri Türkiye’de hizmet veriyor. Hafriyat makineleri, mobil vinçler, liman ekipmanları, fore kazık ve paletli vinçler ve kule vinçlerin satış, pazarlama ve satış sonrası servisi ile hizmetlerimizi sürdürüyoruz.

2019 yılı ekonomik zorluklarla geçmesine rağmen, müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek ve satış sonrası servis desteğimizi güçlendirmek için yatırım kararımızı gerçekleştirerek bugünlere geldik.

Liebherr Grubu, Türkiye’nin gelecekteki pazar payına olan inancı, bu yatırımın hayata geçirilmesini de olumlu yönde etkiledi.

Türkiye’nin her noktasına ulaşıyor

Yeni yatırım ile beraber hafriyat, mobil vinç ve kule vinç bölümlerimizin satış ve servis organizasyonları, Orhanlı merkez ofisimize taşındı. Ayrıca muhasebe, finans, insan kaynakları ve bilgi teknolojileri bölümleri de merkez ofisimizde hizmet veriyor. Şerifali ofis binamızda ise liman ekipmanları, fore kazık ve paletli vinçler bölümleri hizmet vermeyi sürdürüyor. Orhanlı merkez binamız, tüm Liebherr iş makineleri için merkezi servis ve yedek parça deposu görevini üstlenerek satış sonrası hizmetler bölümlerimize ivme kazandırdı.

Personelin yüzde 70’i servis desteğinde

Toplamda 125 kişilik bir ekiple Türkiye’de hizmet veren Liebherr Türkiye, personelin yaklaşık yüzde 70’i ile servis desteğine ağırlık veriyor. Müşterinin yanında olmayı ve ihtiyaçlarını hızlıca gidermeyi temel amaç edinen Liebherr Türkiye, yatırımlarını da bu doğrultuda sürdürmeye devam edecek.

30 milyon TL’lik stok

Yeni ofis binası yatırımımızın yanı sıra yedek parça stoğu konusunda da hacmimizi büyüttük, ortalama 30 milyon TL’lik yedek parça stoğunu Türkiye’de sürekli hazır olarak bulundurur hale geldik. Türkiye’de bulunmayan parçalar ise Liebherr’in yakın ülkelerde bulunan merkez depolarından hem düşük maliyetle hem de çok hızlı bir sürede Türkiye’ye getiriliyor.

2008’den günümüze kadar tek çatı altında toplanan ürün gruplarının artması, Türkiye’deki makine popülasyonunun artması, makinelerin teknik olarak her geçen gün daha da gelişmesi ve hızlı bir şekilde değişen ihtiyaçlar nedeniyle, daha önceleri ürün grubuna göre ve farklı lokasyonlarda bulunan yedek parça depolarının Orhanlı’daki yeni binamızda merkezileştirerek daha hızlı ve verimli hizmet vermesi sağlandı. Bunda Lojistik bölümümüzün birleştirilmesinde ve depo yönetiminin tek elden idare edilmesinin de büyük katkısı var. Merkezi depo ve Lojistik bölümünün kurulması için gerekli alt yapının oluşturulması önemli bir adım oldu. Böylece gelecekte de rekabet gücümüzü koruyabileceğiz.

Kriz döneminde büyüme

Geçtiğimiz yıl planlamaya alınmış olan yeni merkez binası yatırımı, zorlu ekonomik koşullara rağmen 2019 yılında hayata geçirildi. Yatırımın gerçekleştirilmesindeki en büyük etken ise Liebherr Türkiye’nin 2008 yılından bu yana artan pazar payı karşısında müşterilerin ihtiyaçlarına sorunsuz bir şekilde cevap vermek istemesi. Ayrıca Liebherr Grubu, Türkiye’nin gelecekteki pazar payına olan inancı, bu yatırımın hayata geçirilmesini de olumlu yönde etkiledi. Her geçen gün pazar payını arttıran ve giderek güçlenen şirket, bölgedeki müşterilerine daha hızlı ve daha kaliteli hizmet verebilmek için böyle bir yatırım planını gündemine aldı ve yeni yatırım tamamlandı.