Haberler | 13.09.2020 Rostock’tan tüm dünyaya…

Liebherr denizcilik vinç ve ekipmanlarının kalbi Almanya Rostock’taki eşsiz fabrikada atıyor. Gemi, liman, offshore vinçleri ve reachstackerları hattan indirerek tüm dünyaya sunan fabrikamız; konumu, gelişmiş altyapısı ve Liebherr Akademi Eğitim Merkezi ile yüksek kalitede üretim gerçekleştiriyor.

Liebherr Rostock fabrikamızdan doğrudan ve hızlı nakliye imkanımız var.

Tek görüntü, web (213 KB)

Liebherr akademi de yeni uzman servis mühendisleri yetişiyor.

Tek görüntü, web (332 KB)

Lojistik olarak mükemmel bir konuma sahip olan Liebherr Rostock fabrikamızda gemi, liman, offshore vinçleri ve reachstackerlar üretiliyor. Fabrika, ayrıca konteyner vinçleri için de komponent üretimini üstleniyor. Fabrikanın Kuzey denizi ile doğrudan bağlantısı bulunuyor. Özellikle 5.000 ton ağırlığındaki dev makinelerin taşınmasında büyük bir avantaj sağlayan konumu sayesinde dünyanın birçok noktasına rahatlıkla sevkiyat gerçekleştirilebiliyor.

Müşteriye hızlı erişim

Rostock ana fabrikaya bağlı dünyanın birçok yerinde bulunan satış ve servis ağımız aracılığı ile müşterilerimize doğrudan ve hızlı ulaşma imkanına sahibiz. Uzman Liebherr mühendisleri, Rostock fabrikamızda yüksek kalitede üretimi garanti ediyor. Ayrıca 2009 yılında kurulan ve 8.000 metrekarelik bir alana sahip Liebherr Akademi Eğitim Merkezi’nde yeni uzman kadrolarını yetiştirmeye de devam ediyoruz. Gemi vinçleri ürün portfolyosu genel, dökme ve ağır kargo elleçlemesinde farklı konfigürasyonlar sunarak, 1.250 tona kadar kaldırma kapasitelere ulaşmayı da mümkün kılıyor.

Liebherr Rostock Fabrikası

Kuruluş 2002

Çalışan sayısı 1.670

Toplam alan 451.000 m

Kapalı alan 136.000 m

Başarılarımız

  • Liebherr mobil liman vinçleri alanında dünya lideri
  • Mobil liman vinçleri 100’ün üzerinde ülkede kullanılıyor
  • İlk mobil liman vinci 1974 yılında teslim edildi
  • 1000. mobil liman vinci 2012 yılında Montoir Bulk (Fransa) terminaline teslim edildi
  • Maksimum 308 ton taşıma kapasitesiyle ve 64 m bom uzunluğu ile LHM 800 mobil liman vinci türünün dünyadaki en büyüğü ve güçlüsü olarak tanımlanıyor
  • Portfolyomuza yeni katılan HLC 295000 offshore vincimiz, 3.000 tonluk bir taşıma kapasitesine ve 50 m bom uzunluğuna sahip
  • Dünyada gemi vinçleri portfolyosunda 2.500’ün üzerinde makine çalışmaya devam ediyor