Długodystansowy wgląd w przyszłość

Aby również w przyszłości utrzymać silną pozycję konkurencyjną, grupa Liebherr inwestuje w strategicznie wybrane lokalizacje, dalszy rozwój technologiczny i nowoczesną infrastrukturę. Zaangażowanie trzeciego pokolenia na szczeblu kierowniczym zapewnia kontynuację działalności organizacji jako firmy rodzinnej.

Pracownicy zakładu w Colmar (Francja) przed największą koparką górniczą Liebherr.

Pracownicy zakładu w Colmar (Francja) przed największą koparką górniczą Liebherr.

2011: Własny zakład produkcji koparek górniczych w Colmar

Wraz z Liebherr-Mining Equipment Colmar SAS we Francji w 2011 r. powstaje nowe centrum produkcji koparek górniczych i prac rozwojowych.

Od 1961 r. firma Liebherr produkuje w Colmar koparki hydrauliczne do robót ziemnych, tuneli i transportu wewnętrznego w przemyśle. Nowy zakład specjalizuje się obecnie w projektowaniu i produkcji dużych koparek hydraulicznych dla górnictwa odkrywkowego oraz związanymi z tym usługami.

W zakładzie w Dzierżyńsku (Rosja) firma Liebherr prowadzi produkcję w wielu obszarach produktowych.

W zakładzie w Dzierżyńsku (Rosja) firma Liebherr prowadzi produkcję w wielu obszarach produktowych.

2011: Otwarty zostaje pierwszy zakład produkcyjny w Rosji

W Dzierżyńsku otwarty zostaje pierwszy zakład produkcyjny Liebherr w Rosji. Na powierzchni 120 ha produkowane są stalowe zespoły maszyn do robót ziemnych i żurawi wieżowych oraz najważniejsze podzespoły systemów sterowniczych i układów sterowania dla przemysłu lotniczego.

Od lewej do prawej: Patricia Rüf, Stéfanie Wohlfarth, Sophie Albrecht i Jan Liebherr

Od lewej do prawej: Patricia Rüf, Stéfanie Wohlfarth, Sophie Albrecht i Jan Liebherr

2012: Liebherr pozostaje przedsiębiorstwem rodzinnym.

Właściciele Grupy Liebherr przenoszą udziały na swoje dzieci: Pierwsi przedstawiciele trzeciego pokolenia, Jan Liebherr, Stéfanie Wohlfarth, Sophie Albrecht i Patricia Rüf, zostają członkami zarządu i przejmują udziały w rodzinnym przedsiębiorstwie.

Wraz z Dr. h.c. Willim Liebherrem i Dr. h.c. Isolde Liebherr będą zarządzać poszczególnymi obszarami firmy w przyszłości. Jako członkowie rodziny dbają o to, by Grupa Liebherr pozostała nierozerwalnie związana z nazwiskiem Liebherr zarówno teraz, jak i w przyszłości.

Mieszanie, transport, pompowanie: Liebherr oferuje technologię wytwarzania betonu z jednego źródła.

Mieszanie, transport, pompowanie: Liebherr oferuje technologię wytwarzania betonu z jednego źródła.

2012: Firma Liebherr staje się kompleksowym dostawcą technologii wytwarzania betonu.

Przejezdne i stacjonarne wytwórnie masy betonowej, betoniarek samochodowych i przenośniki taśmowe do betoniarek samochodowych: Firma Liebherr ma ponad 50-letnie doświadczenie w dziedzinie technologii wytwarzania betonu.

W 2012 roku oferta została poszerzona o pompy do betonu. Wraz z przejęciem Waitzinger Baumaschinen GmbH firma Liebherr staje się kompleksowym dostawcą technologii wytwarzania betonu. W ten sposób Grupa Liebherr zwiększa swoje możliwości rozwoju i poprawia konkurencyjność w tym obszarze produktowym na skalę międzynarodową.

2012 Znacząca rozbudowa zakładów produkcyjnych w Lindenbergu

Liebherr-Aerospace rozpoczyna rozbudowę na dużą skalę w niemieckim zakładzie w Lindenbergu. Celem rozbudowy jest zwiększenie zdolności produkcyjnych w perspektywie długoterminowej: Po zakończeniu prac budowlanych w 2018 r. pierwotna powierzchnia 127 tys. m² zostanie powiększona do ponad 160 tys. m². Powierzchnia produkcyjna zwiększy się o 10 tys. m². do ogółem 65 tys. m²..

2014 Rozbudowa zakładu w Bulle

Zakłady produkcyjne Liebherr-Machines Bulle SA w Szwajcarii będą stopniowo rozbudowywane od 2014 r. Rozbudowa obejmuje budowę nowego centrum logistyczno-szkoleniowego oraz rozbudowę centrum prac rozwojowych i zakładów produkcyjnych.

Nowe centrum logistyczne Liebherr w południowych Niemczech.

Nowe centrum logistyczne Liebherr w południowych Niemczech.

Nowe centrum logistyczne Liebherr w południowych Niemczech.

2015 Rozpoczęcie działalności Centralnego centrum logistycznego

W pobliżu Kirchdorf an der Iller (południowe Niemcy) oddano do użytku nowe centrum logistyczne Liebherr. Dostarcza ono części zamienne do maszyn do robót ziemnych firmy Liebherr na całym świecie. W dłuższej perspektywie w tym miejscu przechowywane będą również części zamienne do innych maszyn budowlanych.

2015 Nowa seria chłodziarek BluPerformance

Na targach IFA w Berlinie Liebherr-Hausgeräte prezentuje zupełnie nową generację chłodziarko-zamrażarek BluPerformance. Wszystkie urządzenia posiadają najwyższą ocenę efektywności energetycznej, A+++, a efektywność niektórych z nich jest nawet o 20% wyższa. Ponieważ agregat chłodniczy jest obecnie wbudowany w podstawie urządzenia, a nie z tyłu, zwiększona została przestrzeń do przechowywania żywności.

Wyjątkowa nośność ładunkowa wynosząca 2,300 ton ładunków masowych na godzinę: gigantyczny samojezdny żuraw portowy LHM 800

Wyjątkowa nośność ładunkowa wynosząca 2,300 ton ładunków masowych na godzinę: gigantyczny samojezdny żuraw portowy LHM 800

2015 Dostawa największego na świecie samojezdnego żurawia portowego

We wrześniu firma Liebherr dostarcza pierwszy samojezdny żuraw portowy LHM 800, który jest używany w Rosji. Wymiary i udźwig LHM 800 są wyjątkowe i przewyższają wszystkie żurawie samojezdne dostępne na rynku.

Nowy żuraw ma udźwig do 308 ton. W wersji do przenoszenia kontenerów wysięgnik ustawiony pod kątem ma ponad 36 m, co ułatwia obsługę dużych statków towarowych. Dzięki długości wysięgnika wynoszącej 64 m, LHM 800 jest w stanie efektywnie załadować i rozładować statki o szerokości do 22 rzędów kontenerów.

Żuraw samojezdny, wyposażony w napęd hybrydowy Pactronic®, osiąga wydajność do 2,300 ton na godzinę przeładunku ładunków masowych. Zupełnie nowy rekord w sektorze samojezdnych żurawi portowych.

2015 Przyszłościowa spółka joint venture z Rolls Royce'em

Liebherr-Aerospace and Rolls Royce utworzyły spółkę joint venture 50:50 o nazwie Aerospace Transmission Technologies GmbH z siedzibą w Friedrichshafen (Niemcy). W przyszłości będą tu produkowane elementy przekładni napędowych nowej konstrukcji silnika „UltraFan” zaprojektowanej przez firmę Rolls Royce, który będzie używany od 2025 r. Pojedyncza przekładnia może przenosić moc równą mocy ponad 500 średniej wielkości samochodów.

Prognoza

Grupa Liebherr stale się rozwijała przez ponad sześćdziesiąt pięć lat swojej historii. Długoterminowe inwestycje, organiczny wzrost i strategiczne udoskonalenia programu produktów okazały się istotnymi czynnikami sukcesu. Pozycje na tradycyjnych rynkach zostały zabezpieczone, a jednocześnie wykorzystano możliwości nowych rynków rozwijających się na całym świecie. Jako międzynarodowa grupa przedsiębiorstw, firma Liebherr podejmuje przyszłe wyzwania, a jednocześnie pozostaje wierna swoim wypróbowanym zasadom przedsiębiorstwa rodzinnego.

Podstawowe wartości Grupy Liebherr
Portret założyciela firmy