Ekspansja i restrukturyzacja

W trzeciej dekadzie historii przedsiębiorstwa Liebherr przekracza ocean. Firma rozszerza również swoją działalność w Europie. Z uwagi na ciągły rozwój Grupy, pojawia się pytanie o jej przyszłą strukturę organizacyjną - w następnym pokoleniu zaczyna się zmieniać kierunek rozwoju.

 • 1974 Kampania sprzedażowa w Kanadzie

  Istniejące organizacje w Ameryce Północnej otrzymują wsparcie od nowej firmy w Kanadzie. W 1974 roku firma Liebherr-Canada Ltd. rozpoczyna sprzedaż koparek hydraulicznych z zakładu w Burlington w Ontario (Kanada).

 • 1974 Liebherr podbija rynek amerykański

  Liebherr zakłada oddziały na kontynencie amerykańskim i w lutym tego samego roku zakłada spółkę Liebherr Brasil Ltda w Guaratinguetá w stanie São Paulo (Brazylia). Głównymi produktami są żurawie morskie, portowe i stoczniowe.

 • 1976 Nowe zakłady produkcyjne w Austrii

  W połowie lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku fabryka Liebherr w Ehingen dochodzi do kresu swoich możliwości. Hans Liebherr podejmuje decyzję o przeniesieniu produkcji żurawi morskich do Nenzing (Austria). Wraz z tym posunięciem w Telfs w Tyrolu rozpoczyna się seryjna produkcja ciągników gąsienicowych i ładowarek gąsienicowych.

 • 1978 Podzespoły do maszyn budowlanych ze Szwajcarii

  Firma Liebherr Machines Bulle SA została założona w Bulle w kantonie Fryburg (Szwajcaria), gdzie produkowane są podzespoły układów napędowych i sterowania do maszyn budowlanych. Dzisiaj oferta obejmuje silniki wysokoprężne i gazowe oraz podzespoły hydrauliczne.

 • 1980 Lienz – czwarty zakład w Austrii

  Luty 1980 roku jest świadkiem ceremonii otwarcia kolejnej fabryki. Od tej pory w zakładzie w Lienzu w Tyrolu Wschodnim (Austria) pracownicy produkują urządzenia chłodnicze i mrożące, głównie do celów komercyjnych.

 • 1971-80 Globalna ekspansja

  W 1970 roku firma Liebherr zakorzenia się na kontynencie amerykańskim. Dla Hansa Liebherra ważny jest serwis oraz bliskość lokalnych klientów, dlatego też w Newport News założona została spółka Liebherr-America Inc. Firma zaopatruje rynek północnoamerykański w koparki hydrauliczne, gąsienice i ładowarki kołowe, a ponadto obsługuje następujące obszary: obrabiarki, urządzenia do transportu wewnętrznego i dla przemysłu lotniczego.

  W 1974 r. w Guaratinguetá (Brazylia) i Burlington w Ontario (Kanada) założone zostają kolejne nowe przedsiębiorstwa. W Europie, w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie, firma uruchomiła nowe zakłady produkcyjne w Austrii i Szwajcarii.

  1976 Restrukturyzacja Grupy

  Dla Hansa Liebherra niezawodność i ciągłość są decydującymi wartościami w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Dlatego też od samego początku wszystkie działania prowadzone są z myślą o następnym pokoleniu. W połowie lat 70. dzieli Grupę na dwie niezależne od siebie części: przedsiębiorstwo niemieckie z Liebherr-Holding GmbH na czele i szwajcarskie przedsiębiorstwo z Liebherr-International AG jako spółką dominującą.

  Terenowy żuraw samojezdny LTM 1025 zachwyca zarówno na drodze, jak i w terenie.

  Terenowy żuraw samojezdny LTM 1025 zachwyca zarówno na drodze, jak i w terenie.

  1977 Pierwszy żuraw terenowy

  Nawet w trakcie restrukturyzacji Liebherr wyróżnia się innowacjami technicznymi. W 1977 roku firma prezentuje LTM 1025, pierwszy na świecie terenowy żuraw samojezdny do użytku zarówno w miejscach dostępnych z sieci drogowej jak i znajdujących się z dala od nich, w bardziej niedostępnym terenie. Jego ramię teleskopowe o długości 24 m i udźwigu 25 ton umożliwia zupełnie nowe obszary zastosowań. Wraz z kolejnym modelem LTM 1030 żuraw tworzy koncepcję zastosowania w każdym terenie.

  To pionierskie posunięcie znajduje uznanie w całej branży, a firma cieszy się rosnącymi obrotami i eksportem w kolejnych latach.