S výhledem do budoucnosti

Aby firemní skupina uspěla v mezinárodní soutěži i do budoucna, investuje do strategicky zvolených provozoven, technologického rozvoje a do moderní infrastruktury. Nástup třetí generace do vedení společnosti je jistotou pro pokračování nezávislé rodinné firmy.

Zaměstnanci ve francouzském Colmaru před největším důlním rypadlem Liebherr

Zaměstnanci ve francouzském Colmaru před největším důlním rypadlem Liebherr

2011 Vlastní výrobní závod na důlní rypadla v Colmaru

Společnost Liebherr-Mining Equipment Colmar SAS zakládá v roce 2011 ve Francii nový výrobní závod a vývojové středisko pro důlní rypadla.

Firma Liebherr vyrábí v Colmaru hydraulická rypadla pro zemní práce, stavby tunelů nebo průmyslovou překládku zboží již od roku 1961. Nový výrobní závod se nyní specializuje na vývoj a výrobu velkých hydraulických rypadel pro těžební práce a na související služby.

Firma Liebherr vyrábí v provozovně Dzeržinsk (Rusko) komponenty pro různé segmenty produktů.

Firma Liebherr vyrábí v provozovně Dzeržinsk (Rusko) komponenty pro různé segmenty produktů.

2011 Otevření prvního výrobního závodu v Rusku

První výrobní závod Liebherr v Rusku je otevřen v Dzeržinsku. Na pozemku o rozloze 120 ha se vyrábí ocelové konstrukční celky pro zemní stroje a věžové otočné jeřáby a také klíčové komponenty pro ovládací systémy letadel a řídicí systémy pro letecký průmysl.

Zleva doprava: Patricia Rüfová, Stéfanie Wohlfarthová, Sophie Albrechtová a Jan Liebherr

Zleva doprava: Patricia Rüfová, Stéfanie Wohlfarthová, Sophie Albrechtová a Jan Liebherr

2012 Liebherr zůstává rodinným podnikem

Společníci firemní skupiny převádí akciové podíly na svoje děti: Jan Liebherr, Stéfanie Wohlfarthová, Sophie Albrechtová a Patricia Rüfová jsou prvními zástupci třetí generace, kteří nastupují do vedení společnosti a přebírají obchodní podíly rodinné firmy.

Společně s Dr. h.c. Willi Liebherrem a Dr. h.c. Isolde Liebherrovou dále povedou jednotlivé divize firmy. Jako členové rodiny zaručují, že firemní skupina zůstane i v budoucnu neoddělitelně spjatá se jménem Liebherr.

Míchání, přeprava, čerpání betonových směsí: Společnost Liebherr nabízí míchací techniku z jedné ruky.

Míchání, přeprava, čerpání betonových směsí: Společnost Liebherr nabízí míchací techniku z jedné ruky.

2012 Firma Liebherr se stává komplexním dodavatelem míchací techniky

Mobilní a stacionární míchače, pojízdné míchače a pásové dopravníky pro mobilní míchače: Společnost Liebherr má k dispozici více než 50 let zkušeností s míchací technikou.

V roce 2012 tuto nabídku strojů rozšiřují čerpadla betonových směsí. Převzetím společnosti Waitzinger Baumaschinen GmbH se firma Liebherr stává komplexním dodavatelem míchací techniky. Tím firemní skupina zvyšuje svoje příležitosti pro další růst a zlepšuje svoji mezinárodní konkurenční pozici v tomto segmentu produktů.

2012 Rozsáhlé rozšíření provozovny v Lindenbergu

Společnost Liebherr Aerospace zahajuje v německé provozovně Lindenberg velké rozšiřování. Cílem je dlouhodobé zvýšení výrobních kapacit: původní výrobní závod o rozloze 127 000 m² bude mít po dokončení stavebních prací v roce 2018 celkovou plochu přes 160 000 m². Výrobní plocha se přitom zvětšuje o 10 000 m² na celkem 65 000 m².

2014 Rozšíření provozovny v Bulle

Provozovna společnosti Liebherr-Machines Bulle SA ve Švýcarsku se od roku 2014 postupně rozšiřuje. K tomu patří stavba nového logistického centra a školicího střediska a také rozšíření vývojového střediska a výrobních provozů.

Nové logistické centrum Liebherr v jižním Německu

Nové logistické centrum Liebherr v jižním Německu

Nové logistické centrum Liebherr v jižním Německu

2015 Ústřední logistické centrum zahajuje provoz

V blízkosti Kirchdorfu an der Iller (jižní Německo) zahajuje provoz nové logistické centrum firemní skupiny. Zajišťuje dodávky náhradních dílů pro zemní stroje Liebherr po celém světě.

Výhledově bude do této provozovny přemístěna také logistika náhradních dílů pro další stavební stroje.

2015 Nová řada chladicích zařízení BluPerformance

Na odborném veletrhu IFA v Berlíně představila společnost Liebherr domácí spotřebiče BluPerformance – zcela novou generaci chladicích a mrazicích zařízení. Všechna zařízení splňují nejlepší třídu energetické efektivity A+++, některá jsou dokonce úspornější ještě o dalších 20 %. Protože chladicí agregát je nově integrován v podstavci zařízení, namísto na zadní straně, významně se zvětšuje úložná plocha pro potraviny.

Jedinečná překládková kapacita sypkých materiálů 2 300 tun za hodinu: gigantický mobilní přístavní jeřáb LHM 800

Jedinečná překládková kapacita sypkých materiálů 2 300 tun za hodinu: gigantický mobilní přístavní jeřáb LHM 800

2015 Expedování největšího mobilního přístavního jeřábu na světě

Společnost Liebherr v září dodává první mobilní přístavní jeřáb LHM 800, který bude použit v Rusku. Rozměry a výkon jeřábu LHM 800 jsou jedinečné a překonávají všechny stávající mobilní přístavní jeřáby na trhu.

Nový jeřáb má neuvěřitelnou nosnost až 308 tun. U vybavení pro překládku kontejnerů leží přípojný kloub výložníku ve vzdálenosti více než 36 metrů, což usnadňuje obsluhu velkých nákladních lodí. Díky délce výložníku 64 m zvládne jeřáb LHM 800 efektivně nakládat a vykládat lodi o šířce až 22 řad kontejnerů.

Hybridní pohon Pactronic® umožňuje mobilnímu přístavnímu jeřábu při překládce sypkých materiálů dosahovat výkonu až 2 300 tun za hodinu. To je absolutní rekord v sektoru mobilních přístavních jeřábů.

2015 Perspektivní joint venture s firmou Rolls-Royce

Společnosti Liebherr-Aerospace a Rolls-Royce zakládají pod názvem Aerospace Transmission Technologies GmbH společný joint venture v poměru 50:50 se sídlem v německém Friedrichshafenu. Zde se budou vyrábět komponenty výkonových převodovek pro novou konstrukci pohonů „UltraFan“ firmy Rolls-Royce, jejichž používání se předpokládá od roku 2025. Jedna převodovka dokáže převádět výkon odpovídající součtu výkonů více než 500 vozů střední třídy.

Perspektiva

Firemní skupina Liebherr trvale roste po celou dobu své 65leté historie firmy. Investice realizované s dlouhodobým výhledem, organický růst a strategické rozšiřování výrobního programu se osvědčily jako hlavní faktory úspěchu. Zastoupení na tradičních trzích se stabilizovalo a společnost vstupuje na nové trhy s růstovým potenciálem. Společnost Liebherr jako mezinárodní firemní skupina přijímá budoucí výzvy a přitom zůstává věrná svým osvědčeným zásadám rodinného podniku.

Základní hodnoty firemní skupiny Liebherr
Portrét zakladatele firmy