Expanze a restrukturalizace

Ve třetím desetiletí firemní historie se firmě Liebherr podařila expanze do zámoří. Také v Evropě společnost Liebherr dále expanduje. Trvalý růst vede k otázce budoucí organizační struktury firemní skupiny – začíná příprava pro střídání generací.

 • 1974 Prodejní ofenziva v Kanadě

  Stávající společnosti se rozšířily o novou firmu v Kanadě. V roce 1974 zahajuje firma Liebherr-Canada Ltd. v provozovně v Burlingtonu, Ontario (Kanada) prodej hydraulických rypadel.

 • 1974 Liebherr si podmaňuje americký trh

  Liebherr rozšiřuje svoje aktivity na americkém kontinentu a v únoru zakládá společnost Liebherr Brasil Ltda. v Guaratinguetá, São Paulo (Brazílie). Hlavní zaměření výroby je na lodní, námořní a přístavní jeřáby.

 • 1976 Nové výrobní provozovny v Rakousku

  Uprostřed sedmdesátých let společnost Liebherr-Werk v Ehingenu dospěla k hranicím své kapacity. Hans Liebherr se rozhodl, že výrobu lodních jeřábů přemístí do Nenzingu (Rakousko). Souběžně v tyrolském Telfsu zahajuje sériovou výrobu buldozerů a pásových nakladačů.

 • 1978 Komponenty stavebních strojů ze Švýcarska

  V Bulle ve švýcarském kantonu Fribourg je založena společnost Liebherr Machines Bulle SA, která vyrábí komponenty pohonů a řídicích jednotek pro stavební stroje. Výrobní program dnes zahrnuje vznětové a plynové motory a hydraulické komponenty.

 • 1980 Lienz – čtvrtá provozovna v Rakousku

  V únoru 1980 se koná oslava dalšího otevření výrobního závodu. Pracovníci ve východotyrolské provozovně Lienz (Rakousko) vyrábí chladicí a mrazicí zařízení určená především pro komerční využití.

 • 1971–‘80 Celosvětová expanze

  Od roku 1970 se společnost Liebherr etabluje na americkém kontinentu. Služby a místní blízkost k zákazníkovi jsou pro Hanse Liebherra důležité. Proto v Newport News ve státu Virginia zakládá společnost Liebherr-America Inc. Společnost dodává na severoamerický trh hydraulická rypadla, buldozery a kolové nakladače, a kromě toho zde zastupuje také oblasti obráběcích strojů, dopravníkové techniky a komponent pro letecký průmysl.

  V roce 1974 následují nové společnosti v Guaratinguetá (Brazílie) a Burlington, Ontario (Kanada). V Evropě společnost reaguje na rostoucí poptávku novými provozovnami v Rakousku a ve Švýcarsku.

  1976 Restrukturalizace firemní skupiny

  Pro Hanse Liebherra jsou spolehlivost a kontinuita nejdůležitějšími devizami ve vedení společnosti. Proto včas začíná s přípravou pro střídání generací. Uprostřed sedmdesátých let rozděluje firemní skupinu na dvě právně nezávislé části: německý koncern s vedoucí společností Liebherr-Holding GmbH a švýcarský holdingový koncern Liebherr-International AG.

  Terénní autojeřáb LTM 1025 je spolehlivý při provozu na pozemních komunikacích i v terénu.

  Terénní autojeřáb LTM 1025 je spolehlivý při provozu na pozemních komunikacích i v terénu.

  1977 První terénní autojeřáb

  I v průběhu restrukturalizace Liebherr neustává v technických inovacích. V roce 1977 představuje společnost celosvětově první terénní autojeřáb LTM 1025, který je určený pro kombinovaný provoz na pozemních komunikacích a v terénu. Jeho teleskopické rameno o délce 24 m a nosnost 25 tun otevírají zcela nové možnosti použití. Společně s následujícím modelem jeřábu LTM 1030 vzniká koncepce terénních autojeřábů.

  Tento průkopnický čin je ceněný v celém oboru a v následujících letech společnosti přináší rostoucí obraty a exporty.