Tiskové zprávy | 28/11/2017 Vynikající designová kvalita: Dvě německá ocenění za design zemních strojů Liebherr

  • Teleskopický nakladač T46-7 a kolový nakladač XPower získaly cenu v kategorii „Prvotřídní design produktu“
  • Nápadný a funkční design přesvědčil vysoce odbornou porotu

Společnost Liebherr získala za teleskopický nakladač T46-7 a své kolové nakladače řady L 550 až L 586 XPower® Německé ocenění za design 2018 v kategorii „Prvotřídní design produktu“. Optimální výhled a dynamický provoz teleskopického nakladače s inteligentní a funkční konstrukcí kolových nakladačů XPower přesvědčily vysoce odbornou porotu. Německá cena za design je považována za nejprestižnější cenu udělovanou v mezinárodní soutěži o design.

Německá cena za design klade maximální nároky na výběr nositelů ceny. Během dvoudenního zasedání poroty bylo posouzeno 5 000 nominací. Teleskopický nakladač T46-7 a velký kolový nakladač XPower dokázaly přesvědčit odbornou porotu a byly oceněny touto renomovanou cenou. Teleskopický nakladač Liebherr T46-7 zastupuje osm nových modelů teleskopických nakladačů, které jsou již nyní v nabídce čítající celkem 26 různých variant. Po cenách iF a Red Dot je Německé ocenění za design již třetí renomovanou cenou, kterou nejnovější generace velkých kolových nakladačů Liebherr získala za design.

Teleskopický nakladač Liebherr: Optimální výhled při dynamickém provozu

Nároky uživatelů teleskopických nakladačů, které jsou specifické podle použití, byly klíčovými kritérii při konstrukci nových teleskopických nakladačů Liebherr. Vývojáři společnosti Liebherr se přitom soustředili na optimální výhled a intuitivní a komfortní obsluhu.

Celá konstrukce stroje probíhala s ohledem na zajištění optimálního výhledu dopředu na břemeno z důvodu dosažení vysoké produktivity stroje, ale také dozadu pro zajištění optimální bezpečnosti.

To umožňuje především nízká poloha přípojného kloubu teleskopického nakladače a také svažující se hrany a tvar kapoty motoru kopírující rovinu pohledu. Kabina osazená průchozím čelním sklem a integrovanou subtilní vnitřní ochrannou mříží ROPS/FOPS, která je přizpůsobena rovině pohledu, přispívá k optimálnímu výhledu na břemeno.

Další priority konstrukce byly kladeny na intuitivní ovládání, komfort a ergonomii. Joystick 5 v 1 instalovaný v modelech Value nebo multifunkční joystick instalovaný v modelech S umožňuje provádění všech důležitých pracovních funkcí při jednoručním ovládání. Díky tomu může levá ruka neustále zůstávat bezpečně na volantu, což je důležité z důvodu efektivní a bezpečné práce.

Velké kolové nakladače XPower: Spojení funkčnosti a designu

Nejenom inovativní technologie kolových nakladačů XPower, ale také jejich design, se významně liší od běžných kolových nakladačů. Při vývoji stroje byl kromě působivého vzhledu kladen důraz na funkčnost a uživatelskou přívětivost. Kolové nakladače XPower již na první pohled osloví svými dynamickými proporcemi a moderními tvary, které jsou důsledně propracovány od výložníku přes komfortní kabinu až po záď. Tvar stroje působí kompaktním dojmem a již ze stojícího stroje vyzařuje síla a dynamika.

Markantní linie charakterizují záď, která nejenom že působí esteticky, ale navíc také skýtá funkční výhody. Vytvarovaný kryt motoru umožňuje obsluze optimální výhled dozadu a zvyšuje bezpečnost v okolí kolového nakladače. Těžké komponenty, jako je motor, osazuje Liebherr zcela dozadu, takže není zapotřebí přídavné závaží. Toto optimální rozložení hmotnosti zvyšuje překlopnou sílu a zvyšuje překládkový výkon na provozní hodinu.

Chladič se nachází přímo za kabinou řidiče, v nejčistším místě kolového nakladače. Chladicí soustava tak nasává vzduch bez prachu a díky tomu zajišťuje konstantní a spolehlivý výkon chlazení. Inteligentní konstrukce zkracuje dobu údržby a zvyšuje dostupnost stroje.

Rafinované detaily, které doplňují harmonický vzhled kolového nakladače, usnadňují servisní úkony prováděné obsluhou stroje. Kryt motoru se otevírá dozadu, díky tomu je motor volně přístupný k provádění údržby. V otevřeném krytu motoru je instalována plošina pro komfortní a bezpečnou práci. Nejdůležitější přístupové body údržby se nacházejí v blízkosti kabiny řidiče a lze je snadno kontrolovat. Nádrže na palivo a močovinu jsou integrovány v jednom místě, což usnadňuje tankování. Ochozy na kabině usnadňují čištění oken a současně umožňují aretaci dveří kabiny řidiče.