Tiskové zprávy | 13/03/2019 Společnost Liebherr na veletrhu Bauma 2019

  • Inovativní stavební stroje Liebherr na venkovní ploše výstaviště stánek číslo 809–813.
  • Komponenty Liebherr v hale A4, stánek 326
  • Pracovní nářadí Liebherr v hale B5, stánek 439
  • Technologické novinky dneška – inovace zítřka

Na veletrhu Bauma 2019 od 8. do 14. dubna 2019 nabídne společnost Liebherr návštěvníkům jedinečnou možnost seznámit se s nejnovějším vývojem divizí stavebních strojů, průmyslových strojů, důlních strojů a komponent. Na venkovní ploše kolem 14.000 m² (stánky 809–813) a na stánku č. 326 v hale A4 očekává návštěvníky velké množství technických inovací a praktických novinek.

Pod heslem „Together. Now & Tomorrow.“ nabízí koncern návštěvníkům veletrhu možnost informovat se o produktech, novinkách a trendech v oblasti stavebních strojů.

Jeden obrázek, web (134 KB)

Na veletrhu Bauma 2019 představí společnost Liebherr novinky a vylepšení celého portfolia stavebních, průmyslových a důlních strojů a v oblasti komponent. Koncern je přesvědčený, že tyto inovace a posílení obchodní a servisní sítě umožní další růst. To potvrzuje také aktuální poptávka po výrobcích a službách koncernu.

V letošním obchodním roce koncern Liebherr podle aktuálních prognóz opět zvýší obrat a poprvé v historii firmy překročí hranici deseti miliard Euro. Hlavním zdrojem růstu o cca 10 % v roce 2018 byla divize stavebních a důlních strojů. Přitom obě divize zemních strojů a autojeřábů s největšími obraty dále rostly, první v jednociferném a druhá v dvojciferném řádu. Ještě výraznějšího růstu dosáhl obrat v divizi zemních strojů, který profitoval z rozmachu těžebního průmyslu.

Další růst zaznamenaly také divize věžových otočných jeřábů a míchací techniky.

Pod heslem „Together. Now & Tomorrow.“ nabízí koncern návštěvníkům veletrhu možnost informovat se o produktech, novinkách a trendech v oblasti stavebních strojů. Kromě toho na návštěvníky veletrhu čeká na všech stáncích množství různých akcí, které z hesla „Together. Now & Tomorrow.“ udělají skutečný zážitek.

Přehled stánků Liebherr na veletrhu Bauma

Již půl roku předtím, než prestižní veletrh stavebních, důlních strojů, vozidel a zařízení otevře své brány, zahájila společnost Liebherr stavbu svého stánku na volné ploše výstaviště v Mnichově. Venkovní výstavní plocha (809-813) dosahující téměř 14.000 m² skýtá prostor pro více než 60 exponátů. K vidění zde bude mnoho novinek a inovací z divizí věžových otočných jeřábů, mobilních jeřábů nebo pásových jeřábů, zemních strojů, průmyslových strojů, speciálních hlubinných strojů, míchací techniky a důlních strojů.

Kromě toho společnost Liebherr v hale A4 (stánek 326) na ploše téměř 450 m² představí nejnovější vývoj v oblasti komponent. Hlavním zaměřením jsou přitom systémová řešení a monitorování provozního stavu.

V hale B5 (stánek 439) se zájemci dozví více informací o novinkách rozsáhlého výrobního programu pracovního nářadí Liebherr.

Kromě toho budou mít návštěvníci příležitost se na stánku kariéry společnosti Liebherr na venkovní výstavní ploše a také ve foyeru ICM (stánek 308) informovat o možnostech vzdělání a zaměstnání v koncernu. Společnost Liebherr je účastníkem vzdělávací akce THINK BIG! jako jedna z 16 předních společností.

Technologické novinky dneška – inovace zítřka

Společnost Liebherr vnímá jako rozhodující výměnu informací se zákazníky, provozovateli strojů a odborníky z jednotlivých oborů pro společné zvládnutí výzev v budoucnosti. Proto je veletrh Bauma vynikající příležitostí. Jednou z tematických oblastí orientovaných na budoucnost je digitalizace, která nachází uplatnění nad rámcem veškerých produktových segmentů, například v asistenčních systémech nebo v nabídkách servisu a školení.

Společnost Liebherr představí na veletrhu Bauma 2019 poprvé typovou řadu věžových otočných jeřábů s vláknovým lanem, které bude v nabídce od dubna 2019. Moderní vysokopevnostní vláknové lano váží přibližně pětinu hmotnosti běžného ocelového lana při mnohanásobně delší životnosti. Díky tomu je jeho použití mnohem jednodušší. Za divizi autojeřábů představí společnost Liebherr na veletrhu Bauma 2019 čtyři veletržní novinky, které se vyznačují vysokým výkonem, hospodárným provozem a flexibilitou díky důslednému pokračování vývoje úspěšných technologií. Dále společnost Liebherr představí nový pásový jeřáb s nosností 300 tun. Tento jeřáb vyniká inovativními asistenčními systémy, které zvyšují provozní bezpečnost a usnadňují ovládání.

Od ledna letošního roku a v průběhu příštího roku zavede společnost Liebherr novou generaci pásových rypadel pro zemní práce. V první fázi bude představeno sedm nových modelů v rozsahu od 22 do 45 tun. Nová generace pásových rypadel generace 8 přináší vyšší výkon, vyšší produktivitu, větší bezpečnost a zvýšený komfort obsluhy.

Odborné publikum se může těšit na komplexní soubor tvořený velkým počtem inteligentních asistenčních systémů, který je určený pro velké kolové nakladače XPower. K tomu patří například nová aktivní detekce osob za zádí stroje a senzoricky podporovaný integrovaný systém kontroly tlaku v pneumatikách. Tímto a dalšími asistenčními systémy nabízí společnost Liebherr komplexní řešení s cílem optimalizace bezpečnosti a komfortu při každodenní práci s kolovým nakladačem. Všechny systémy vyvinuté koncernem Liebherr jsou proto plně integrovány do řídicí jednotky stroje.

V oblasti důlních strojů se návštěvníci mohou těšit na předvedení elektrického rypadla R 9200 E. Rypadlo této třídy bude mít na veletrhu světovou premiéru. Společně s rypadlem R 9200 E bude vystaven dieselelektrický dampr T 236.

Zájemci o stavebnictví budou mít příležitost poznat zcela nově vyvinuté pojízdné čerpadlo betonových směsí 42 M5 XXT ve třídě středního dosahu. Velké množství technických komponent tvoří vlastní výrobky společnosti Liebherr. Pozornost si zaslouží nová jednotka pohonu „Liebherr Powerbloc“ čerpadlového systému: Všechny hydraulické spínací a měřicí prvky jsou plně integrované. Díky tomu odpadá velké množství hydraulických hadic a dalších komponent.

Na veletrhu představí divize Liebherr Components demoverzi aplikace pokrývající rozsáhlé funkce všech komponent Liebherr v oblasti monitorování provozního stavu, od vznětových motorů přes akumulátory energie, hydraulické soustavy, převodovky a velká valivá ložiska. Výrobce stroje tak v budoucnosti může správcům strojového parku, servisním pracovníkům a obsluze strojů zákazníka poskytovat informace o stavu komponent.

Ke stažení

Tisková zpráva český PDF (239 KB)

Kontakt

Dr. Gerold Dobler

Komunikace a management značky


Liebherr-International Deutschland GmbH

Hans-Liebherr-Straße 45

88400 Biberach an der Riß

Německo