Tiskové zprávy | 06/07/2018 Rychloupínací systémy a nářadí Liebherr:
optimální nástroj pro každou práci

  • Široká nabídka pracovního nářadí a rychlovýměnných systémů pro stroje Liebherr i jiných výrobců
  • Dlouholeté zkušenosti v oblasti zemních a průmyslových strojů
  • Inovativní řešení optimalizovaná pro příslušné použití a daný stroj

Společnost Liebherr-Hydraulikbagger GmbH vyvíjí a vyrábí inovativní pracovní nářadí a rychloupínací systémy s nejvyššími požadavky na kvalitu. Tato nářadí a systémy mohou používat jak hydraulická rypadla a průmyslové stroje Liebherr, tak i stroje jiných výrobců. Nabídka produktů Liebherr sahá od rychloupínacích systémů pro veškeré aplikace, přes výkopové nářadí pro zemní stroje, až po drapáky pro nejrůznější provozy průmyslových strojů.

Druhý senzor správného zapojení nářadí zvyšuje bezpečnost hydraulickéhorychloupínacího systému Liebherr.

Jeden obrázek, web (158 KB)

Podkopová lžíce řady „Produktiv“

Jeden obrázek, web (409 KB)

Použití správného drapáku Liebherr zvyšuje překládkový výkon stroje při každém nasazení.

Jeden obrázek, web (346 KB)

Společnost Liebherr má dlouholeté zkušenosti s vývojem a výrobou pracovního nářadí. Firma již v roce 1954 zkonstruovala ke svému prvnímu hydraulickému kolovému rypadlu také svoji první podkopovou lžíci. Od té doby společnost Liebherr pokračuje ve vývoji pracovního nářadí pro vlastní potřebu jak v oblasti zemních strojů, tak také pro překládku materiálu. Výsledkem je široká nabídka, která od roku 2012 zahrnuje také pracovní nářadí pro příslušné typy strojů jiných výrobců. Tím je pro zákazníky zajištěna vysoká míra flexibility při jejich každodenní práci.

Volba vhodného pracovního nářadí významně ovlivňuje výkony stroje. Proto společnost Liebherr vyvinula různé pracovní nářadí, jehož tvar, vlastnosti a technické provedení jsou optimalizovány pro příslušné nasazení a velikost stroje.

Poznatky přicházející z praxe a neustálá péče o produkty jsou zárukou modernosti pracovního nářadí Liebherr se všemi vymoženostmi nejnovějších technologií. Společnost Liebherr současně dbá na to, aby nově vyvíjené produkty zachovávaly kompatibilitu se stávající paletou výrobků. Díky tomu je kdykoliv možné rozšíření výbavy nebo výměna jednotlivých modulů.

Pracovní nářadí pro zemní práce

Pracovní nářadí Liebherr je k dispozici pro nejrůznější zemní práce. S jeho pomocí lze zvládat výzvy v podobě tvrdých materiálů, sypkých hmot nebo neskladného demoličního materiálu. Společnost Liebherr nabízí četné možnosti pro výstavbu komunikací, inženýrské stavby a stavby tunelů, pro oblasti vodního hospodářství, zemědělství, ale i pro těžební a důlní průmysl. Nabídka zahrnuje kromě podkopových lžic, naklápěcích a svahovacích lžic také naklápěcí rotátory, drapáky, závěsné háky a paletizační vidle. Výrobní program je koncipován v rozměrových rastrech podle velikosti stroje. Pro každou dostupnou šířku pracovního nářadí je vždy k dispozici volitelná výbava. Díky tomu jsou běžně dostupné drapáky nebo lžíce modifikovatelné do různých variant, které lze specificky konfigurovat podle potřeb zákazníka.

Možnosti pro překládku materiálu

Pro provozy od překládky šrotu, dřeva nebo materiálu v přístavech až po odpadové hospodářství a recyklaci nabízí společnost Liebherr inovativní pracovní nářadí pro průmyslové stroje. To je speciálně upraveno podle konkrétních požadavků různých oblastí, takže disponuje optimálními předpoklady pro dosažení vysokého překládkového výkonu. Při vývoji a výrobě pracovního nářadí stojí pro společnost Liebherr na prvním místě vždy spolehlivost, produktivita a efektivita. Díky flexibilnímu poradenství orientovanému na praxi nalezne každý zákazník v nabídce optimální řešení nejrůznějších dvoučelisťových a vícečelisťových drapáků, drapáků na dřevo nebo sortýrovacích drapáků.

Patentovaný rychloupínací systém

Pro vyšší produktivitu, efektivitu a bezpečnost na staveništi nabízí společnost Liebherr vhodné rychloupínací systémy přizpůsobené pro použití v nejrůznějších fázích výstavby. Díky tomu tvoří stroj, rychloupínací systém a pracovní nářadí vždy výkonnou jednotku pro maximální hospodárnost.

Mechanické rychloupínací systémy společnosti Liebherr jsou optimálním řešením pro všechny stroje, u nichž je požadováno zvýšení flexibility a produktivity s minimálními investicemi. Hydraulický rychloupínací systém Liebherr umožňuje snadnou a bezpečnou výměnu mechanického pracovního nářadí přímo z kabiny obsluhy. Použití hydraulického rychloupínače s patentovaným systémem rychlospojek LIKUFIX® umožňuje rychlou a bezpečnou výměnu hydraulického pracovního nářadí pouhým stisknutím tlačítka, včetně propojení hydraulických funkcí bez nutnosti vystoupení kabiny stroje. Systém LIKUFIX® rozšiřuje možnosti použití hydraulického rypadla a zvyšuje produktivitu stroje až o 30 %. Speciálně vyvinuté bezpečnostní vlastnosti hydraulického rychlovýměnného systému zajišťují splnění všech aktuálně platných norem včetně budoucí normy ISO 13031.

Další vývoj orientovaný do budoucnosti

Pro uspokojení požadavků zákazníků na další růst výkonů a produktivity vyvíjí společnost Liebherr neustále nová řešení svého pracovního nářadí a rychloupínacích systémů. Digitalizace zde skýtá různé možnosti. Jako perspektivní se přitom jeví rozhraní s elektrickými kontakty mezi strojem a pracovním nářadím, které umožňují ovládání různých hydraulických funkcí, jako např. přenos signálů z přijímače GPS na pracovním nářadí.

Ke stažení

Tisková zpráva Czech PDF (238 KB)

Kontakt

Stefanie Willburger


Německo