Tiskové zprávy | 25/09/2017 Pásové rypadlo Liebherr R 970 SME na veletrhu Steinexpo 2017

  • Společnost Liebherr předvedla na veletrhu Steinexpo model v provedení SME
  • Výkonná podkopová lopata s vysokými trhacími a lámacími silami
  • Nový, motoricky vyklápěný nástupní žebřík dodávaný k rypadlu R 970 SME

Na 10. mezinárodním předváděcím stavebním veletrhu Steinexpo v Hombergu/Nieder-Ofleidenu konaném v době od 30. srpna do 2. září 2017 představila společnosti Liebherr 80 tunové rypadlo R 970 SME pro těžební průmysl. Různé modifikace stroje rozšířily jak jeho výkon, tak také bezpečnost obsluhy.

Společnost Liebherr na veletrhu představila pásové rypadlo R 970 SME, které vyniká ještě vyšší bezpečností, produktivitou a hospodárností. U podvozku vystaveného modelu R 970 SME se jedná o těžší a robustnější model S-HD. Podvozek D9G je vybaven 2žebrovými deskami pásů o šířce 600 mm, převzatými z většího modelu R976 pro zajištění větší robustnosti a delší životnosti.

Protizávaží o hmotnosti 14,5 t zvyšuje stabilitu rypadla R 970 SME, což umožňuje jeho vybavení podkopovou lžící HD o objemu 5,2 m³. Výložník má délku 7 m, násada má délku 2,60 m.

Novinky na nástavbě rypadla R 970 SME zvyšují bezpečnost obsluhy rypadla a usnadňují provádění údržby stroje. Můstky nacházející se na obou stranách nástavby jsou ošetřeny galvanickou povrchovou úpravou a zvyšují pochůznou bezpečnost obsluhy stroje při čištění a údržbě stroje R 970. Pohodlný přístup k místům údržby navíc usnadňuje snadno otvíratelné víko motoru.

Premiéra motoricky vyklápěného nástupního žebříku

Především je nutné zdůraznit nový, motoricky vyklápěný nástupní žebřík do kabiny, který byl na veletrhu Steinexpo poprvé představen. Dodává se jako volitelná výbava. Stisknutím tlačítka lze aktivovat přídavný LED světlomet nad žebříkem, který osvětluje prostor nástupního žebříku. Vypnutí světlometu je časované. Díky tomu je i za tmy zajištěn optimální a bezpečný přístup do kabiny. Čelní a střešní okno kabiny je navíc opatřeno pancéřovým sklem, čímž je zajištěna zvýšená bezpečnost obsluhy při práci v kamenolomu.

Kromě bezpečnosti vyniká rypadlo R 970 SME také vyšším výkonem a produktivitou, mimo jiné také díky většímu objemu podkopové lžíce, která pojme 5,20 m³, a která umožňuje dosahovat vyšší trhací a lámací síly. Nový výkonný a současně úsporný vznětový motor Liebherr se systémem úpravy spalinových plynů SCR navíc splňuje požadavky směrnice o výfukových plynech stupeň IV / Tier 4f.

Optimalizované intervaly údržby umožňují snižovat náklady a dosahovat vyšší produktivity, protože se snižují doby odstávky a zvyšuje provozní doba stroje. Obsáhlá nabídka spotřebních dílů v různém provedení navíc zajišťuje delší životnost podkopové lžíce. Různé tvary lžíce a zubový systém Liebherr umožňují optimalizovat vybavení pro každou oblast použití stroje.

Pásové rypadlo SME pro těžké provozní podmínky

Rypadlo R 970 SME je jedním ze čtyř modelů pásových rypadel SME firmy Liebherr, které jsou speciálně vhodné pro provoz v kamenolomech. Modely se dodávají na trh s provozními hmotnostmi od 44 t do 102 t. SME je zkratkou „Super Mass Excavation“, což znamená „velkoobjemové bagrování“. Stroje v tomto provedení jsou vybaveny zesíleným podvozkem, jehož komponenty byly použity z následujícího většího modelu ze standardní řady strojů. U rypadla R 970 SME se používají komponenty devadesátitunového standardního modelu R 976.

U pásových rypadel řady SME společnost Liebherr používá také závaží většího typu standardního stroje. Tím se zvyšuje stabilita stroje a lze použít větší podkopovou lžíci. Díky speciálním hydraulickým válcům stroj dosahuje vynikající trhací a lámací síly. Celkově toto provedení zajišťuje vysokou výkonnost a hospodárnost pásového rypadla.