Tiskové zprávy | 29/06/2018 Pásové demoliční rypadlo Liebherr R 950 mistrně zvládá demolici bývalého poštovního úřadu v Norimberku

  • Speciálně vyrobená frézovací nástavba pro demoliční rypadlo R 950 s panoramatickou kamerou 360°
  • Pracovní výška rypadla R 950 dosahuje až 29 m.
  • Strojový park firmy Reithelshöfer čítá 25 strojů Liebherr.

Stavební firma Reithelshöfer provedla demolici staré pošty v Norimberku. Prací se zúčastnilo nové demoliční rypadlo R 950 za účelem sanace komunikací kolem norimberského hlavního nádraží. Francká stavební firma se svým úctyhodným parkem rypadel patří k předním středně velkým společnostem ve svém regionu.

Pásové rypadlo R 950 vyvinuté společností Liebherr-France SAS má provozní hmotnost 75 tun včetně pracovního nářadí a je vybaveno motorem o výkonu 200 kW / 272 PS splňujícím emisní stupeň IV.

Jeden obrázek, web (110 KB)

Na čítači motohodin má stroj za sebou již 1 100 operativních provozních hodin. Jak potvrzuje Ralf Stingl, obsluha stroje, rypadlo je každý den 10 hodin v provozu.

Jeden obrázek, web (103 KB)

Kropicí zařízení demoličního stroje snižuje prašnost a zlepšuje výhled při práci.

Jeden obrázek, web (105 KB)

Moderní a výkonná flotila strojů stavební firmy čítá v současné době 25 strojů Liebherr, které pokrývají nejrůznější pracovní oblasti. Strojový park zahrnuje pět pásových rypadel R 926, rypadla R 936, R 946, R 950 SME a demoliční rypadlo R 950.

Individuální vybavení demoličního rypadla Liebherr

Velkou výhodou společnosti Liebherr je možnost individuálního vybavení pásových rypadel. Přídavné pracovní nářadí a volitelné vybavení lze v případě potřeby rozšířit, takže každý stroj může být přizpůsoben podle požadavků zákazníka.

Výrobní závod v Colmaru vyvinul pro demoliční rypadlo R 950 speciální pracovní vybavení s výškovým dosahem až 29 metrů. Společnost Liebherr může kromě toho v případě potřeby rychle vyrobit a dodat náhradní díly. Obsluha rypadla, pan Ralf Stingl, si navíc velmi cení speciální vybavení stroje novou panoramatickou kamerou 360°, která mu umožňuje optimální výhled do stran a kontrolu prostoru za zádí stroje.

Mimořádnou úsporu času dále přinášejí multi-rychlospojky, které umožňují výměnu pracovního nářadí za pouhých 30 minut.

Demoliční rypadlo R 950 dokládá svoji sílu

Pro stavební firmu Reithelshöfer byly hlavními rozhodovacími kritérii pro nákup strojů Liebherr především prvotřídní kvalita, inovativní technologie a vynikající komfort při práci.

Pásové rypadlo R 950 vyvinuté společností Liebherr-France SAS má provozní hmotnost 75 tun včetně pracovního nářadí a je vybaveno motorem o výkonu 200 kW / 272 PS splňujícím emisní stupeň IV. Obsluha stroje, pan Ralf Stingl, velmi vítá, že demoliční rypadlo ve srovnání se svým předchůdcem, modelem R 944 C, má silnější a rychlejší hydrauliku a přitom menší spotřebu paliva. Stroj již odpracoval 1100 motohodin. Jak potvrzuje Ralf Stingl, rypadlo je každý den v provozu průměrně 10 hodin.

Firma dříve vlastnila rypadla jiných značek, vyměnila je však z důvodu provozní spolehlivosti za značku Liebherr. Ještě před rozhodnutím o pořízení nového demoličního rypadla, které je v Německu v provozu od července 2017, byly konkurenční stroje vyřazeny z výběrového řízení z důvodu nepřesvědčivých výsledků v testování.

Firma Reithelshöfer v Norimberku

Stavební firma Reithelshöfer byla založena v roce 1966 a v současnosti zaměstnává 230 pracovníků. Individuální přístup k řešení problémů a vysokou míru kompetence zajišťují kvalifikovaní zaměstnanci, soustavné rozšiřování kvalifikace a školená obsluha stavebních strojů.

Francká firma zaujímá přední pozici v oblastech zemních prací, demolicí, těžby surovin, recyklace a likvidace stavebních odpadů. Vyznačuje se především používáním nejmodernějších technologií, vysokou flexibilitou díky vlastním surovinám, možnostmi recyklace a disponuje skládkami stavební suti.

Ke stažení

Pozvánka ke shlédnutí zde:

Tisková zpráva PDF (237 KB)

Kontakt

Alban Villaumé


Francie