Novinky | 20/07/2017 Nová volitelná výbava osvětlení pro kolové nakladače Liebherr XPower: Adaptabilní pracovní osvětlení a klíč s dálkovým ovládáním

Adaptabilní pracovní osvětlení lze na přání zákazníka dodat ke všem kolovým nakladačům XPower. Přídavný světlomet LED v přední části vozu optimalizuje světelné poměry při zvednutém pracovním vybavení.

Jeden obrázek, web (14,5 MB)

Tato volitelná výbava zvyšuje bezpečnost a zlepšuje vnější osvětlení, zejména za soumraku, v noci a ve dne při špatných světelných podmínkách. Adaptabilní pracovní osvětlení je inteligentní ovládání světel. Pomocí moderních světelných senzorů osvětlení LED intuitivně reaguje na polohu výložníku a úhel natočení kloubu kolového nakladače. Díky tomu je pracovní oblast stále rovnoměrně osvětlená. Navíc díky adaptabilnímu pracovnímu osvětlení patří rušivé oslnění nebo zrcadlení světla na ocelových částech minulosti.

Ohledně jasu stávajících systémů osvětlení musí obsluha stroje přijmout kompromis. Při plném světelném výkonu se světlo odráží od ocelových částí nebo z bočnice nákladního automobilu, což způsobuje oslnění. Při sníženém světelném výkonu se zhoršují světelné podmínky. Adaptabilní pracovní osvětlení však tento problém řeší. Pomocí senzorů se světelný výkon automaticky přizpůsobuje poloze výložníku a pracovního vybavení a úhlu natočení kloubu kolového nakladače.

Klíč Liebherr s dálkovým ovládáním otevře dveře kabiny stisknutím tlačítka. Senzor přitom současně aktivuje vnitřní osvětlení kabiny. Celý nástupní prostor je tak bezpečně osvětlen a umožňuje komfortní nastoupení do kabiny.