Tiskové zprávy | 28/01/2019 Nová generace pásových rypadel Liebherr: R 934 na veletrhu Bauma 2019

  • Na platformě stroje R 938 vycházející z modelu R 934 bude prezentován motor splňující požadavky emisního stupně V.
  • Zjednodušená, rychlejší a bezpečná údržba v nových dimenzích robustnosti.
  • Ještě vyšší výkon stroje díky zásadním inovacím různých konstrukčních celků rypadla.
  • Modely R 934 a R 938 jsou nabízeny s příslušnými motory pro země s velmi přísnou i s mírnější legislativou.

Mnichov (Německo), 28. leden 2019 – Od začátku roku byla ve výrobním závodě Liebherr-France SAS v Colmaru (Francie) zahájena výroba nejnovější generace pásových rypadel: „Generace 8“. Tato nová etapa se především vyznačuje ještě vyšším výkonem, zvýšenou produktivitou a ještě větší měrou komfortu pro obsluhu. Nový model R 934 (vycházející z platformy modelů R 934 a R 938) bude představen s motorem splňujícím požadavky emisního stupně V. Stejně jako všechny ostatní modely nové generace bude také toto pásové rypadlo Liebherr uvedené na trh v roce 2019 disponovat velkým množstvím vylepšení.

Na veletržním stánku společnosti Liebherr bude představeno pásové rypadlo R 934 s motorem splňujícím emisní stupeň V s výkonem 200 kW / 272 PS. Provozní hmotnost stroje je cca 35 tun při kapacitě lžíce mezi 1 m³ a 2,50 m³.

Jeden obrázek, web (235 KB)

Výrobní závod Liebherr-France SAS v Colmaru (Francie) vyvinul a začíná vyrábět novou generaci pásových rypadel. Tyto stroje určené k provádění zemních prací se vyznačují vyšším výkonem, zvýšenou produktivitou, větší bezpečností a komfortem obsluhy.

Jeden obrázek, web (227 KB)

„Generace 8“ se vyznačuje novým designem, který byl představen loňského října v souvislosti s jinými modely této řady (R 922 a R924). Tým vývojářů z Colmaru komplexně přepracoval základní koncepci z důvodu dalšího zvýšení komfortu, bezpečnosti a výkonu a pro dosažení ještě lepší ergonomie ovládání.

Specifická platforma

Na veletrhu Bauma 2019 představené rypadlo R 934 splňuje emisní stupeň V a společně s modelem R 938 vychází ze specifické platformy vyvinuté výrobním závodem Liebherr France SAS. Rypadla R 934 a R 938 mají provozní hmotnosti 35 a 38 tun a výkon 200 kW / 272 PS a 220 kW / 299 PS.

Kapacity lžíce se pohybují od 1 m³ do 2,5 m³ u rypadla R 934 a mezi 1 m³ a 3 m³ u rypadla R 938. Modely R 934 a R 938 jsou nabízeny s příslušnými motory pro země s velmi přísnou i s mírnější legislativou.

V souvislosti s motorem splňujícím emisní stupeň V se rypadlo R 934 řadí mezi rypadlo R 936 (uvedené na trh v roce 2015) a nové rypadlo R 938. Rypadlo R 938 nahrazuje model R 946. V souvislosti s motory splňujícími emisní stupeň IIIA a s motory pro trhy bez regulace se rypadlo R 934 řadí mezi rypadlo R 934 C a rypadlo R 938. Rypadlo R 938 je následníkem modelu R 944 C.

Velká nabídka pracovního nářadí a vybavení činí pásová rypadla R 934 a R 938 univerzálními stroji vhodnými pro nasazení na zemních pracích, terénních úpravách, výkopech, nakládání materiálu a dokonce i pro zvedací práce.

Vyšší výkon při nižší spotřebě paliva

Výkopová síla a také tažná síla podvozku a krouticí moment nástavby byly významně zvýšeny oproti předchozí generaci. Díky těmto zlepšením dosahují pásová rypadla R 934 a R 938 na stavbě mnohem vyšší úroveň výkonu.

Současně se zavedením této nové generace výrobce stavebních strojů také vyvinul nový koncept vybavení. Zátěžová křivka a setrvačnost pohonu otáčení byly optimalizovány s ohledem na snížení spotřeby paliva.

Modely R 934 a R 938 jsou dále k dispozici s různými, mimořádně robustními variantami podvozku ve tvaru X, mimo jiné s novým podvozkem WLC, který zajišťuje potřebnou vysokou stabilitu při obzvlášť těžkých provozních podmínkách. Pásové podvozky jsou zcela bezúdržbové a vodicí rolny mají promazání na celou dobu životnosti. Automatická soustava centrálního mazání umožňuje maximalizaci životnosti komponent i produktivity.

Nejvyšší možný komfort a maximální bezpečnost

Obsluha stroje má k dispozici obzvlášť prostornou a klimatizovanou kabinu. Pro příjemnou práci jsou rypadla vybavena pneumatickými sedadly se svislým i podélným odpružením a uživatelsky přívětivým dotykovým 7" displejem. Čelní sklo lze úplně stáhnout.

Technologie LED kompletně nahradila halogenové světlomety. Tím byla zvýšena životnost a snížena spotřeba elektrické energie při nesrovnatelně lepším osvětlení. Nabídka osvětlení je k dispozici formou sad volitelné výbavy, přičemž sada osvětlení LED+ představuje nejvýkonnější řešení a je nabízena jako volitelná výbava.

Panoramatický výhled bez jakýchkoliv překážek a kamery monitorující prostor za zádí a po stranách stroje zaručují maximální bezpečnost v pracovním okolí stroje. Výklopná konzola umožňuje snadné a bezpečné nastupování/vystupování do a z kabiny. Certifikovaná integrovaná ochranná mříž ROPS zajišťuje vynikající ochranu především v případě převrácení stroje. Všechny varianty konfigurace rypadla mají zajištěný nouzový východ přes zadní okno. Čelní a pravé okno jsou vyrobeny ze zabarveného bezpečnostního lepeného skla.

Zjednodušené a ještě bezpečnější provádění údržby

Pro zajištění ještě větší bezpečnosti při provádění údržby byl rozšířen a nově koncipován přístup k nástavbě a k plošině. Nástup se nyní nachází na boku stroje a podle země prodeje se dodává sériově nebo jako volitelná výbava. Pásová rypadla R 934 a R 938 mají nový koncept údržby s místy údržby dostupnými ze země. Stavy motorového oleje, hydraulického oleje a paliva se rovněž zobrazují na displeji.

Ke stažení

Press information: Crawler excavators ZIP (11,2 MB)
Press kit: Bauma Media Dialogue ZIP (101,4 MB)

Další odkazy

Kontakt

Alban Villaumé


Francie