Novinky | 30/08/2017 Steinexpo 2017: Společnost Liebherr představila výkonné kolové nakladače určené pro těžební průmysl.

  • Společnost Liebherr představila tři kolové nakladače pro těžební průmysl
  • Kolové nakladače XPower L 580 a L 586 pro maximální efektivitu se sníženou spotřebou pohonných hmot až o 30 procent.
  • Nový stereo nakladač® L 518 je spolehlivý pomocník pro firmy v těžebním průmyslu.

Na letošním veletrhu Steinexpo společnost Liebherr představila dva kolové nakladače z řady velkých kolových nakladačů. Společnost Liebherr představila dva kolové nakladače L 580 XPower® a L 586 XPower® úspěšné řady XPower, které jsou speciálně přizpůsobené pro těžké provozní podmínky v těžebním průmyslu. Další novinkou na stánku Liebherr byl stereo nakladač® L 518 Stereo splňující požadavky emisního stupně IV / Tier 4f – zástupce nové generace stereo nakladačů, který je určen pro firmy v těžebním průmyslu jako spolehlivý a univerzálně použitelný pomocník.

Výkonný pohon, zesílená kinematika výložníku, robustní nápravy: Největší kolový nakladač Liebherr L 586 XPower® je vhodný pro těžkou práci v těžebním průmyslu.

Jeden obrázek, web (1,6 MB)

Nový stereo nakladač® L 518 je spolehlivým pomocníkem pro firmy z různých oborů.

Jeden obrázek, web (1000 KB)

Kolový nakladač L 586 XPower® použitý při prezentaci v předváděcím areálu. Veletržní exponát má překlopnou sílu 21 600 kg při provozní hmotnosti 32 600 kg. Kolový nakladač L 586 XPower® je poháněn efektivním vznětovým motorem o výkonu 260 kW / 354 PS splňujícím emisní stupeň IV / Tier 4f. Kolový nakladač je vybaven výkonnou Z-kinematikou a skalní lopatou o objemu 5,50 m³ s delta břitem a robustním zubovým systémem Liebherr.

Zesílená a inovovaná Z-kinematika je optimální volbou pro provoz v kamenolomech. Vysoký krouticí moment v dolní úvrati výložníku umožňuje obsluze stroje rychlé naplnění lopaty. Díky tomu stroj dosahuje vysokého překládkového výkonu. Výrobce stavebních strojů představil na svém veletržním stánku kolový nakladač L 580 XPower®, který je dalším strojem generace XPower.

XPower®: Robustnost, efektivita a výkon.

Při vývoji kolového nakladače Liebherr XPower byl kladen zvláštní důraz na robustní provedení stroje. Každý kolový nakladač XPower je oproti předcházející generaci osazen zesílenými nápravami, některé modely dokonce nápravami většího modelu předchozí generace. Společnost Liebherr kromě náprav zesílila i další klíčové komponenty, jako například hydraulický válec a kinematiku výložníku. To jsou optimální předpoklady pro těžké provozní podmínky na stěně v kamenolomu.

Srdcem kolového nakladače XPower je pohon pojezdu s rozvětvením výkonu, splňující emisní stupeň IV / Tier 4f, který společnost Liebherr u těchto stavebních strojů nabízí v sériovém provedení. Spojuje optimální hydrostatický pohon, který je optimální pro krátký nakládací cyklus, s mechanickým pohonem, jehož výhody se projevují při překonávání dlouhých vzdáleností. Tato kombinace zajišťuje maximální efektivitu a enormní úsporu pohonných hmot až o 30 % ve srovnání s kolovými nakladači stejné velikostní třídy.

Pro zajištění optimálního pohybu po strmých svazích v kamenolomech potřebují kolové nakladače mimořádně výkonný pohon. Kolové nakladače XPower jsou vybavené pohonem XPower tvořeným kombinací hydrostatického a mechanického pohonu, který stroji zajišťuje maximální výkon. Poměr obou větví pohonu je regulován automaticky a přizpůsobuje se aktuálním provozním podmínkám. Kolový nakladač XPower® díky tomu umožňuje optimální zrychlení a maximální výkon při každé nakládce.

Stereo nakladač® L 518 je spolehlivý pomocník pro firmy v těžebním průmyslu.

Společnost Liebherr představila nový stereo nakladač® L 518 Stereo – obratného a univerzálního pomocníka pro firmy z těžebního průmyslu. Stereo nakladač® L 518 Stereo je vybaven silnou a inovovanou Z-kinematikou s rychlovýměnným systémem a vysokovýklopnou lopatou o objemu 3,5 m³. Veletržní exponát má překlopnou sílu 6 860 kg při provozní hmotnosti 9 320 kg.

Již více než dvě desetiletí jsou stereo nakladače Liebherr známé jako spolehlivé a obratné univerzální stroje. Stejné vlastnosti mají také oba nové modely L 514 Stereo a L 518 Stereo, které společnost Liebherr v květnu uvedla na trh. Jádrem obou nových stereo nakladačů® je stále stereo řízení, které je charakteristické pro tuto třídu strojů Liebherr, a které je tvořeno kombinací kloubového řízení s řízenou zadní nápravou.

Pro provoz s delšími přejezdovými vzdálenostmi nabízí Liebherr modely s volitelnou výbavou „Speeder“. Nové stereo nakladače® v tomto provedení dosahují maximální rychlosti 40 km/h. Díky tomu provozovatel šetří čas a peníze, protože rychlé kolové nakladače zvládají překonat velké vzdálenosti za krátkou dobu. Oba nové modely L 514 Stereo a L 518 Stereo jsou v prodeji od druhé poloviny roku 2017 a byly představeny na různých odborných veletrzích.