Tiskové zprávy | 28/01/2019 Liebherr 125 K: největší rychlestavitelný jeřáb ve své třídě

  • Dodává se od března 2019
  • Dostupný na celém světě
  • Vyložení až 55 metrů při poloměru otáčení 3,2 metru

Mnichov (Německo), duben 2019 – Společnost Liebherr představí na veletrhu Bauma 2019 nový rychlestavitelný jeřáb 125 K. Tento rychlestavitelný jeřáb s délkou vyložení 55 metrů při maximální výšce háku 65,5 metrů je v současné době největší rychlestavitelný jeřáb na trhu.

Novinka: rychlestavitelný jeřáb 125 K – v současné době největší jeřáb ve své třídě na trhu.

Jeden obrázek, web (133 KB)

Nový jeřáb 125 K byl vyvinut speciálně pro požadavky inženýrských staveb, jako například stavby mostů nebo průmyslových pozemních staveb, jako jsou například provozní haly. V těchto případech je zapotřebí vysoká nosnost a vyložení při krátké době přípravy.

Výška háku až 65,6 metrů

Standardní výška háku jeřábu 125 K je úctyhodných 29,5 metrů. Jeřáb přitom lze dále navýšit pěti díly věže. V součtu tak výška háku dosáhne výšky 41,5 metrů. To umožňuje zvládnout i skutečně velké stavební projekty. Pokud by však ani tato výška háku ještě nepostačovala, lze šikmou polohou výložníku pod úhlem 30° dosáhnout výšku háku až 65,5 metrů. Maximální nosnost jeřábu Liebherr činí 8.000 kg a při vyložení 55 metrů činí nosnost na konci výložníku 1.300 kg díky systému Loadplus. Jeho enormní flexibilitu dále dokládá pět variant vyložení, od 35 do 55 metrů.

Flexibilní použitelnost v úzkých prostorách mezi stavbami

Čím dál stísněnější poměry na staveništích vyžadují také kompaktní rozměry stavebních jeřábů. Díky tomu se rychlestavitelný jeřáb Liebherr 125 K s poloměrem otáčení pouhých 3,2 metrů vejde i do velmi malé stavební proluky. Variabilní poloměr otáčení, který lze rozšířit na 4 metry, umožňuje minimalizovat přepravovaná závaží, což opět šetří náklady.

Neustále všechno pod kontrolou

Kromě známých vlastností, jako jemného polohování mikrozdvihem a čistě dvoulanového provedení Liebherr Speed2Lift, proběhla také vylepšení různých detailů. Například pro lepší osvětlení staveniště jsou od nynějška k dispozici LED světlomety.

Vně umístěná kabina jeřábu K je samozřejmě k dispozici také pro jeřáb 125 K. Tato konfigurace je výhodná zejména pro větší staveniště, pro která je jeřáb 125 K vhodný. Díky tomu má jeřábník neustále zajištěný výhled na celou stavbu.

Zjednodušená přeprava a elektronicky nastavitelné jízdní vlastnosti

Velké rychlestavitelné jeřáby bylo doposud možné převážet pouze na velkých návěsech. Protože však ne každý zákazník má k dispozici vhodný tahač, společnost Liebherr nyní rozšířila nabídku o novou možnost přepravy: Jeřáb 125 K lze nyní zapojit také jako přívěs za běžný nákladní automobil. Liebherr Tower Cranes tak nyní nabízí nové řešení: systém náprav LiTRAX.

Ke stávajícímu výrobnímu programu rychlestavitelných jeřábů vyvinula společnost Liebherr vysokorychlostní podvozek, umožňující přepravu rychlostí až 80 km/hod., který lze používat modulárně. Tuto novou nápravu tvoří tři díly: přední náprava a jedna zadní náprava pevná a jedna řiditelná. Jeřáby 53 K nebo 65 K.1 lze připravovat pouze pomocí přední nápravy a jednoho dílu zadní nápravy. Pro jeřáb 81 K.1 lze ze dvou modulů zadní nápravy sestavit tandemovou nápravu. Z těchto tří modulárních dílů lze zvolit optimální konfiguraci pro všechny rychlestavitelné jeřáby Liebherr, která umožní kompaktní provoz na stavbě a dobrou manévrovatelnost.

Systém náprav je vybaven nejmodernějšími technologiemi pro bezpečnou jízdu. Elektronický brzdový systém umožňuje rychlou reakci při brzdění. Špičkovou novinkou však jsou elektronicky nastavitelné jízdní vlastnosti. Senzory měří příčné zrychlení a včas rozpoznají tendenci převrácení.

Stabilizaci nápravy zajišťuje cílená regulace brzdění jednotlivých kol. Tento systém chrání soupravu před vybočením ze směru zejména při nečekaných brzdicích manévrech nebo za obtížných provozních podmínek v zimě. Tím je významným způsobem zvýšena bezpečnost při přepravě jeřábu.

Úhel natočení přední nápravy je 180°, úhel natočení řízené zadní nápravy v obou směrech je 27,5°. Tyto vlastnosti umožňují především manévrování s malým poloměrem otáčení. Díky tomu lze jeřábem zajet i do malé proluky.

Ke stažení

Press information: Fast erecting crane 125 K ZIP (3,6 MB)
Press kit: Bauma Media Dialogue ZIP (101,4 MB)

Další odkazy

Fast-erecting crane 125 K

Kontakt

Hans-Martin Frech


Německo