Tiskové zprávy | 21/07/2020 Kotorský záliv: vrtání povoleno

Je známý jako nejjižnější záliv Evropy: Kotorský záliv v Černé Hoře. Na někdejší základně námořního letectva a bojových potápěčů ve zdejším Kumboru vzniká luxusní hotel Portonovi. Firma Briv Construction d.o.o. používá pro zakládání staveb vrtací stroj Liebherr LB 24. Protože region s hotelem očekává turisty z vyšších vrstev, mohl by se zde objevit dokonce i některý známý tajný agent.

Vrtací stroj LB 24 vrtá piloty z plovoucí plošiny.

Jeden obrázek, web (234 KB)

Před luxusním hotelem vznikají doky a vlnolamy.

Jeden obrázek, web (250 KB)

Firma Briv má v Kumboru „povolení vrtat“.

Jeden obrázek, web (2,0 MB)

Nenzing (Rakousko), 22. červen 2020 – „Vítejte v hotelu Splendide. Vaše jméno pane?“ Jenom chvíli předtím si host uhladil svůj plášť a vstoupil do recepce v dámském doprovodu. „Bond, James Bond.“ Hollywoodská hvězda Daniel Craig se ve filmu „Casino Royal“ ubytoval v jednom z hotelů v Černé hoře. Pokud by tajného agenta některá z jeho příštích misí opět zavedla na pobřeží Jadranu, mohl by přenocovat v novém luxusním komplexu. Od října se v Kotorském zálivu totiž otevřou dveře exkluzivního hotelu Portonovi.

Někdejší areál kasáren Jugoslávské lidové armády v Kumboru ustoupil stavbě patřící jihoafrickému řetězci luxusních hotelů „One&Only“ a malebným zátokám. Na pláži dlouhé přibližně 1,4 km se kromě toho staví vily, apartmány a doky, ale také zábavní podniky a nákupní střediska.

„Výkon a přesnost. Absolutní špička.“

Jedna z firem pracujících na prestižním projektu v tomto turistickém regionu je Briv Construction d.o.o. Největším úkolem této firmy specializující se na zakládání staveb je provedení stabilizace části pláže. Firma Briv využívá vrtací stroj Liebherr LB 24 a z plovoucí plošiny provádí vrtání potřebných pilot v zálivu.

První pilotu na tomto projektu vyvrtala firma Briv již v roce 2014. Od té doby zde tato firma vybudovala celkem 70 km pilot, na které spotřebovala více než 22 000 m³ betonu a 3 400 tun armovací oceli. Piloty o průměru až 800 mm dosahují do hloubky až 32 metrů a provádějí se technikou plně zapaženého vrtání. Firma pro tento účel používá skalní vrtné šneky a hrnce. Firma Briv počítala s výkonem jedné piloty za den. Díky vynikajícímu pracovnímu výkonu vrtacího stroje LB 24 však zvládá dokonce tři až čtyři včetně vybetonování. „Vrtací stroj v sobě spojuje výkon a přesnost. Ovládání je prostě dokonalé,“ popisuje své zkušenosti Hanic Almir, který stroj obsluhuje.

Firma Briv vybudovala vrtané piloty také pro dok luxusního hotelu. Kromě toho byly v oblasti přístavu vybudovány vlnolamy jako ochranné zařízení. Kromě vrtacího stroje LB 24 nasadila firma Briv při realizaci projektu dva vrtací stroje typu LB 28, vrtací a pilotovací zařízení LRB 125, lanové rypadlo HS 873 HD a mobilní jeřáb LTM 1100, všechny značky Liebherr.

Brána do světa snů

Kotorský záliv spojuje krajinu připomínající norské fjordy s atmosférou jaderského pobřeží. Brána do tohoto světa snů se otevře na podzim. Poté hotel Portonovi přivítá své první hosty. Protože se rád pohybuje v exkluzivních kruzích, možná se zde zarezervuje také mimořádný host. Pokud se James Bond nevrátí do Černé hory s tajným posláním, potom zajisté proto, aby si na jednom z nejkrásnějších míst světa vychutnal svůj drink. Tam, kde firma Briv má „povolení vrtat“: v Kotorském zálivu.

Ke stažení

Tiskové Informace Czech PDF (415 KB)
Press Information English PDF (632 KB)
Presseinformation Deutsch PDF (633 KB)

Kontakt

Wolfgang Pfister


Rakousko