Novinky | 25/09/2017 Jubileum: Společnost Liebherr-Hydraulikbagger GmbH oslavuje 75 000. rypadlo.

Vzhledem k mimořádné příležitosti dostalo 75 000. rypadlo Liebherr A 918 Compact Litronic také mimořádný design: jubilejní stroj byl vyzdoben uměleckým graffiti v provedení umělkyně MadC

Jeden obrázek, web (626 KB)

Vlastnosti rypadla A 918 Compact Litronic i dnes plně odpovídají původním požadavkům zakladatele firmy, čestného Dr. Ing. Hanse Liebherra, kladené na mobilní, robustní, rychlý, dostupný a ergonomický zemní stroj. Kolová rypadla Liebherr jsou na celém světě synonymem efektivity, flexibility a výkonu díky kombinaci moderních technologií s dlouholetými zkušenostmi s vývojem a výrobou zemních strojů. Toto propojení tradicí s inovacemi je rozhodující pro úspěch společnosti.

Již v roce 1954 položil Hans Liebherr svým prvním kolovým rypadlem L 300 základní kámen strojů, které dodnes stojí na celosvětové špičce. Krátce poté následovala další velká inovace. Kolové rypadlo A 650 bylo v roce 1960 prvním plně hydraulickým kolovým rypadlem značky Liebherr. Společnost Liebherr-Hydraulikbagger GmbH v letošním roce dosáhla dalšího milníku: Společnost ve svém výrobním programu již více než 50 let nabízí úspěšná dvojcestná rypadla a v tomto segmentu rychle zaujala přední postavení na německém trhu. V roce 1989 následoval systém Litronic jako další převratná novinka Liebherr. Litronic je komplexní systém zahrnující inteligentní elektroniku a funkční hydraulický systém, zajišťující monitorování, ovládání, regulaci a koordinaci všech důležitých systémů rypadla. Důležitá souhra stroje a pracovního nářadí hraje rozhodující roli pro úspěšné provozní nasazení. Společnost Liebherr proto investovala také do této oblasti a v roce 2001 představila plně automatický rychlovýměnný systém LIKUFIX. Systém LIKUFIX umožňuje obsluze stroje z kabiny stisknutím tlačítka provádět výměnu pracovního nářadí a nastavovat tlak a průtok hydraulické soustavy. Další vývoj ve všech oblastech probíhá v souladu s heslem „Nečinnost je regrese“. Od začátku roku 2000 veškeré inovace probíhají se zaměřením na efektivitu a v souladu s vizí digitálního staveniště.