Tiskové zprávy | 15/01/2021 Dodání největšího průmyslového stroje Liebherr do Francie

  • Předání stroje proběhlo v přístavu Villefranche-sur-Saône v blízkosti Lyonu
  • Průmyslový stroj speciálně koncipovaný na rychlou a efektivní překládku sypkých hmot a kusového materiálu
  • Doposud největší průmyslový stroj Liebherr dodaný do Francie

Dosud největší průmyslový stroj Liebherr LH 110 M Port Litronic dodaný do Francie je určen k provoznímu nasazení v regionu Auvergne-Rhône-Alpes v blízkosti Lyonu, v přístavu Villefranche-sur-Saône. Přístav se nachází přímo u širokého říčního koryta Rhône-Saône a jako trimodální dopravní uzel spojuje důležité dopravní cesty celé Francie – vodní, silniční a železniční.

Průmyslový stroj Liebherr LH 110 M Port Litronic při prvním provozním nasazení v přístavu Villefranche-sur-Saône v blízkosti Lyonu.

(217 KB)

Slavnostní předání klíčů. Zleva doprava: Martin Schickel (jednatel společnosti Liebherr-France SAS), Franck Lafabrie (jednatel společnosti Tecmat Service), Florent Dupré (ředitel přístavu Villefranche-sur-Saône) a Jean-Baptiste Maisonneuve (prezident CCI Beaujolais).

(299 KB)

Florent Dupré, ředitel přístavu Villefranche-sur-Saône, hledal kvalitní a spolehlivý stroj, který by umožňoval dosahovat vysokého překládkového výkonu. Kromě toho měl splňovat různé provozní požadavky v přístavu s maximální flexibilitou.

Rozhodnutí firmy, která se společností Liebherr spolupracuje již od roku 2002, padlo na průmyslový stroj LH 110 M Port: Nový průmyslový stroj s provozní hmotností kolem 110 tun z typové řady přístavních strojů. Kromě vysoké kvality stroje byly pro Florenta Duprého přesvědčujícími argumenty flexibilita a kompetence místního prodejce Liebherr – společnosti Tecmat Service.

Stroj: LH 110 M Port Litronic

Nový průmyslový stroj LH 110 M Port je speciálně koncipován pro rychlou a efektivní překládku sypkých hmot a kusového materiálu v přístavu. Nová konstrukce pracovního nářadí s optimalizací hmotnosti vyniká enormní nosností. Stroj vybavený 13 metrů dlouhým zahnutým výložníkem a 12 metrů dlouhou rovnou násadou má přitom maximální dosah 23,8 metrů. Díky tomu je schopen pokrýt velký pracovní prostor při vykládce a nakládce lodí.

Přední a zadní podpěrné patky pojízdného podvozku a optimalizované rozložení hmotnosti mezi nástavbou, podvozkem a pracovním nářadím zajišťují maximální stabilitu za provozu a tím přispívají k nadprůměrnému překládkovému výkonu.

Průmyslový stroj LH 110 M Port se v přístavu Villefranche-sur-Saône představí jako výkonný a efektivní stroj. K vybavení patří sériově dodávaný inovativní systém rekuperace energie Liebherr (systém ERC). Tento systém zvyšuje systémový výkon, zajišťuje vyšší překládkový výkon a současně umožňuje dosažení až 30% úspory energií. Průmyslový stroj vybavený vznětovým motorem stavebních strojů Liebherr o výkonu 300 kW / 408 PS s emisním stupněm V umožňuje v kombinaci se systémem ERC dosahovat celkového výkonu 478 kW.

Kabina speciální třídy: maximální komfort obsluhy

Další předností průmyslového stroje LH 110 M Port je plynule výškově nastavitelná kabina obsluhy s posuvnými dveřmi ovládaná hydraulicky řízeným dvojitým kloubem. Obsluha stroje v přístavu má tak umožněný trvale optimální výhled nahoru, dopředu a dolů díky velkým proskleným plochám. Pro ještě lepší výhled dopředu, například přes boční stěnu lodi, se může kabina s dvojitým kloubem posunout vodorovně dopředu až o 4 metry. Kabina navíc obsluze stroje umožňuje snadný a bezpečný přístup ze země. Ergonomické sedadlo, intuitivní barevná dotyková obrazovka a sériově dodávané proporcionální ovládání a ovládání joystickem zvyšují komfort obsluhy a přesné ovládání průmyslového stroje Liebherr.

Pracovní nářadí Liebherr a rychloupínací systémy: pro ekonomickou překládku materiálů v přístavu

V přístavu Villefranche-sur-Saône se každý den překládají různé materiály. Celkový objem jenom sypkých materiálů a konvenčního zboží dosahuje každoročně až 1 850 000 tun. K nabídce firmy patří široká paleta logistických řešení v oblasti přepravy těžkých břemen a kapacity vnitřních a venkovních skladovacích prostor. Z důvodu zajištění flexibilního přístupu k jednotlivým provozním požadavkům se Florent Dupré rozhodl pro speciální pracovní nářadí vyvinuté a vyrobené společností Liebherr. K vybavení průmyslového stroje LH 110 M Port tak patří dva různě velké dvoučelisťové drapáky Liebherr a drapáky na dřevo Liebherr. Oba dvoučelisťové drapáky Liebherr GMZ 80 a GMZ 120 umožňují rychlou a bezpečnou přepravu sypkých materiálů, jako je ruda, uhlí, písek, štěrk a obílí.

Kapacita dvoučelisťového drapáku Liebherr GMZ 80 je 6 m³, kapacita drapáku GMZ 120 cca 8 m³. Bezpečnou manipulaci se dřevem všeho druhu zajišťují speciální drapáky na dřevo Liebherr. Drapák na dřevo Liebherr GMH 80 umožňuje uchopit a přemístit až 1,9 m² dřeva. Kapacita drapáku na dřevo Liebherr GMH 120 dosahuje až 3,6 m². Pro umožnění rychlé a bezpečné výměny pracovního nářadí ovládané z kabiny obsluhy je průmyslový stroj LH 110 M Port vybaven rychloupínacím systémem MH 110B LIKUFIX. Jedná se o plně automatický upínací systém zavěšeného pracovního nářadí, jako jsou například dvoučelisťové drapáky a drapáky na dřevo Liebherr. Florent Dupré je přesvědčen: „Kombinace pracovního nářadí Liebherr adaptovaného na příslušný účel použití s plně automatickým rychloupínacím systémem Liebherr u nás v přístavu Villefranche-sur-Saône umožňuje maximální vytížení průmyslového stroje LH 110 M Port a díky tomu vyšší překládkový výkon.“

Slavnostní předání klíčů

Oficiální předání průmyslového stroje LH 110 M Port proběhlo na konci roku 2020 v přístavu Villefranche-sur-Saône. V rámci slavnostní ceremonie předali Martin Schickel (jednatel společnosti Liebherr-France SAS) a Franck Lafabrie (jednatel společnosti Tecmat Service) řediteli přístavu Florentu Duprému symbolický klíč k novému průmyslovému stroji Liebherr.

Pozvánka ke shlédnutí zde:

liebherr-presseinformation-lh110-m-port-lyon CZ PDF (306 KB)

Jan Kadubec

Vedoucí marketingového oddělení


Liebherr-Stavební stroje CZ s.r.o.

Servisní pobočka Ostrava