28.01.2016
„Be Part of Something Bigger“: Společnost Liebherr na veletrhu Bauma 2016

  • Sloganem „Be Part of Something Bigger“ zve společnost Liebherr návštěvníky z celého světa k zážitkům na svém stánku na veletrhu Bauma 2016.
  • Na stánku číslo 809-813 bude na volném prostranství představeno více než 60 exponátů stavebních strojů, mezi nimi mnoho světových novinek.
  • Nejnovější vývoj v oblasti techniky pohonů a řídicích jednotek představí společnost Liebherr v hale A4 na stánku 213.


Firemní skupina Liebherr představí na veletrhu Bauma 2016 konaném od 11. – 17. dubna na venkovní ploše přes 14 000 m² mnoho nových produktů a výsledků vývoje ze všech oblastí rozsáhlého výrobního programu stavebních strojů, mobilních a pásových jeřábů, manipulační techniky, důlních strojů a komponent.

Společnost Liebherr představí na volném prostranství veletrhu Bauma 2016 (stánek 809-813) více než 60 exponátů, z nichž mnoho bude mít světovou premiéru. K tomu mimo jiné patří nový osminápravový mobilní jeřáb, velký buldozer, kterým bude značka Liebherr poprvé zastoupena ve třídě 70tunových strojů, a průmyslový stroj pro manipulaci s břemeny do 10 tun při dosahu 20 m. Speciální novinky jsou vláknové lano s vysokou pevností pro zvedací zařízení a zastoupení velkých důlních strojů nově vyvinutým 200tunovým rypadlem. Již v roce 2013 představený 240tunový dampr bude na ploše společnosti Liebherr před výstavní halou působit jako magnet na diváky.

V hale A4 na stánku 213 představí společnost Liebherr na ploše 280 m² svůj nejnovější vývoj v oblastech mechanických, hydraulických a elektrických pohonů a řídicí techniky. Také tento speciální stánek určený komponentám má připravené světové premiéry a z vlastního vývoje představí mimo jiné systém akumulace energie „Liduro“ a systém filtru Liebherr SCR, který je určený pro úpravu výfukových plynů vznětových motorů stupně V.

Jeřáby

Společnost Liebherr vyvinula typovou řadu hydraulických rychlestavitelných jeřábů. Tato nová typová řada jeřábů s dolní otočí dostala označení L1. S touto novou typovou řadou nabízí společnost Liebherr funkční jeřáb, který stavebním firmám umožní ekonomický provoz. Tyto hydraulické rychlestavitelné jeřáby spojují sílu a kompaktnost s maximální možnou mírou bezpečnosti.

Výrobní divize autojeřábů Liebherr představí na veletrhu Bauma 2016 tři veletržní novinky s inovacemi, které umožní obzvlášť efektivní provoz jeřábů. Dva z nových jeřábů již byly představeny na zákaznických dnech 2015 ve výrobním závodě v Ehingenu: 5nápravový 250tunový mobilní jeřáb LTM 1250-5.1 a pásový jeřáb LR 1500 s maximální nosností 500 tun. Světovou novinkou na veletrhu Bauma 2016 bude 8nápravový mobilní jeřáb s velmi dlouhým teleskopickým výložníkem, při jehož konstrukci měly maximální prioritu vysoká hospodárnost a snadná příprava jeřábu na staveništi.

Společnost Liebherr představí na veletrhu Bauma 2016 novou koncepci pásového jeřábu ve třídě 100 tun. Nový jeřáb LR 1100 se bude dodávat od léta 2016 do celého světa. Přeprava, postavení, nosnosti a uživatelský komfort přitom byly optimalizovány pro užitek zákazníka.

Pro zvedací zařízení vyvinula společnost Liebherr společně s rakouským výrobcem lan, společností Teufelberger, nové vláknové lano s vysokou pevností. Společnost Liebherr lano momentálně testuje ve zkušebně a provádí provozní zkoušky na různých jeřábech. Ve srovnání s ocelovými lany je nově vyvinuté lano výrazně lehčí a má delší životnost. Díky nižší hmotnosti lana lze při zachování celkové hmotnosti zvýšit nosnost stroje. Stav vláknového lana vyžadující vyřazení z provozu je spolehlivě rozpoznatelný.

Zemní a průmyslové stroje

Společnost Liebherr představí na veletrhu Bauma 2016 nové velké kolové nakladače generace XPower®. Komplexní a inovativní koncept stroje Liebherr XPower klade nová měřítka pro efektivitu spotřeby paliva, výkon, robustnost a komfort. Provozovatelé kolového nakladače Liebherr XPower mohou nyní ušetřit až 30 % paliva.

Na veletrhu Bauma 2016 představí společnost Liebherr buldozer PR 776 Litronic, který je dimenzován pro těžký provoz v důlním a těžebním průmyslu. S buldozerem PR 776 společnost Liebherr poprvé proniká na trh ve třídě 70tunových strojů. Jedná se o největší buldozer s hydrostatickým pohonem na světě.

Další novinkou je průmyslový stroj LH 110 C High Rise Port Litronic. Je určen pro překládku materiálu v přístavech a přesvědčí svojí novou a odlehčenou výbavou s nosností do 10 t při dosahu více než 20 m pro překládku sypkého a kusového materiálu. Společnost Liebherr navíc představí další světovou premiéru z typové řady menších průmyslových strojů.

Důlní stroje

Na veletrhu Bauma 2016 představí společnost Liebherr nové rypadlo ve třídě 200 tun. Rypadlo R 9200 doplňuje široký program důlních strojů společnosti Liebherr. Lžíce o objemu 12,5 m3 je největší ve své třídě a skýtá i v těch nejtěžších provozních podmínkách spolehlivý výkon při maximální efektivitě spotřeby paliva. Toto prvotřídní důlní rypadlo je dimenzováno pro nakládku damprů o nosnosti až 140 tun.

Speciální důlní stroje

Prezentací vrtacího a pilotovacího zařízení LRB 355 a hydraulického lanového rypadla HS 8130 HD se společnost Liebherr na veletrhu poprvé představí jako komplexní dodavatel vrtacích a pilotovacích strojů. Dalším exponátem na veletrhu Bauma 2016 je oblíbený velký vrtací stroj LB 36 s příslušenstvím Kelly. Všechny výše uvedené stroje prokázaly svoji efektivitu při mnoha úspěšných nasazeních na stavbách po celém světě.

Míchací technika

Divize míchací techniky společnosti Liebherr bude na veletrhu Bauma 2016 zastoupena deseti exponáty. K tomu patří kromě několika mobilních míchačů a čerpadel betonových směsí nově vyvinutý míchač Mobilmix 2.5. Toto zařízení s výstupním výkonem 110 m³/h a mnoha novými vlastnostmi se veřejnosti poprvé představí v Mnichově. Mobilní míchače přinášejí několik novinek a vylepšení. Pojízdná čerpadla betonových směsí se na veletrhu Bauma 2016 představí v novém designu Liebherr.

Komponenty

K vystaveným komponentám a systémům na stánku společnosti Liebherr v hale A4 patří vznětové a plynové motory, vstřikovací systémy, hydraulické válce, hydraulická čerpadla a hydraulické motory, velká valivá ložiska, převodovky a lanové navijáky. Společnost Liebherr zde navíc představí inovativní exponáty z oblasti elektroniky a řídicí techniky a elektrických strojů.

Na veletrhu Bauma 2016 představí společnost Liebherr svoje řešení pro dodržování emisních předpisů EU u vznětových motorů budoucího stupně V. Filtr SCR je systém pro úpravu výfukových plynů vznětových motorů. Již nyní se využívá u tunelových stavebních strojů a je certifikován pro motory stupně IV a pro provoz ve Švýcarsku. Současně je filtr SCR ve shodě s připravovanými předpisy pro vznětové motory stupně V. Maximálně kompaktní systém je součástí modulárního systému motorů Liebherr a vyznačuje se dlouhými servisními intervaly, které překračují 4 500 hodin.

Na veletrhu Bauma 2016 společnost Liebherr poprvé představí vlastní vyvinutý systém akumulace energie „Liduro“, který vychází z principu dvouvrstvých kondenzátorů. Je výkonný a flexibilně použitelný pro elektrické pohony a zařízení. Kompaktní, kapalinou chlazený komplexní systém obsahuje všechny potřebné subsystémy a konstrukční skupiny, což významně usnadňuje integrování do aplikace.

zpět na předchozí stranu