30.10.2015
Společnost Liebherr otevírá nové logistické středisko v Oberopfingenu

Dne 19. června 2015 oslavila firemní skupina Liebherr za účasti kolem 1 000 hostů otevření svého nového logistického střediska v Oberopfingenu. Rodinný podnik bude z místní části Kirchdorfu ležícího na řece Iller zajišťovat zásobování zákazníků na celém světě náhradními díly pro zemní stroje.

Vzhledem k rostoucímu portfoliu produktů a čím dál komplexnějším tokům materiálu se společnost Liebherr již v roce 2013 rozhodla centralizovat zásobení náhradními díly, které až do té doby probíhalo spíš decentrálně. To bylo nejdříve organizováno z menšího stávajícího skladu. Uprostřed roku 2013 byla nakonec zahájena výstavba většího a modernějšího logistického centra, které se nyní stalo středobodem logistiky náhradních dílů.

Nový centrální sklad nabízí na ploše 47 000 m² – což je velikost 6 fotbalových stadionů – místo pro cca 100 000 různých náhradních dílů pro divizi zemních strojů. Naskladňování a vyskladňování jednotlivých položek z automatického skladu o výšce až 36 m zajišťují energeticky úsporné manipulační jednotky.

Umístění v Oberopfingenu bylo zvoleno záměrně: Areál leží jednak v blízkosti dálnice A7, ale také v bezprostřední blízkosti velké výrobní provozovny zemních strojů společnosti Liebherr v Kirchdorfu na řece Iller. Další provozovny z oblastí stavebních strojů a komponent ve Francii, Rakousku a Švýcarsku odtud rovněž nejsou daleko.

zpět na předchozí stranu